Repo Men (2010)

Asi nejoriginálnější scifi-akční filmek co jsem za poslední dobu viděl:-) Nápad skvělej! Moderní doba, lidi potřebujou orgány a nyní je mohou mít, pokud si na ně vezmou půjčku od jisté firmy Union! Avšak když nemáte na splácení, jste pro ně jen pouhá zvěř, ze které parta drsnáků ( hlavně tedy Jude Law) orgány vyrvou za živa a vezmou zpátky ! Do doby než Law dostane pecku od defibrilátoru, je vše v pořádku, jenže díky této ráně, mu musí dát umělé srdce od jeho zaměstnavatele a teprve ted začíná ta pravá zábava. Ne jenom že není schopen zabíjet klienty, ale přidává se na stranu uprchlíků před exekutory, kde pozná i dívku se kterou po sléze prchají.. Nakonec najdou jediný způsob jak všechny zachránit a to že vymažou celou databázi dlužníků... Konečná scéna byla fakt krutá, už jen dobývání do společnosti bylo v podání Lawa masakr. Asi nejvíc mě dostalo po sléze, když se začnou rozřezávat, aby si oskenovali svoje orgány... No a pak úplně posledních pár vteřin, kdy je vlastně Law udržován ve spánku, mě teda dost naprdlo... ale tak happy endů už bylo dost :-d

Hon na čarodějnice (2011)

Jo tak tenhle filmeček mě hodně potěšil. Začátek hodně působivý,když pověsí čarodějnice no a ve zbytku děje se vše nese v mrazivě- dobrodružném tempu,semtam s nějakou lekačkou. Když Cage ztratí při bitvách důvěru v církvi za kterou bojoval, vrací se se svím přítelem zpátky do země. Tam ale není nic v pořádku a všude je mor, který se šíří po zemi. Za vše mohou údajně čarodějnice a jejich kletba a díky tomu je Cage vyslán aby jednu čarodějnici dopravil k mnichům, aby se doznala soudu a mor skončil! Cesta plná napětí a tajemných scén a nakonec závěr, ve kterém vlastně nejde ani o čarodějnice ale o démona bylo víc než jen překvapující. Film se mi líbil a atmosféra byla podobná : Americké kletbě, nebo Ospalé díře což jsou filmy, které mám rád. Když opomenu začáteční bitvu, ztrouchnivělý most a možná i ten konečný souboj s démonem,kdy ho tak lehce dostali, tak u mě za 85% !!!

Gangsteři (2010)

Povedená moderní akční vylupovačka s tvrdým koncem, která Vás určitě nenechá vydechnout. Když partičce gangsterů vyjde bankovní loupež a vše vypadá dobře, propustí z vězení jejich dávného přítele a člena party přezdívaného Přízrak. Ten by rád podíl svých peněz a ještě něco navíc! Dohodí kšeft, který dostal od rusáků ve vězení s návrhem aby společně přepadli obrněné bankovní transporty s penězi. Do všeho štourá navíc polda, který chce gang dostat za mříže. Plán i loupež začíná a vše má drsný pád směrem dolů. Nejprve zastřelí jednoho člena party gang rusáků, potom umře přítelkyně a následně oba bratři. Vychází najevo, že přízrak nezradil jen je, ale i rusáky a vše měl dopředu naplánované, jako svou odplatu za roky strávené ve vězení !

Sejmi eso 2 (2010)

Non stop akce od začátku do konce, všude samá krev, létající kůlky, mrtvá těla a partička krutých zabijáků, kteří si mezi sebou nic nedarují.. A pak finální rozzuzlení a cool konec s kůlkou v hlavě toho nejmíň očekávaného.. já se bavil, ikdyž tenhle mega pekelnej guláš, už neměl to charisma jako jedničkaa...

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Sandler jen dokazuje, že komedie mu sluší a že do toho to žánru patří právem. Ikdyž se děj ke konci stává mírně tragickým, předešlých 75%filmu pobaví každého člena rodiny... Když si Michael stěžuje na svůj život, zrovna když jde kupovat dálkové ovládání, neznámý vědec mu splní jeho přání. Dá mu speciální dálkové ovládání, kterým může cokoliv v životě přetočit a tím se vyhnout i určitým životním situacím. Když na to později Michael přijde, začne na plno vše využívat a užívat si naplno.. do chvíle než příjde na to, že přišel o rodinu, neviděl dorůstat děti, jeho manželka se s ním rozvedla a jeho otec zemřel.. Sám začne všecho litovat a na poslední chvíli, kdy už je pozdě vše napravovat..

