Tenkrát na Západě (1968)

Opravdu se domnívám: filozof by v tom něco našel. Jsem přesvědčen, že nese značnou, zakrytou, ne-li velikou: filozofii -ať už života, smrti, pomsty, vrávoravosti nebo čehokoliv dalšího. Jsem přesvědčen, že skýtá půvab a osudovost -trochu nepodobně podobně jako Tom Horn (1980). A jsem si vědom: pravděpodobně hodně díky té hudbě. Tohle je veliký film.

Betonová zahrada (1993)

Nemíním kvalitu a nevídanou magiku filmu shazovat, já jen říkám že je pln nemoci, to zdůrazňuji, že snad každá postava má nemocnou mysl (nakonec byl jediným neústavním člověkem jen příběhově nerozvedený otec, a to se zpočátku jevilo jinak!). Co je zajímavější, že je Betonová zahrada tak neobyčejná, až to člověku nepřijde (((a proto to zdůrazňuji))).  Nicméně, ať se na to dívám jak chci, určitě jsem byl divákem výjimečné filmové atmosféry, to je jisté jak facka.

Komando (1985)

Komando má jistě každej kuchař akčního filmu doma na čestným místě zarámovaný jako jednoduchej ale žravej pokrm pro diváka.

Stav obležení (1972)

Nemám slov konstruktivní kritiky -Stav obležení je tou, vesměs, konstruktivní kritikou sám. Stav obležení je také špičkovým filmem, co se filmařiny týče. I když ze začátku silně připomíná velký soubor reklam na nespočet krásných klasických auťáků nebo dokument motorismu, což mu je však jen plusem. A ještě jedno musím vyzdvihnout: kamera je vysloveně a vyloženě příjemná, živá právě tak akorát, rozhoupaná a roztahovací ale ne moc a vypovídající a to přesně.   trailery:  https://www.youtube.com/watch?v=rjv36b99JXk https://www.youtube.com/watch?v=4YvObWQw3mw

Pasiáns (1969) (TV film)

Filmová Farma zvířat Československé komunistické totality.

Killer (1989)

Zabiják je ještě lepší než Hard-boiled. Přiznávám, je pro mužskou diváckou část. Ovšem tady se hlava vyřádí zatímco si odpočine, tohle je prostě akční pohoda která má kvality úměrné své jednoduchosti a jisté skromnosti -postavte naproti tomu dnešní akčňák a nemáte pocit filmové hodnoty, na tohle se prostě dá dívat aniž by se výrobce nebo spotřebitel museli snížit.

15 minut (2001)

Prostě i čistě dobrá, odddechová kriminálka s DeNirem, který snad nikdy nezklame, Rodenem a několika vícero narážkami na Česko, Slovensko a jinou ,,východní evropu".

Dravé ryby (1983)

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=r-8qR7eXB6A

Posedlost (1981)

Posedlost Andrzeje Zulawského je veliký kus filmařského i hereckého audiovizuálu, málo známý velefilm, souhra psycha až hororu, artová pečeť, finále s prázdnou odpovědí a těžko srovnatelný zážitek diváka. Dovede vás do momentu kdy budete chtít odvrátit hlavu ale ne zrak, od všedního, pochopitelného, přes psychedelický manželský rozkol až k hmotně-surrealistickému šílenství, k nestvůře, k symbolu šílení, k ztracení nenalezeného ale pojmenovatelného. Zanechá to ve vás určitě jednu z nejupamatovatelnějších filmových reminiscencí intenzivního, duševně-fyzického filmového prožitku. Zanechá ve vás otázku smyslu a směru pointy, pointy těžko vysvětlitelné, natož pak pochopené. Evokuje ztracenost, smrt, tajem, zblázněné dobro tak jako zblázněné zlo, jeden velký příběh nemocného a ústavního šílenství v kulisách rozděleného Berlína, starých domů, obyčejných sídlišť, zaplivaných hospod, kancelářských budov, bytech -prostě šílenost zabydlená mezi normálními lidmi v nenormálním kousku světa, šílenost obnaženě prostá ale mystická....

Unaveni sluncem (1994)

Řekl bych.....Unaveni sluncem, to je když vás slunce hřejivě kolíbá do té klidné a vnímavé spokojené únavy, aby pak začalo sněžit a rychle se ochladilo. Celý film je klidná poklona životu aby po pár náznacích byl život surově zbit.