Underworld: Probuzení (2012)

Jako dobrý, stejně dobrý jako vždy, ale vysvětlí mi už konečně někdo, proč si upíři musí v noci svítit baterkou ?

Hugo a jeho velký objev (2011)

Teda, tohle mě fakt málem unudilo k smrti. A já blázen na to chtěl jít do kina ! Jel mi líto i té lahve dobrého vína co jsem u toho vypil, natož abych se kvůli tomu táhnul do bijáku. Vizuálně to bylo pěkný, zajímavá hudba, trochu steampunku....ale to jsou jen věci, který mají doplňovat jinak perfektní film - a ne na těchto doplňcích celý film stavět. Doufám, že mi jednou tyhle dvě hodiny života nebudou chybět....

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hodně mi to připomínalo fantoma Paříže. Plný počet hvězd nemohu dát za některé rozvleklejěí pasáže a za mírně řečeno "zvláštní" konec. Jinak to bylo pěkné, místy napínavé a velice koukavé.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Proč jen dvě hvězdy ? Ale to je jednoduché - vzít sotva dva roky starý film, vykrást námět a vše co ten film dělalo dobrým hodit do prdele, to je na přes držku a snad ani ne na dvě hvězdy. Film naprosto ztratil původní atmosféru - nic nenaznačuje, všechno divákovi ukáže hned zpočátku, aby to pochopil i naprostý debil. Postavy nejsou ani zdaleka tak uvěřitelné, opatrovník není správně úlisný a původní Lisbeth byla takovým zvráceným způsobem sexy - tato je opravdu děsná. Jediné co se mi líbí, je Craig v roli Blomkvista - ten je dost možná i lepší než v původní verzi. Ale to je vše.

Korunovační klenoty (2011)

Bylo to pěkný, mělo to takový ten klasický nádech severských filmů.Nechyběla tomu trocha napětí a dojetí. Bohužel tomu nechyběl ani dementní konec - posledních 10 minut jsem opravdu trpěl. Jinak ale jeden z lepších kousků od našich severských kamarádů :-)

Vpich (2011)

Námět byl zajímavý, film už bohužel tolik ne. U některých pasáží jsem to měl puštěné na monitoru v okně, bych mohl dodělat některé věci do práce.

Kůže, kterou nosím (2011)

Díky Pedro, vždycky mě zajímalo, co se honí hlavou zvrácenému homosexuálovi :-D A hle, ona to je napínavá pohádka o nevděčné transsexuálce :-) Mělo to spád, trocha napětí, trocha erotiky....jo, mě se to líbilo.

Válečný kůň (2011)

Perfektní příběh. To nebyl válečný film, vlastně to ani nebyl film - to byl příběh, se všemi příkrasami, nesrovnalostmi, nadsázkou a perfektní atmosférou, přesně takový, jaký vypráví pamětníci svým posluchačům. Takový příběh, jaký chceme vidět. Scény dotažené k dokonalosti, spousta dojetí od začátku až do konce ( poslední takový doják u mě byl kluk v pruhovaném pyžamu ). Já bych sice ty rozvleklejší pasáže zkrátil a některé zajímavé trochu více rozvedl, ale dost mozná by to pak nedávalo takový dojem, jaký Spielberg zamýšlel. Diváci se baví, film je úspěšný, místní elita intelektuálních znalců filmařiny jako obvykle trpí.

Ocelová pěst (2011)

Mě se to líbilo. Občas bylo cítit i trochu napětí, mělo to pěkné efekty a jako by to z oka vypadlo poslednímu Rockymu. Jako zábava na nedělní večer to bylo fajn. Hvezdu strhávám za některé naprosto nelogické momenty - dá se očekávat, že takovýto film bude trochu přitažený za vlasy, ale nesmí se to přehánět. Jen jsem nepochopil, proč ten jejich kamion měl dvě okna aji dole u nohou.....

Pařba v Bangkoku (2011)

Dávám pouze ** . A to proto, že jsem dvojku viděl ihned po jedničce a opravdu tam nebylo ani fň nového. Kdyby byl film kopie z 50% tak to beru, ale tohle byla opravdu 99% kopie bez čehokoli nového. Kdybych neviděl jedničku tak by mi ušly některé detaily, ale dal bych o hvězdu navíc.