50x a stále poprvé (2004)

Jedna z nejzábavnějších romantických komedií, kde se sešli Adam Sandler a Drew Barrymore :) Když jednoho dne potká Henry, známý svímy zálety s ženami svou osudovou dívku, do které se zamiluje, netuší že ho druhý den ani nepozná. Sám tomu nevěří, jak je možné, že si ho nepamatuje, ale okolní lidé a její rodina mu řeknou krutou pravdu, co se Lucy stalo! Že utrpěla nehodu při které ztratila pamět a každým dnem si pamatuje svůj poslední den. A tak se Henry každým dnem snaží o její srdce znovu a znovu, v těch nejbláznějších a nejvtipnějších situacích a Vy se u toho zaručeně pobavíte...

Prci, prci, prcičky (1999)

Jedna z nejlepších komedií, která se stala průkopníkem do světa plného paniců, zábavy, sexu a neřesti, mejdanů, přátelství a těch nejlepších situací a hlášek. Každý si určitě pamatuje jména jako Stifmaister a jeho neskutečné stěrky a hlášky, dále Jima s jablkovým koláčem a jeho tátu, Oze a nebo Finče a Stiflerovu mámu... Pro ty co ještě neviděli, netřeba psát komentář, protože to MUSÍTE PROSTĚ VIDĚT :-d

60 sekund (2000)

Bezkonkurenční zlodějský film o autech všech dob! Skvělý soundtrack, akční scény a nejlepší herecké obsazení! Když bývalému nejlepšímu zlodějovi aut, někdo zavolá že drží jeho bratra a jestli pro něj neudělá kšeft, že přijde o hlavu, začíná nekomprosmisní boj s časem a policií. Nejdřív se musí dát do hromady parta zlodějů, která ovšem žije nový život bez krádeží. Když se ale všichni dozvědí že jde o život Kipa, jdou do toho. Čas se krátí a proto je důležité mít systém a objet místa, odkud se budou auta krást... A za poslední ukrást je všechny a dostat do přístavu včas!

Den poté (2004)

Pro mě jeden z nejlepších katastrofických filmů o globální změně klimatu. Emmerich dal do příběhu vše (napětí, akčnost, dobrodružství, strach, romantiku) a nestává se ani v jedné minutě nudným. Navíc skvělé herecké obsazení a triky dodávají jiskru navíc! Nestačíte se ani nadechnout a je tu zápletka děje ihned od začátku, kdy dojde k rozlomení ledovců na Antarktidě. To vyvolá ničivé počasí se silnými hurikány a obří tsunami, které zaplaví New York. Hlavními hrdiny jsou otec, který se zabývá právě ničivým počasím a jeho syn, který zůstane uvězněn v knihovně po jeho varování aby přežil. Lidská panika nezná hranic a propuká šílenství. Všichni lidé utíkají po zmrznutí vody pryč s nadějí záchrany. Nastává doba ledová! Odhodlaný otec se snaží dostat ke svému synovi a hrstce zbylích lidí, kteří poslechli a zůstali… Začíná boj s časem, kdy stojí příroda proti bezmocnému lidstvu.

Rychle a zběsile (2001)

Nejlepší film o nadupaných autech,krásných žen, závodech a tuningu vůbec!!! Kdybych moch dát 6 hvězd tak neváhám. Nechápu jen, jak může bejt Fast and furious jen na 67% !!! Zápletka je jednoduchá, policista Brian se musí dostat do ilegálních závodů a hlavně do party hlavního bose Doma, aby zjistil kdo stojí za přepadením několika kamionů převážející zboží. Ale nic nejde tak jak by si představoval. Brian se nejenom dostane do party díky tomu, že zachrání Doma před policií, ale navic se stane součástí jeho rodiny. Společně pracují na autě které mu díky prohraným ilegálních závodů dluží a zamiluje se do jeho sestry. Když se blíží finále s pouštnímy závody, musí se rozhodnout jestli zůstane na straně zákona či nikoliv…