• Thriller

Absurdistán (2006)

Tak to byl úlet. Smál jsem se v jednom kuse, skvělá komedie a parodie na současný životní styl a Ameriku.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Já bych Kozí příběh zase tak nezatracoval. Jedná se o náš první animák, tak je jasné, že zde bude hodně chyb a nedostatků, ale doufám že se z nich čeští producenti poučí a příští pohádka bude lepší. Abych vyzdvihl to co mě ve filmu zaujalo..Bylo to především prostředí Prahy, děj se odehrával v ulicích, kudy řada z nás běžně chodí a o jejichž historii máme alespoň nějaký přehled. Takže neanonymní, důvěrně známé prostředí. Taky grafika nebyla nejhorší, i když koza mi přišla jako oslík ze Shreka z rohama. Hlavní problém spatřuji v tom, že zde není vytyčen žánr. Občas jsme svědky drsné podívané, při které padají hlavy a křupou kosti, jindy zas vydíme vysmátou kozu namol, kterak říká Kubovi jak ho miluje...Připadal jsem si jako někde mezi Mrtvou nevěstou Tima Burtona a Shrekem..Nicméně bych chtěl ocenit odvahu pana režiséra, že do toho šel a popřát mu hodně spokojených diváků..

Oko dravce (2008)

První olovina filmu je vskutku vyakčněná, ani na chvilku si neodpočinete a budete naplno vtaženi do děje. Ke konci se mi však zdálo, že film ztrácí dech a nedokáže udržet nastavenou laťku. Jinak zápletka filmu byla hodně originální, škoda jen že se na závěr dozvídáme, že je to až moc velké sci-fi..:)Závěrem bych ocenil dobré herecké výkony, nejvíc mě v roli policisty zaujal Billy Bob Thorton..

Wholetrain (2006)

Člověku, pro kterého je pouliční umění tabu, přijde toto dílo nezajímavé a nudné. Já jsem však viděl příběh, který měl náboj, ktrerý ve mě vyvolával emoce a při kterém jsem byl v židli přikován po celou dobu jeho sledování. Myslím, že tento film dokonale vystihuje smysl grafitti se vším, co k tomu patří. Kdo si dá tu námahu vidět film až do konce, možná začne na writtery pohlížet trochu jinak, než jen jako na vandali, co ničí cizí majetek(i když ho v podstatě ničí, ale je třeba rozeznávat místa, kde se to hodí, a kde už ne).Film měl skvělou atmosféru a herci také myslím předvedli své maximum, proto dávám maximální hodnocení..

Bathory (2008)

Bohužel jsem byl docela zklamán. Film se vlekl přes dvě hodiny, během nichž nenabídl v podstatě nic, co by diváka vtáhlo do děje. Kostýmy a věe okolo bylo v pořádku, ale chyběla tomu šťáva. Pobavil jsem se asi jen u scén s Mádlem a Polívkou, které mě přiváděly k hysterickému smíchu..:)

Nestyda (2008)

Nechápu, proč tak nízké hodnocení..Já se při filmu solidně bavil, těch vtipných momentů tam bylo opravdu dost, a Macháček mě znovu nezklamal a zahrál naprosto přesvědčivě a skvěle.

Let číslo 93 (2006)

Při sledování jsem byl napjatý jako struna, při některých momentech jsem měl takříkajíc srdce v krku...Film vás připoutá a nepustí...Bylo to tak reálné...Ty teroristi vypadali jako úplně normální, slušní lidé, žádné démonizování jako v jiných amerických filmech...Příběh odvahy lidí na palubě mě dojal, nestačilo mnoho a mohli to i přežít...Čest jejich památce.

Zastřený hlas (2006) (TV film)

Nevím, přišlo mi to hodně jednoduché až hloupé...Kdo je vrah jsem poznal hned, i když se filmaři velmi okatě a trapně snažili svést pozornost na někoho jiného, jak to už známe ze zahraničních béčkových krimifilmů. Scéna s Jiřinou Bohdalovou a pepřákem mě donutila k hysterickému smíchu, což mi přišlo celkem nevhodné, když se film snaží vystupovat jako krimi vypovídající o jednom z dnešních nebezpečných fenoménů. Potěšila mě jenom Vilma Cibulková, která se dobře vžila do role pološílené a starostlivé matky...Jinak kolik si myslíte, že bylo té holce?:)))

Země v ohrožení (2005) (TV film) odpad!

Proč se takovéhle filmy vůbec točí..? Je to jenom jedna velká trapnost, jak se tento snímek snaží napodobit filmy jako Armagedon nebo Jádro, některé scény byly zřetelně ukradené, třeba ta jak se ten jeden borec obětuje pro celý svět a přes sklo se loučí se svými přáteli. Už jsem jenom čekal až odjede kamsi dolů výtahem se slovy ,,Opatruj mojí dcerku":)

Katyň (2007)

Po řadě filmů z druhé světové války, ve kterých byla oslavována slavná Rudá armáda, a Sověti byli bráni jako hrdinové a osvoboditelé, jsem rád, že se najdou i filmy jako Katyň, které poukazují na to, že se soudruzi ve své brutalitě a nelidskosti mohli směle rovnat s nacisty. Po shlédnutí tohoto filmu je budete nenávidět a jen kroutit hlavou, jak mohli být po válce tak oslavováni, když to byl právě Stalin, kdo se po Hitlerovi nejvíc zasloužil o její rozpoutání. Ve filmu uvidíte tvář totality, naprosté pohrdání životem bežných lidí...Skvěle zfilmováno...