Fakulta (1998)

A hele, Fakulta... Byly časy, kdy jsem jí byl schopnej sjíždět několikrát denně. Čtyři hvězdy z nostalgie.

Terkel má problém (2004)

Znalci tvrdí, že tento dánský muzikál si člověk nejvíce vychutná po jednom pětipivu s partou podobně postižených kamarádů. Velmi nevyvážená hovadina, která ovšem nabízí i několik potenciálně kultovních momentů ("To je buzna!"). 60%

Utopenec na útěku (1998)

"Tvé lži jsou jako banány, rostou ve velkých žlutých trsech." Tohle nikdy nezapomenu, čistě nostalgických a nekritických pět hvězd.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Je to pecka, i když mám pár výtek. Je to příliš povrchní, postava Mikea není úplně vytěžená, občas mám pocit, že logika kapku pokulhává, a celá ta Ross - Rachel analogie je už trochu únavná. (See what I did there?) Ale skromnější počet epizod tomu rozhodně prospívá. 80%

Šílenci na prknech (2001)

Nestárnoucí klasika. Nedávno jsem to viděl znova v původním znění, a jak jsem dopředu tušil, bylo to ještě lepší. :)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Téměř bezprecedentní příklad dokonalýho skloubení chytrý kriminálky a popcornu, a ten vzácnej typ filmu, kdy si všechno sedne přesně tak, jak má. Od perfektního scénáře, kterej jen tak mimochodem a řádně ze široka rozjede několik dějových linek, aby je pak mistrně spojil, přes bezchybný herce až po hudbu, která skvěle dokresluje atmosféru a celkovej zážitek zvedá ještě o kus výš, a to všechno pod precizníma rukama Curtise Hansona, kterýho musely políbit snad všechny múzy. Ve vší úctě ke Kim Bassinger a její kráse, ona je až ta čtvrtá vzadu. Ústřední trio Pearce, Crowe a Spacey si to neskutečně vodí. L.A. Confidential si mě omotalo už při prvním shlédnutí a s každou další projekcí mě jen utvrzuje ve svojí geniálnosti. Není to sice epos z ranku gangsterek Coppoly, Scorseseho nebo De Palmy, ani taková emocionální pecka jako Se7en, ale možná právě proto šlape od začátku až do konce jako nejlíp namazanej stroj. "Rolo Tomassi."

Na vlásku (2010)

110% Ani nevím, proč mi Tangled tak moc sedlo, ale vím, že lepší animák jsem ještě neviděl.

Rychle a zběsile 5 (2011)

And the oscar for achievement in brainless action goes to... Odpověď na všechny A-Teamy a Expendables je tady a nakopává jim zadel neskutečnym způsobem. Od druhých Mizerů tady nebyl lepší akční film, a právě jim se Fast Five podobá asi nejvíc, i když na Bayovinu vinou nižšího rozpočtu přecejenom trochu ztrácí. Bitka Toretta s Hobbsem je vrchol filmu a připomíná to nejlepší, co se v žánru urodilo. Dwayne Johnson si samozřejmě krade film trochu pro sebe, přičemž vypadá a jedná jako naprostý hovado. Těžko mu nefandit. Linovi se podařilo do filmu vecpat neskutečný množství kinetický energie, takže když Rock hodil s Dieselem o stěnu, tak v sále začala padat omítka... K čemuž určitě přispěla konečně adekvátní hlasitost v hradeckým Cinestaru. Hodnocení trochu sráží pár wtf momentů, já osobně sem chvíli rozdejchával Brianovo "Tell me about your dad." ∞/10 Po skončení bylo v sále naprostý ticho, nikdo se nechtěl zvednout a všichni se snažili přijít na to, co to bylo za vlak, kterej je právě přejel. Každopádně do dalšího dílu má Lin drobnej problém... Najít Rockovi tričko, do kterýho by se vešel. No a Diesel snad už konečně dostane toho třetího Riddicka. Zaslouží si ho. (6.5.2011)

Argo (2012)

Co se to s lidma děje, že už nedokážou poznat dobrej film, ani když jim ho někdo strčí až pod nos? S klidným svědomím tomu dávám plnej počet. Další Affleckova trefa do černýho...

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Velmi příjemný překvapení. McQuarrie naštěstí není žádnej rutinér, velmi svěží honičky a bitky, fungující sherlockovská složka, skvělej Duvall a spousta zábavných maličkostí. Škoda, že rozpočet nezvládnul bejt poloviční, na dvojku bych se těšil. Takovýhle filmy se už dneska fakt netočí... (Těch pět hvězd bejte s rezervou :)