Signál (2012)

Hrozná ptákovina. Takový mix mezi bobulemi a "je třeba zabít Sekala". Je to dlouhý, nudný, prakticky to nemá konec a rozhodně to nemá vtip.

Prometheus (2012)

Já jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Pěkné sci-fi, trochou hororu, trochou vtipu, špetku patosu a otevřený příslib dalšího dílu. Film se mi líbil, byl koukavý, napínavý a ne tolik hororový jako Horizont Události. Z některých akcí se dalo vytěžit trochu víc a ve filmu bylo opravdu hodně nejasností, ale to nám snad vysvětlí druhý díl. Rozhodně důstojný počin od Ridleyho Scotta, kterému z mého pohledu chybělo k 5 hvězdám jen velmi málo.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Jednoznačně nejhezčí dokument, který jsem kdy viděl. Má to vtip, skvěle se na to kouká a člověka to vtáhne, jako by tam sám byl. Krásný příběh o strastiplném dobrodružství. Každému mohu vřele doporučit.

Avengers (2012)

Opravdu se ten film povedl. Čekal jsem chaos a nepřehledné situace, ale povedlo se zkloubit vlastnosti všech superhrdinů a celé to prokládají perfektní dialogy. Celé je to postaveno hlavně na Iron-Manovi a na Hulkovi, ale to je jenom dobře. Za mě 95% ( 5% strhávám za mírně nudnou scénu s Pepper ). Perfektně to ubíhalo, děj skoro nenechal diváka vydechnout a některé scény a hlášky byly opravdu srandovní. Já jsem dostal o mnoho víc, než co jsem očekával.

Kronika (2012)

Tohle je přesně ten žánr který mám rád a toto je přesně ten film, který se do něj nehodí. Ještě první polovina by si 3* zasloužila, ale těch posledních 20 minut jsem byl jako v Jiříkově vidění. Tak stačkovitý konec jsem u ničeho neviděl ani nepamatuju. Okej, u Hancocka jsem to sežral, protože to byla taková romatická komedie, ale tady to byl prostě přešlap. Neříkám že tento film je odpad, ale v rámci tohoto žánru je pod průměrem. A NÍZKÝ VĚK AUTORA A NÍZKÝ ROZPOČET TO NEOMLOUVÁ !!! Má se na to vykašlat když není dovivinutej a nemá na to prachy.

The Samaritan (2012)

No, nebylo to úplně blbý. Sice je to dost čitelné a to překvápko, na který celý film čekáte nakonec není taková pecka jaká by mohla být, ale v rámci žánru je to průměr. S. L. Jackson to držel nad vodou, bohužel, černoška ve vedlejší roli už tak dobrá nebyla. Cronenberg se s tímto tématem vypořádání s minulostí dokázal poprat výrazně lépe. Takže té hodiny a půl nelituji, ale že bych to musel vidět znovu, to zrovna ne.

Černobílý svět (2011)

Podle mě jeden z nejlepších filmů roku 2011 a nejlepší film o apartheidu vůbec. Film o šikaně, bezpráví, ponížení a o tom, jak jsme si negry půjčovali jako mlejnky na kafe či si je odkazovali jako movitý majetek v závětích. Film, ve kterém vidíte opravdový rasismus, kde jste špína společnosti i kdybyste se stotisickrát snažili vlastní pílí a prací dokázat opak. Nechyběl ani občasný vtip a dojemný konec. Já jsem dostal vše.

Repo Men (2010)

Vynikající začátek, vlažnější prostředek a super konec. Moc se mi líbily charaktery postav a zvrácenost společnosti.

Nedotknutelní (2011)

Pro mě jednoznačně největší filmové překvapení za poslední roky. Neočekával jsem nic, ale dostal jsm film, který si stávající hodnocení 92% zaslouží. Perfektní kombinace černé komedie a dojáčku o přátelství dvou naprosto odlišných lidí. Tomu filmu prostě nechybělo vůbec nic.

Temný rytíř (2008)

Dávám 4 hvězdy proto, že miluju komixáky. Jinak bych dal 3 , protože tohle není Batman jak ho známe. Správný Batman je hbitý jako kočka a technoid, který dokáže postavit orbitální stanici pro zasedání Ligy Spravedlivých. To, co je nám předkládáno v Nolanově verzi je humpolácký bitkař s tendencemi pro filosofické kecy. Takovému Iron-Manovi od Favreaua to nesahá ani po kotníky. Celý film stojí na Jokerovi, který je skvěle zahraný - tu psychopatickou posedlost mu opravdu věříte.