Crystal Voyager (1973)

Jeden z nejúspěšnějších autraských filmů o surfování a jeden z nejslavnějších sufových "klipů" vůbec - poslední segment je speciálně sestříhán, aby se doplňoval s Echoes od Pink Floyd. Na podobné filmy ve sloupečku vpravo se nedivejte, toto je něco úplně jiného.

Žraločí tornádo 4 (2016) (TV film)

Nejlepší film všech dob. Ale další díl už prosím ne.

Syrová síla (1982)

Kung fu. Kanibalové. Zombie. Náckové. Piráti. Piraně. Sex. Šílení mniši. A to všechno v jednom filmu. Něco takového jste ještě neviděli a garantuji, že hodně dlouho neuvidíte.

Edogawa Rampo zenšú: Kjófu kikei ningen (1969)

Psychedelické obrazy z ostrova i šílený závěr nejdou popsat, je nutné vidět! Rozhodně není vhodné pro běžné diváky, zkušenému a poučenému fanouškovi podobných japonských žánrových experimentů ale nabídne maximální zážitek.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Na jednu stranu je škoda, že to s knihou nemá společného více, na druhou stranu alternativní verze Dickovy alternativní reality v podání scénáristů Amazonu není vůbec špatná. Výborně napsané postavy, jejich motivace a záměry i to, že vlastně nejsou jednozančně kladné či záporné dokáží udržet diváka v napětí celou sérii. Update I: Druhá série si už jede po svém bez ohledu na knihu, ale nakonec to seriálu prospívá. Prostředí nacistické Ameriky i Berlín jako hlavní město planety jsou dalšími hrdiny série. Ultimátní konec dává naději, že ani třetí série nebude zlá. Po druhé sérii dávám pět. Update II: Trojka taková bomba nebyla, ale vysoce nadprůměrnou úroveň si seriál každopádně drží. Update III: Čtyřka dobrý, ale konec to bohužel zařízl. Ale s ohledem na zbytek seriálu nechám pětku.

Policajt samurai (1991)

Pokud máte rádi filmy, kde oceníte třeba režii, výkony herců, důmyslnost scénáře, schopnosti kameramana, kvalitu triky či dobrou hudbu nebo pokud si aspoň myslíte, že by filmy měly alespoň trošku držet pohromadě, tak se Samurai Copovi vyhněte velkým obloukem nebo si budete chtít vyrvat oči a propíchat ušní bubínky. Pokud máte zvrácený vkus a chcete se bavit, rozhodně doporučuji. Jedno oko nezůstane suché... Jedna hvězda za snahu. Odpad za pět hvězdiček.

Velké kozy na Havaji (1987)

V tomto filmu je asi všechno, co jsem kdy ve filmu chtěl vidět.

Oběť života (1971)

Kobajaši si krásně pohrává s divákovým očekáváním. Vynikající film.

Velká středa (1978)

Bezstarostný teenagerský život, milostné problémy, první práce, Vietnamská válka a další životní zlomy, vzlety a pády spojené s dospíváním v Kalifornii 60. a 70. let . Přátelé, kteří se sejdou na pláži před svou poslední velkou jízdou, si ale stále budou blízcí. V ČR prakticky neznámý film Johna Miliuse má velmi blízko k Lucasovu Americkému graffiti a v současnosti bývá považován za jeden z nejlepších filmů se surfovou tématikou, byť v době premiéry to byl obrovský propadák. Inspirováno vlastními vzpomínkami Miliuse a scénáristy Dennise Aaberga.

Severní pobřeží (1987)

Hollywood meets World Tour. Vidět North Shore je pro každého, kdo se někdy pokusil postavit na prkně ve vlnách, povinnost. Příběh jedno velké klišé, dialogy směšné, herecké výkony (zejména ty, o které se pokoušejí tehdejší špičky profisurfingu) strašlivě toporné. Ale to je jedno, surfařské scény jsou ale docela slušné (pokud pomineme detaily, že jezdci díky střihu během jízdy střídají různá prkna) a některé hlášky z filmu používají surfaři dodnes, protože tento film má kultovní statut absolutního surfařského filmového guilty pleasure a s tím nezbývá než souhlasit. V reálu bych tomu dal tak dvě až tři hvězdičky, ale v tomto případě...