Babel (2006)

Alejandro González je můj velký oblíbenec, takže jsem čekal od filmu dramatický snímek plný stresujících situací a také jsem se toho dočkal. Brad Pitt dokázal že má výborný herecký talent a roli starostlivého manžela, který čeká na vrtulník s pomocí zahrál skvěle. Přesto se mi nejvíce líbil příběh hluchoněmé japonky, která chtěla prožít milostný zážitek. Film mě hodně natchl a prožil jsem příjemných 140 minut. Hodnocení:9/10

Simpsonovi (1989) (seriál)

Neultimátní zábava pro každou věkovou generaci, genialita seriálu i přes nespočet sérií pořád vstoupá vzhůru. Cobainova teorie nevyhnutelného vyhasnutí míjí žlutou rodinku obloukem. Hodnocení: 10/10.

RRRrrrr !!! (2004)

Je to opravdu hrozná kravina, přímo konina bez sebemenšího pokusu o inteligentní vtip, který by měl nějakou úroveň. Přesto byl asi účel "natočit koninu", takže se na to musíte mentálně připravit, aby jste suchý humor vůbec "zkousli" (což je problémem zde většiny odpadů). Dokonce je to i slušná porce zábavy, ale každou minutou snímek strácí na kouzlu a začíná nudit tou neskutečnou trapností. Pár nápadů se musí Chabatovi nechat, však deset vyvedených vtípků ze sta, není žádný ohromující výkon a vypovídá to o spoustě hluchých míst. Chápu proč zde lidi udělovali plný počet bodů, chápu i proč udělovali odpady, ale budu se držet termínu: "nic moc" a "mohlo to být o dost lepší a zábavnější". Hodnocení: 4/10.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Tak Disney se snaží o "resurrection", ač se mu stéle nevede a nevede. High School Musical je ten nejnajivnější muzikál, ale svou neviností a roztomilostí nabízí slušnou porci zábavy, což se mu prostí musí nechat. Vanessa je krásná (zpívá též slušně) a ikdyž je vše pořádně přitažené za vlasy, dokáže to upoutat divákovu pazornost a tím i splnil účel tvůrců. Však z muzikálovými poklady typu "Chicago" se to nemůže řadit ani do stejné skupiny, taková najivní rádoby "teen" atrapa muzikálu. Hodnocení: 5/10.

Klub rváčů (1999)

Bomba film, nemohl sem přijít jaký termín by popisoval tento film, ale "bomba" se mu nejvíce přibližoval i když se jedná o hodně velkou nadsázku, ale i ta "blomba" je ve filmu dost důležitý slovo pokud si vezmete recept alá co se dá udělat z mýdla. Klub rváčů je vrcholové dílo Finchera, které on sám nepřekoná + moji 2 nejoblíbenější herci a dokonalý příběh o pouličních rvačkách= přesně můj vkus. Tento film považuju za jeden z nejlepších všech dob, viděl sem ho mockrát a nikdy se ho nenabažim. Oba hl. herci hráli na 100%. Sám nemám slov co k tomuto filmu dodat je to opravdu veledílo, které nemá obdoby a nezapomíná se na něj. Hodnocení: 10/10.

Sedm (1995)

Drsný krimi thriller s mrazivě ponurou atmosférou, chytrým a velezajímavým scénářem, obohaceným životními pravdami o světě: „Svět je nádherné místo a stojí za to za nej bojovat" (jak by dodal Morgan: „Soulasím s tou druhou částí"). Fincher odvel jako režisér maximální výkon a dodal snímku přesnou načasovanost, sounáležitost, stoupající napětí, náležité vyvrcholení, vznesenou myšlenku, barvitost a klesající rozvleklost příběhu a hlavně naprostou souhru všech filmových aspektů, které každičkou maličkostí (třeba pozoruhodným počasím), přispívalo na celkovou dokonalost snímku. Herecká trojice (Pitt, Freeman, Spacey) doslova zářila a poslední zmíněný vystupoval jako vypočítavý "posel" boží nevyspitatelnosti více než úžasně. Snímek Se7en je mistrem svého žánru a oného "troufalého" označení, získal hlavně díky svému přesnému načasování a příběhu, tikajícímu jako švýcarské hodinky. Hodnocení: 9/10. BTW: Fincher nám konečný suvenýr připravil se zaslouženou noblesou.

