Zlý časy v El Royale (2018)

Se scénářem tak povedeným a precizním že i mí nepříliš oblíbení herci něco předvádějí přichází sice moc velkých náhod než je zdrávo, na druhou stranu alespoň víme, co všechno se může seběhnout v rámci pár hodin a den nato snad možná ještě stihnout zpívat v Renu. Zapamatovatelné postavy vyšperkované do nejmenších detailů během jedné noci v El Royale toho zvládnout více než většina béčkových seriálů za celou sérii. Celý film je kamerovým a vizuálním skvostem který nás nutí jen sledovat i tehdy když tam průměrná černá žena sedí na židli a zpívá americký šlágr. Unikátní a výborně provedený vypravěčský styl nás nechá v napětí od začátku až do konce. Zvolené prostředí a doba je jedinečné, atmosféra by šla doladit, ale jen skvělá. Škoda žádného rozvinutí rozdílu mezi Nevadskou a Kalifornskou částí. Přes všechno je by ten snímek ale mohl být vzorem pro ostatní. Kdyby byl lepší, stal by se kultovkou. Takto se mají točit novodobé filmy. Jen tedy škoda občasného tlačení na efektivnost a hlavně těch náhod. I když, celá premisa snímku je postavena na jedné velké náhodě, ne?

Temné stíny (2012)

Určitě doporučuji pokud máte zájem vidět jak skutečně vypadá upíří koitus, pomůže vám to jistě mnohem víc než nějaké Smývání či jiná upíří sága. Tato hravá taškařice s prvky rádoby hororu a nějaké té krve a "dospělejších" témátek padá na zmateném scénáři který vše vede k epickému závěru, kdy se upír s čarodějkou fackují a pak tam přiběhne dívčina s tím že řekne že celou dobu byla vlkodlak. Ještě že před tím ten dav lidí odešel, koho by zajímala taková nudná věc, jinak by viděl to vše co se v rezidenci stalo. Proč teda tomuto propadlému scénáři dávám hodnocení jako by nešlo o závěrečnou diváckou lobotomii? Atmosféru to má k sežrání. Herecké výkony taky. Evička je pokud jde o své přednosti skvělá herečka. O Helence ani netřeba mluvit, nehledě na to že je nejsympatičtější postavou. Spousta scén je Burtonovsky nápaditých, nevyčpělých a dobře se na to kouká. Humor je příjemný, vs většině případů správně použitý. Bohužel všechno toto krásné padá na naprosto nešikovném uvedením děje. Film sice že začátku dává najevo, že bude sledován skrze nezaujatý a neutrální prvek postavy Vicky, ta se pak ale ztrácí do neznáma a velký prostor dostává Barnabáš, sic zajímavá postava, ale špatně uvedená a jeho vztah k ostatním členům rodiny není dostatečně prohlouben, stejně jako byl vynechán třeba vztah Davida a Vicky (což filmu hodně chybí) nebo jakékoliv dostatečné prohloubení charakterů a vztahů mezi ostatními, což pak vede k tomu že jediné co nám v hlavě utvěje je bouřlivý milostný styk Johnnyho a Evčy. A tím jsem vlastně začal. Ach, začarovaný kruh 😅

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Černý tesák, Černý panter a Černá perla; Chánov United nebo Ave Roma; a hlavně "nesmíme dopustit, aby z Tondy bylo to.. to... dítě s vlastníma názor názorama. Mít vlastní názor v dnešní době je strašně nebezpečný. Tonda musí zpátky na učňák, to jinak nejde. Víš co včera řekl? Že nesmíme všechny cigány házet do jednoho pytle." Hlášky jsou stále geniální, děj ale slábne. A jestli to povede k tomu, že gádžovský Klekí-Petra pomůže sociálně slabým Romům z Chánova, což očividně bude pointa seriálu, tak si s tím běžte někam. To už je lepší i Istenikovo dilema o jeho předsudcích k trans.

MOST! - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Neuvěřil bych že to řeknu. Ale toto je fakt dobrý. Nejlepší díl. Zatím. Kde jinde vidíte jak kluk z učňáku kvůli holce přestane poslouchat Ortel a zajde napsat zkoušky v doprovodu domestikovaného cig.. roma, kde získá nejvíc bodů v IQ testu co jen to je možné. Přidejme k tomu Snědou tíseň a o zábavu je postaráno.

