Nahý oběd (1991)

Docela fajn film o drogách. Jen z něj nic nevím a nic nechápu. V mysli mi tůstali pouze mimozemšťani a brouci.

Manhattan (1979)

Filmy Woodyho Allena moc nemusím, ale tento mě opravdu chytil. Nejdříve jsem se díval na prvních 20 minut a poté jsem to unuděn vypnul. Asi za měsíc jsem se k filmu vrátil s leúší náladou. Najednou mě film bavil od prvních vteřin, tak nějak jsem najel na Allenův humor a parádně jsem se bavil. Krom toho, že je film plný jemného inteligentního humoru, je i krásně dojemný. Opravdu mě to nadchlo, Možná i zde čerpala Sophia Coppola inspiraci pro své Lost in Translation.

Máda da jo (1993)

Úplně jiný film, než na jaký jsme od Kurosawy zvyklí- Hlavním hrdinou není žádný statečný samurai, ani mafián, ale profesorský intelektuál, který se rozbreči i kvůli zaběhlé kočce. Tento film rozhodně nepatří mezi režisérovy skvosty.. Například se zde nedočkáme nšjakého kameramanského umění a příběh je dosti banální. je o úctě ke stáří a o lidské dobrotě a moudrosti. A přestože může být pro Evropana, či Američana tento film těžko pochopitelný, jedná se o nadprůměrný film, který mě chvílemi i dojímal. rozhodně je však z mistových děl zatím nejslabší..

Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Takový odlehčenější Kurosawův kousek. Nenaznačuje sice žádné filozofické všepravdy, ale na druhou stranu je ti velmi záživný dobrodružný film.

1984 (1984)

Hodně dobré zpracování knify. Možná by to uř lépe ani převést na plátno nešlo. Ale knihs ke kniha a film je film. Na knihu 1984 nikdy nezapomenu, ale tenhle film klidně vypustím, líbil se mi, ale neoslnil.

Sex a Lucía (2001)

Vesvém žánru se určitě jedná o jeden z nejlepších filmů.

Zvrácený (2002)

Dobrý film, který ale nic moc o ničem není.. Scéna znásilnění je odporná, ale zároveň nemůžu neobdivovat, že se jedná o jeden dlouhý záběr bez střihu v němž herci podávají opravdu dobrý výkon. Dobré je, že si až ke konci člověk uvědomí, že si Hlístaten hasičák vlastně zasloužil.

Závrať (1958)

Klasika. Z hudby mi běhal mráz po zádech. Celý film jsem sledoval se zatajeným dechem.

2046 (2004)

U 2046 jsem se nudil. Příběh mi přišel nepřehledný a ne zrovna zajímavý. Nelíbila se mi ani kamera, která zřídka zabírala něco jiného, než obličeje herců. Film tak působil dost lacině. Nejvíce se mi na filmu líbila asi hudba.

Crash (1996)

Je to úchylárna první kategorie, ale dobrá. Některéfilmy jsako například Ken Park se snaží šokovat, ale je to tak vše co mohou. Crash se může chlubit i skvělými herci, dobrou hudbou a příběh je také celkem propracovaný, i když ujetý.