(Pro začátek: Borat není žádný prachsprostý rasista a svým jednáním pouze poukazuje na nesmyslnost rasismu a nejenom něj. Takže se nejdříve zamyslete nad svými ukvapenými záběry o silném rasistickém podtextu z úst hlavního hrdiny a pochopte skrytou hloubku jeho "poselství"). Naprosto originální, spontální a ulítlá porce zábavy, která má za prvotní účel pobavit a to se jí daří ku*evsky dobře. Humor je velice ostrý, což si najde celou řadu odpůrců a záporné kritiky, ale musíte si uvědomit, že skvěle propracovaná postava Cohena (Borat) žádné mravní meze nezná a "normální" (americký) způsob života je mu a neznámý a dusud nepoznaný. Pokud na tyto "podmínky" přistoupíte a budete respektovat pravidla, které snímek nastolil (chce to mít nadhled nad věcí), budete se bavit více než královsky a smích nebude znát konce. Borat je dosud nejvtipnější inteligentní sonda do americké kultury a svým svérázným stylem natáčení nahlíží do mnoha nevšedních situací, v kterých se američtí občané mají možnost svobodně předvést a poukázat na svou "dokonalost". I like you, Borat! Hodnocení: 9/10.

Hooligans (2005)

Hooligans, rvoucí se fanoušci za svůj klub. Domnívám se že každý už o nich slyšel, ptž i u nás máme takové "věrné" fanoušky, lépe řečeno organizaci, partu,klub...jak chcete. Už z tohotu důvodu je toto téma zajímavé a v hlouby duše jsem si vždy přál o hooligans vidět film, který by se plně věnoval jejich životu. Lexi Alexander mě tento sen splnil a rovnou tam šoupl Elijaha, který se na pouličního rváče záměrně vůbec nehodil. Když sem o tom filmu slyšel moc sem se těšil až si ho seženu a pustím. Musím říct že jsem byl maximálně spokojen, protože hl. představitelé i samotný příběh sem si doslova oblíbil a snímek sem si přehrál aspoň tak 10krát. Nejsympatičtější mě byla postava Petera, protože se opravdu uměl porvat z životem, nebál se následků svích čin ů a nikdy by svoje přátele nezradil. Nemám co vytknout naopak jenom doporučit tento film, protože opravdu stojí za shlédnutí. Poslední rvačka byla úžasná, ta poklidná hudba, která k ní hrála byla skvěle deprimující a osud Petera byla taková hrozba pro realitu, co se může klidně v takové partě přihodit. Hodnocení: 9/10

Team America: Světovej policajt (2004)

"Dicks fuck assholes" Team America je absolutně perverzní parody nářez, který nepřijímá žádné konvenční vzory k hloubce svých poňižujících a útočných narážek, bez špetky soucitu. Tohle je KU*EVSKÁ jízda přes všechny morální zásady a pravidla, tohle je America, Fuck Yeah. Jestli nevíte, že vykouřit ptáka jinému muži znamená uzavřít dohodu či, že Michael Bay točí samé sračky, tak nejste pravý američani a dostanete od našeho dickteamu pořádný kopanec do prdele a je nám jedno, že tím zníčíme celou káhiru, protože jsme ku*va borci, motherfucker, který nesnášej Bena Afflecka a rozmrdávaj posraný teroristy po celým světě. Hodnocení: 10/10.... America, FUCK YEAH! Coming again, to save the mother fucking day yeah, America, FUCK YEAH! Freedom is the only way yeah, Terrorist your game is through cause now you have to answer too, America, FUCK YEAH! So lick my butt, and suck on my balls, America, FUCK YEAH! What you going to do when we come for you now... it’s the dream that we all share; it’s the hope for tomorrow

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

„Call me Darth Balls. Bong!"Patřím mezi věrné fanoušky Smithovských komedií a Jay and Silent Bob Strike Back je pro mě kultovní záležitost. Pokuď nejsou Jay a tichý Bob nejvíce cool a jejich hlášky nejsou nesmrtelné, tak mi klidně říkejte Holdene McNeile=) Nadupaná a ulítlá komedie s naprosto šokujícím humorem, který vám "vykreslí" úsměv na tváři. Opravdový fanoušek Kevinových bijáků, si jistě povšimne, že se jedná o menší requel všech dosavadních Smithovek a užije si tuhle nespanilou jízdu, stejně jako já. Po nesčetném shlédnutí, považuji za jednu z nejlepších a nejpraštěnějších Komedií vůbec. Hodnocení: 10/10. „Snootchie Bootchies"