MOST! - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Tento díl má velmi slabou linku. Ne skutečně i satirický seriál naprosto mimo realitu si nemůže dovolit tak stupidní scénář jako středoškolák zabouchlej do holky co ho ani nezná. Na druhou stranu je tam krásně ukázáno, co si gympl myslí o průmkách a navíc je tu naprosto geniální linka v hospodě vrcholící ve chvíli kdy jediný pracující cigán na světě srazí dodávkou místního mafiánského bosse. Ups, spoiler...

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Hele, nikdy by mě nenapadlo, že seriál stavěný na humoru proměnlivé kvality mě dokáže donutit přemýšlet nad předsudky a podobnými zbytečnostmi. Tato kravina si na nic nehraje a přesto má větší rozsah než půlka současné světové produkce.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Když o tom přemýšlím, tento zázrak získává sledovanost tím že publikuje lidské osudy které by ne vždy chtěli aby byly publikovány. Nezní to sice jako prasárna typu Nebezpečných vztahů, ale zde to asi není sehraný, co?

MOST! - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Jednoduše, na to že je to český seriál z české produkce s českými herci a českým prostředím, tak se u toho bavím jako nikdy. Výrazné plus u mě tvůrci mají už jen za to, co provedli Poště pro tebe, za to u mě mají tři tácy navíc. Těším se na další díl. Jako malej. Jako malej cigán.

The Second Death (2000)

Honzík se sice na brášku nechytá a umorousanou epizodku z irské hospody tvoří pouze drsný McDonaghovský obtisk. Přesto by se atmosféra dala plně nalít do láhve Jamesona a hrají tu dva velcí herci ze Hry o trůny. Finální vyznění jde v rámci minimalismu snímku přirovnat k ostatním velkým dílům této rodinné mašinérie.

Interview (2014)

Vlastně se ani není čemu divit, že si nejvyšší vůdce musel najímat hackery, aby si mohl udělat vlastní soukromou předpremiéru. Že pak svým ultimátem jen dal tvůrcům dalekosáhlou reklamu prakticky zadarmo mu očividně bylo jedno, hlavně že film nebyl promítán v kinech (třebaže nakonec přece jen jel a jaderná válka se nekonala). Film je sice ve výsledku píčovina, který snad každý kromě nejvyššího vůdce bral s nadhledem, pozornost si ale zaslouží a já jej nažhaven doporučím nejen vyznavačům nejnižších lidských pudů a školáckého humoru. Film je sice plný sexuálních narážek, vulgárního humoru a veškeré ostatní demokratické žumpy, přesto se však v tom všem ona slibovaná politická satira nijak netopí, naopak je krásně vidět v každém snímku, jako slušná kapitalistická propaganda. Pro co ale tuto chorou odpadní stoku vyzdvihuju, je právě ten naprosto skvělý pokleslý humor, který z nějakého důvodu tomuto filmu naprosto žeru. Ten film má naprosto vše čemu jsem ochoten se smát a nemusí to mít zrovna úroveň, chvála budiž homosexuálním narážkám. Debilní Dave a jeho úžasný protějšek tvoří naprosto dokonalé výstřední duo, jakkoliv odtržení od reality jsou i tak neskutečně zvrhle lidští, hlavně pak tedy Aaron. Zábavností se jim však vyrovná i Kimova postava, která je skvěle napsaná a dokonale sedí do absurdnosti snímku (paradoxně nejslabší je ve chvíli onoho ďábelského proslovu v restauraci kdy má konečně působit jako ten špatňák). Obecně celé hlavní trio je na prostoduchou komedii naprosto skvěle napsané a humor je v mnoha případech výborně vykonstruován. Nejlepší částí filmu je samozřejmě to ono interview a s ním i naprosto očekávaný geniální plottwist na jeho konci. Takže, kdo to dočetl až sem, ser na nějaký prohlížení ČSFD, psaní si s kretény a na ostatní věci, které v tuto chvíli děláte, pusťte si tento skvost. Ne fakt, tento film vám otevře oči. Od spousty mouder do života jako "Jestli je Katy Perry a pití margarity jen pro gaye, tak kdo by chtěl být hetero," po zajímavé a jistojistě reálné informace jako že Hektorovo rektum je fakt, nebo že se v Americe Stalin vyslovuje jako Stallone. A toho je daleko víc, takže pokud tomu ty dvě hodiny života dejte, poznamená vás to na celý život a vám co to odsoudí pro to jaká je to pitomost (nebo se nepřenese přes to někdy zbytečné násilí) vzkazuju "Your butthole is ironic!" A teď mě omluvte, jdu psát fanfikci - pokračování Davovi Neočekávané cesty, kde se Skylark dá dohromady se svůdnou superagentkou a pojmenuji ji nějak jako Kimova korejská spoušť.