Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Výborné mozaické drama, skvělá kamera, brilantní propojení příběhů a velice zajímavé nahlédnutí do krutého světa drog. Co jsem očekával, to jsem dostal (o nic míň, o nic víc).

Detroit Rock City (1999)

KISS!!!! Je to taková energetická jízda, plná dobrých fórků a skvělé hudby.

The Doors (1991)

Velkolepé, odzbrojující, fascinující, avšak kontroverzní filmové zpracování hudební geniality a (z větší části hlavně) záhadného (nepochopeného) umělce, jenž bruslil na tenkém ledě až se šeredně probořil (no spíše uchlastal a ufetoval). Oliver odvedl výbornou práci, nicméně obdiv patří hlavně fenomenálnímu Kilmerovi, protože pochopil Jimovo skryté poselství a jeho ohromné kouzlo osobnosti znamenitě napodobil! Mystická hudba Doorsů, jenž diváka probouzí do vášnivého a divokého snu a dává mu maximum pozemské energie si nepochybně zaslouží za svůj filmový příběh plnou nádrž.

Linkin Park: Road to Revolution (Live at Milton Keynes) (2008) (koncert)

Úžasný zážitek, dokonalá atmosféra, skupina v nejlepší formě, výběr z největších hitů kapely (většína písní je zremixovaná o pár chytlavějších riffů) a hlavně ohromná podpora s hlediště...spokojenost

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Satan junior je dosti provokativní a úderná komedie s oplzlím a nemorálním humorem (nemysleno záporně). Pod hromadou nevkusných, suchých a nevydařených fórků se najde pár trefných a velice zábavných, které rozdráždí bránici. Sandler očividně ovládá role retardních blbečků a lopatou by ho měli po hlavě práskat jak je den dlouhý, avšak trochu se stopáží strácel na kouzle. Komedie se kromě svého poněkud zajímavého tématu neliší od tisícovky dalších, ale za Hitlera (vyhulený "666" metalisty) a hlavně za Ozzyho a jeho legendární číslo v praxi musím zvednout hodnocení o stupínek. BTW: kéž by všichni ďáblové v pekle poslouchali heavy metal=)

Rolling Stones (2008) (koncert)

Stouni možná fyzicky stárnou, ale srdcem a hlavně svou osobitou prezentací na show jsou to pořád páni rockeři. Nezáleží kolik před vystoupením vyšňupou koksu, vyhulej jointů nebo vypijou brendy pro zahnání problémů postarších "mládenců", Rolling stones již skoro 50 let ukazují pravej Rock&roll a pořád jim to kurevsky jde.

Po hlavě (2007)

Nic nového, ani neočekávaného, přesto líbivá a zábavná komedie, nikterak vybočující s žánrového průměru. Nevím, co mě přinutilo 120 min. sledovat tento snímek, zřejmě mě řešení problémů sympatické hrdinky přišlo zajímavé a typický koloběh událostí vyvažovala dobrá atmosféra a příjemné herecké obsazení. Když neuvidíte, o nic nepříjdete, v opačném případě je to solidní zábava.

Žlutá ponorka (1968)

Yellow submarine je barevně vypointovaná psychodelická noční můra, jenž se prokousává do mozku a plní ho láskou. Tato LSD jízda snad vším a zároveň ničím spolu s geniálními písněmi od brouků, co více si přát? Ponorka není nic jinýho než koš plný houbiček ve filmové podobě.

Průšviháři (2008)

Roztomilá, extrémně zábavná, napínavá, moralizující a velice slaďoučká filmová bonboniéra s pilulkou "dobré nálady" uvnitř. *MŇAM*.

Stmívání (2008)

Ničím výjmečný, řadový snímek s pěkným ústředním párem. Přišlo mi to trochu pro teen publikum, krása Pattinsona se řeší snad na všech základních školách a jeho plakát z BRAVÍČKA má nad postelí vylepena nejedna poblázněná dívčina. Avšak aby film obstál u tohoto publika, musí být svým způsobem "hloupý" a přehnaně sladký, což přesně "twinlight" je. Jedná se o další komerční shit s vkusnou tématikou, jenž z filmového hlediska nemá co nabídnout. Hodnocení: 4/10.