Mumie (2017)

Pokud se clovek odprostí od mumie z roku 1999 z imhotepem, pak je to skvela podivana. Sice se tam trosku primichava nadprirozeno i z jinych soudku, ale pokud budou dalsi dily, vime na co se tesit. Mumie odkryva davnou legendu princezny ahmanet, ktera byla vymazana s dejin, zacina historicky, pekne s vysvetlenim, a pokracuje dobrodruzne ve stylu indiana jonese, az sjede do hororovych koleji, kde poodkryva zlo a boj s nim. Sofia Boutella naprosto dokonale převtělena do role princezny! 80%

Padesát odstínů temnoty (2017)

Knihy jsem vůbec nečetl, proto mě první díl neurazil ani nenatchnul. O dvojce se to samé říci nedá! Jedná se o velmi povedenou romantiku s lehkou erotikou, příběhem který navazuje a poodhaluje tajemství Christiana. Celkově se snížila efektivita sado maso scén, jelikož Christian touhu díky Anastazii překonává a přibily lechtivé scény, které neurazí. V příběhu se setkáváme s bývalou obětí her, která psychicky nevyrovnaná a snaží se Anastazii odstranit. O to samé jde i jeho staré známé, která ho naučila sexuálním praktikám! Na mě pokračování působilo příjemněji a více dospěle. Oproti jedničce o hvězdu výše! 70%.

Pod rouškou noci (2016)

Kdo hral mafii, urcite se mu film bude libit. Ale ikdybych ji nehral, tuhle dobu mam rad a pro me prijemne prekvapeni a Afleck rozhodne touhle nenasilnou gangsterkou nezklamal. 70%

Rychle a zběsile 8 (2017)

Osmička nám hned od začátku naservíruje rychlé závodní tempo, kdy Toreto vyzve na Kubě k závodu místního bose, aby mu ukázal co znamená respekt. Od půlky tohoto závodu, kdy jede s vrakem svého bratránka, do kterého si přidá dusík jsem věděl, že to bude bláznivá jízda u které nemůžu přemýšlet o reálnosti. A taky se vyplatilo, nic jsem nečekal a bylo mi v kině naservírováno poměrně slušně natočené dospělejší akční klišé, ikdyž s předvídatelným závěrem. Herecká sestava je hvězdná, opět se partička skládá z našich starých známých a se záporáků se k nám přidá Stathem. Toreto je zasažen teroristkou, která drží jeho bývalou milou navíc i s jeho synem o kterém nevěděl. Díky tomu ho začíná ovládat a musí plnit její rozkazy, které znamenají jít proti své partě-rodině! Opět pár scén přepálených, ale jinak nám nový režisér ukázal od pětky/ šestky nejvyrovnanější adrenalinové dílo na silnici! Navíc tahá za nitky, že nejedno oko nezůstane suché. Vážné, akční, místy vtipné, povedené. Za mě spokojenost a tímto dílem bych už celou ságu uzavřel, ikdyž je to moje srdcovka. Tak uvidíme kdo se chopí pokračování, ve kterém nám třeba ukáže zběsilou jízdu už malej Brian. 80%

Pasažéři (2016)

Nenáročné na přemýšlení s příjemnými herci, se špetkou romantiky ve vesmíru. Pokud člověk nebude řešit, jak by takovouhle loď na zemi sestrojili a že předčasným probuzením a využíváním energie na aktivity by loď určitě nedoletěla, tak se jedná o příjemnou záležitost, ve které nejde o žádné mutanty, nepřátelé, ale čistě o boj o přežití s technikou díky škodě meteoritů. Navíc je zajímavá i zápletka a klišé, kdy JIM váhá jestli vzbudit Auroru, sobě si ulevit a jí zničit život. 80%

Humr (2015)

První polovina s Colinem za 3* druhá mě vůbec nezaujala krom Rache a hodnotil bych méněl! Zvláštní pojetí zakázané lásky a celkově pravidel kdesi v hotelu. A taky divný konec! 50%

Za každou cenu (2016)

Dva bratři, co vykrádají banky, vše jim prochází až jednou narazí, když jdou vyloupit největší banku. Spolčí se proti nim občané, tak policie a nemůže to dopadnout jinak, než smrtí jednoho z nich. 55%

Prázdniny v Provence (2016)

Zhulit jste se mohli klucí v Čechách a nemuseli jste kvůli tomu do Francie. Tak skvěle obsazené ale dějově stály tyhle prázdniny za nic! Za shlédnutí a trapnost 1*

Ve jménu krve (2016)

Po shlédnutí "Moje letní prázdniny" hodně slabej odvar Gibsi. Ale tak asi to mělo být pokračování a tak přimouřím oko na 3*. Pokud by se jednalo a samostatnej film tak hodně slabý! 50%

Detektiv z Hongkongu (2016)

Návrat Jackieho ve velkém stylu. Rozhodně se nedá říct, že vyšel ze cviku, nebo že nudí. Film si jede svojí ligu, plnou humoru, akce, sem tam pohádku, a až na konec kdy se matador sám nepochopitelně utopí a jednu velkou cestu naší dvojice, která přešla snad půl planety, to bylo super! 70%