Rachot v Bronxu (1995)

S težkým srdcem tři. Chtěl jsem víc, Jackieho kousky jsou výborné, ale bohužel, ten pankový gang je ještě horší než pankáči z Policejní akademie a fakt mi tam vadil.

Saekjeuk shigong (2002)

Původně jsem Korejce hodnotil za originalitu s jakou míchají teen komedii s dramatem, ale pak jsem viděl izraelské Eskimo limon, které je o čtvrt století starší a má děj natolik podobný, že korejský film je prakticky jeho remake. Jen s aerobikem a happy endem navíc. Sex is zero tak drží na třech hvězdách jen hezké Korejky. Škoda.

Zloděj mého srdce (2024)

Něco jako Mission Impossible natočený jako turecká telenovela. Vlastně nevím, jak to hodnotit, bylo to sice úplně debilní, ale zase jsem se tím docela bavil, asi jako u mnohých bollywoodských filmů. Nejvíc mi vadilo, že to celé působilo jako pokračování nějakého filmu, který jsme nikdo neviděli. Další úroveň zábavy pro diváka z Česka přidávají pražské lokality (a Karlovy Vary, které zde taky "hrají" Prahu). Pravdou je, že turecké filmy jsem viděl celkem tři a to tento, pak turecké Hvězdné války a Meč a dráp, takže to není úplně reprezentativní výběr pro posouzení kvalit soudobé turecké kinematografie.

To se vysvětlí, soudruzi! (2024) (seriál)

Po zhlédnutí celého seriálu to vnímám jako totálně promarněnou příležitost. Přitom tam evidentně byl vtipný námět i silné momenty, zajímavě profilované postavy a různé odkazy a pomrkávání na diváka. Ale jako celek to naprosto nefungovalo, což bych klad za vinu hlavně scénaristům, kteří nejspíše netušili, co by chtěli sdělit. Retro provedení a dobové zasazení bylo úplně odbyté, kulisy a kostýmy to nezachrání. Návštěvníkům, ke kterým se to marketing snažil připodobnit, to nesahá ani po kotníky.

Death Ship (1980)

Nacistická zombie loď honí kdesi v oceánu jiné lodě a likviduje přeživší, kteří se dostanou na její palubu. Ještě větší blbost, než jsem čekal. Bohužel, zábavnost filmu s posedlým Georgem Kennedym, směřujícího do kategorie "tak špatný, až je dobrý", značně snižuje množství nelogických až WTF momentů a technicky špatných triků.

Aquaman a ztracené království (2023)

Aquaman a Hvězdné války a Pán prstenů. Chaos s divnými digitálními triky. Ale mohlo to skončit mnohem hůře.

Project Moonbase (1953)

Jak si mužský šovinista představuje svět, kde mají ženy rovná práva. Film, který se nedá brát vážně. Tak špatné, že to je skoro vtipné. Velká škoda, že to je celé taková kravina, protože z pohledu triků a obecně vizuální stránky je to vyrobeno velmi dobře (tedy, až na ty šorky a čepičky). A ten konec... No, to se musí vidět :-)

Blue Beetle (2023)

Trochu se divím, že to nenatočili ve španělštině rovnou, bylo by to asi mnohem přirozenější.