• Fantasy

Aladinova lampa (1986)

Kouzla ze staré doby, zamotají hlavu všem v té moderní. Neznámí návštěvník se nečekaně objeví z jednoho artefaktu, a jeho nový pan si bude moct přát všelijaké věci. Film utíká velmi rychle a je celkově pohodový. Nečekejte žádnou komedii. Buď Spencer si to evidentně užíval. Ale závěr vše docela pokazil. Lidi jsou magoři, a moc jim do rukou nepatří. Určitě ne jednotlivci. Uvidíte sami. Existuje ještě jedno přání, které nebylo zatím nikdy vysloveno. Poznámka: S tím autem to byla docela sranda. Poznámka: Ten kluk a ten děda nejsou vůbec sympatičtí. Hvězdiček 3

Past (1999)

Ona neví do čeho jde, ale pro něho je ta pravá. Krádež tisíciletí (dalo by se tak říct), na sebe nenechá dlouho čekat. Zbývá jen pár dní do nového tisíciletí. Jen chybí trénink, a ten stojí za to. Catherine Zeta-Jones umí být velice flexibilní. 👀 Ale Sir Sean Connery zde hraje také excelentně. 👍 Co se stane, když zloděj potká zloděje? Velice podařený a napínavý film, kde se budou dít věci. Akcí nabitý děj. 👍 Závěr překvapí. Poznámka: Krásná slečna byla dobrou volbou. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4

Superman 4 (1987)

Tohle se nepovedlo. Kromě hezké slečny, asi nic. Tentokrát je zpět Lex Luthor, a má opět svého záporáka. Ten je ale opravdu nudný a blbost na entou. Navíc je zde hrozně chyb, které přímo bijí do očí. Hlavní pak, že se obyčejný člověk může bez skafandru pohybovat ve vesmíru. Hvězdiček 1

Superman 3 (1983)

Ten start je šílený. 😀 Úvodní titulky mají scény, a ty jsou spíše jako vtipné. Tady je vidět, že už asi došli nápady. 😀 Tohle je spíše už komedie. Některé scény jsou skutečně, no zvláštní. Efekty dobré. Hlavní hrdina opět super. Poznámka: Ke konci je to už vážně blbost. 🤔 Hvězdiček 3

Superman 2 (1980)

Na počátku byl falshback. 👀 Ano, v úvodních titulcích si připomene scény z prvního dílu. Tentokrát se proti Supermanovi postaví mocný nepřítel a také Lex Luthor z prvního dílu. Jo, Lois vymýšlí jednu kravinu za druhou, jak nachytat Clarka jako Supermana. 😀 (U vodopádů byl docela zmatek.) Herecké výkony TOP. (Hlavní hrdina je stále sympatický.) Herecké obsazení TOP. Hudba TOP. Efekty super. Poznámka: Clark Kent a Lois tvoří krásný pár. A Clark pro lásku k Lois je ochotný i obětovat půlku ze svého já. 👍 Poznámka: Scény s uměle vyvolaným větrem, jsou vtipné. 😀 Hvězdiček 5

Smallville (2001) (seriál)

V tomhle městečku by jste žít nechtěli. Postavit se Supermanovi nebude pro nepřátele tak lehké. Clark Kent si svoje schopnosti teprve uvědomuje a postupně odhaluje. Kromě jedné, na tu čekal vážně dlouho, než se jí naučil. Vypadá to, že díly na sebe nenavazují. Jen Clark Kent si postupně vše přidává. V dalších sériích je tomu už jinak. Také se v každém díle nezávisle na sobě objeví záporná postava, která získá schopnosti díky Kryptonitu z meteoritu. Což bude dost věcí komplikovat. (To platí jen do určité série.) Soundtrack velmi zajímavý. 👍 Poznámka: Clark Kent má vážně smůlu. Poznámka: Někteří záporáci končí vážně divně. Až to nedává smysl. Poznámka: Nevím jestli to je jen můj pocit, ale je zde zajímavé herecké obsazení. Někteří známí. Poznámka: Superman nikdy nelže. Ale Clark Kent je asi jiný. (Lže pořád a všem.) Poznámka: Allison Mack se neuvěřitelně usmívá. Krásná slečna s nádherným úsměvem. (Ale jen do určité série.) Poznámka: Všechno je neskutečně zamotané, a nejde podle žádného původního nápadu. Bohužel se to dalo čekat. Poznámka: Superman, co chodí pěšky? A to vážně dlouho. Protože neumí létat, a to se nenaučí vážně dlouho. Hvězdiček 3

Smallville - Závěr (2011) (epizoda)

Možná se naučí i létat. Zde uvidíte plno flashbacků a dalších zajímavých scén. Druhá část vše dost vysvětlí a naváže na původní film. Stane se už z Clarka Kenta Superman? Poznámka: Na konci je tolik známá melodie, co ho proslavila ve filmu jak ho známe. 👍

Smallville - Booster (2011) (epizoda)

Tak tomuhle neuvěříte. Kdo se tam objeví. Ale modrý brouček mě vážně dostal do kolen.

Smallville - Kent (2011) (epizoda)

Ani v této epizodě Superman stále neumí létat. Opět se vše dost zamotá po té, co se použije jedno zrcadlo. Které mění oba světy na protiklady.

Smallville - Fortune (2011) (epizoda)

Panebože. Co tohle bylo? (Dost to připomíná, hele vole kde mám káru?) Docela zmatek a docela humor. Asi odpočinkový díl.

Časové pásmo bylo změněno