Střihoruký Edward (1990)

Střihoruký Edward určitě patří mezi nejkrásnější a nejsmutnější Burtnovky, a řekl bych že možná zatím nejlepší spolupráce Tima z Johnnym(a to jich nebylo málo). Deep zahrál Edward mistrovsky, a ani nemusel mluvit protože jeho výraz mluvil za vše. Ten nevinný pohled, kterým Edward vždy smutně hleděl ve mě zustane navždy. Opravdu krásný film, který opět dokazuje Burtonův smysl pro pohádkovou atmosféru, dramatičnost postav a tu krásnou hudbu od Dannyho Elfmana, která rozzářila celý film . Hodnocení: 8/10.

Zpověď královny střední školy (2004)

K charakterizování tohoto filmu mě stačí 2 slova: TEEN SHIT! Naprostá blbost, která nemá žádný smysluplný příběh a zápletku. Co mě ale nejvíce znepokojovalo byl pukus hrát na city, který absolutně nevišel. Vtip zde působil trapně a herecké výkony nestojí za starou bačkoru. Možná Adam Garcia měl semtam nějaký náznak herecké dovednosti, ale to je vše. Důvod proč dávám 1* je KRÁSA Megan Fox, která ikdyž hrála mizerně, pořád je šíleně svůdná a děsně rajcovní. Hodnocení: 2/10

Určitě, možná (2008)

Krásná moderní, inteligentní, romantická komedie, za kterou se skrývá velmy poutavý příběh, který mě pohltil a přinášel mnoho nevyřešených otázek ohledně Willova milostném životě, které se postupně odhalovaly, né v jako klasických romantických filmech že ste od začátku víte jak to vše dopadne. Tady jsi budete pořát klást otázky, které sou pevně schovány pod napínavým scénářem s krásným koncem v který sem celý film doufal. Tohle je důvod proč mám Ryana ve svých top 10 herců, ukázal že i přes jeho ostrý humor(Hannibal King), který ovláda velice zdatně jsou romantické komedie to pravé ořechové. Hodnocení: 8/10.

V Bruggách (2008)

Colin Farrell jednou řekl že už je herec, který si může role vybírat a né vzít každou roli za kterou dostane slušný zisk. Po tomhle filmu sem pochopil že to myslel vážně, protože jeho výkon v Bruggách byl skvělí a jeho přirozenost kterou mě v jeho filmech fascinuje dovedl k dokonalosti. Role Raye kterého hraje se kněmu náramně hodila a opravdu sem mu baštil každé slovo, ale Colin samozřejmě nebyl jediným pozitivem filmu, Kromě dobrého hereckého obsazení v čele z úchvatnou režií tu máme nadupaný příběh plný zábavných dialogů, který praskají ve švech svojí drzostí, originalostí a kultovním vtipem. Zápletka byla zábavná a sršela z ní krutá realita. Film i zahrál na emoce a konec byl shrnut tak že ikdyž ste věděli všechno jako by ste nevěděli nic, nebo to na mě aspon tak esteticky působilo. Hodnocení: 8/10.

Vincent (1982)

Naprostá klasika filmového génia, jehož jméno je proslaveno na celém světě.A to všechno začalo snímkem o 7letém Vincentovi a jeho fanatickém životě. Nemám co bych vytknul, skvost Burtnovi tvorby. Krásná povídka doprovázena překrásným světem timovy fantazie, která je opěvována vícekrát jeho tvorbě a je to právě to co v jeho filmech zbožňuju. Vincentem se byl uchvácen, pouštěl jsem si ho dvakrát po sobě a stále se nenabažil jeho genialitou, krásou a strašidelnou veršovanou poezií, která je stejně děsivá jako celý film. Hodnocení: 10/10.

Larry - inspektor hygienické stanice (2006)

Nechutná, trapná komedie...né že bych se nezasmál....párkrát mě velice nevkustný humor hl. představitele velice pobavil, ale na 3* to prostě nestačilo. Shrnul bych to jako další buranskou komedii a takových je ve filmovém průmyslu až až. Hodnocení:4/10.

Devítky (2007)

Absolutně jsem nepochopil tento film. Ryan patří k mojí herecké špičce, ale prostě jsem to nějak nepobral. Možná je to tím že jsem si to pouštěl jenom jednou, ale víckrát už si to pustit ani nechci..až moc přemotaný. Trochu mě štve když čtu komentáře jak je to skvělí, protože by jsem to chtěl taky napsat, ale nemůžu. Promiň Ryane můsím dát 2*. Hodnocení:4/10.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

krásně porcovaný, emotivní a chladný příběh, skvělá hudba, dokonalé obsazení v čele z precizním Deepem a ctižádostivou Helenou, ale hlavně Typický Burtnovský Styl s ještě temnějším prostředím a "špetkou" krve. Aby toho nebylo málo jako třešničku na dort přidáme zpívajícího Deepa a a to celé okořeníme drastickým koncem a finito = recept na masové bochánky je dokončen. Dovoluji se jen popřát Dobrou a krvavou zábavu. Hodnocení: 8/10 BTW: Dobře si rozmyslete kam si skočíte na večeři pro nějaký ten bochánek.

Úkryt (2002)

David Fincher je skvělí režisér a některak mě nezklamal, ikdyž se o žádné veledílo nejedná (pro mě zůstává ve stínu sedm,klub rváčů) za shlédnutí to OPRAVDU stojí. Skvělí scénář, který je doplnován bezvadnou režií a hereckými výkony bez větších chyb. Skvěle zahrál muj oblíbenec Jared Leto, akorát je fakt že když byl zabit tak jsem byl trochu sklamán a už šel film u mě o stupínek dolu. Pak samozřejmě Forest Whitaker zde taky odvedl kus práce, hlavně svím velkým "srdcem". O Jodie Foster ani nemluvě. Film mě poněkud zaskočil svím koncem, čekal sem na nějaké konečné zjistění nebo něco takového(alá monstrózní konec v sedm), toho sem se nedočkal ale presto velmy povedený kousek. Hodnocení:7/10

Breakout (2007)

Filmový náhled do světa hip hopu, tance, drog, násilí, krádeží a vandalství = přesně to co mám rád!=) Mike Eschmann nás zavede do Curychu k pouličnímu gengu, který nemá nic víc než přátelství("rodinu") a sám sebe. Jedná se o velmy drsné drama s pokusem zasáhnout divákovi city(sož se celkem vydařilo) osudem Nia, hlavního hrdiny který stavý partu a přátele na první místo a díky tomu je trestán v nápravném zařízením. Myslím že film toho má hodně co nabídnout . Osud hl. hrdiny je záživný a krutý zároveň. Pokud máte rádi hudební dramata tak tento snímek určitě nepřehlížejte. Hodnocení:8/10