Coffy (1973)

Nejhorší falešný jamajský akcent všech dob a spousta odhalených prsů a také nějaké to násilí. Klasika ze 70. let. Ale musím přiznat, že Foxy Brown se mi líbí o něco více.

Amerika (1994)

Je to Kafka, ale není to Kafka… Kafkovou knihou to je inspirováno jen velmi, velmi volně, ale atmosféra je typicky kafkovská. Pobavily aluze na další Kafkova díla a výprava a výtvarná stylizace, připomínající mnou milovanou Metropolis (a možná i Blade Runnera). Vlastně se mi to i líbilo, ale stejně jsem tak nějak čekal o něco víc...

Voyage to the Bottom of the Sea (1961)

Hlavního padoucha(?) sežere žralok poté, co sabotoval jaderný reaktor (padouch, ne žralok). Nikdo o tom neví, ale nikdo nepátrá, proč už najednou hlavní padouch nikde není? A spousta dalších blbostí. Ale bavil jsem se.

Waynův svět (1992)

Kdybych to viděl před dvaceti lety, asi bych to hodnotil výš.

Flight to Mars (1951)

Krásný barevný retro-future Mars a superkrátké marťanské minisukně. Bohužel to shazuje standarně schématický scénář, který ke konci drží pohromadě jen s vypětím všech sil a vlastně ani nenabízí pořádný závěr. Ale o to v těchto filmech nikdy nešlo.

Cat-Women of the Moon (1953)

Nebetyčně hloupé až WTF béčko, střízlivým zrakem prakticky nesledovatelné. Je v něm prakticky vše, co tento typ filmu musí obsahovat. Jako guilty pleasure pro fanoušky špatných filmů určitě více než vhodné.

Invaze talířových lidí (1957)

FUN FACT: Bill Warren v Keep Watching the Skies! píše, že scénaristé ten film plánovali původně jako komedii až parodii, ale tato informace nedoputovala ke stříhačovi, který se z toho následně pokusil udělat běžné SF drama a většinu scén, které měly být komické, buď přestříhal nebo úplně vyhodil. Zůstali jen hlášující armádní důstojníci a WTF scéna s býkem. Gumoví mimozemšťané jsou nicméně esencí 1950s brakové SF a dodnes na ně mnoho tvůrců odkazuje nejen vizuálně.

Časové pásmo bylo změněno