Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (1 336)

plakát

RRR (2022) 

Jako jo, tenhle příběh o síle přátelství, zradě a boji proti většímu zlu, není originální. Co je ale jedinečné, to je přístup S.S. Rajamouliho a očividná láska k filmu, která je na RRR tolik vidět. Jestli se vám film bude líbit, poznáte už z představení hrdinů. Obě sekvence jsou naprosto ujeté co se týče fyzicky, hrdinové tu spíš připomínají mytické bytosti, takové indické supermany. A to je dobře, protože v RRR je všechno větší, barevnější, víc dramatické. Už u scény, kdy se Ram a Bhim poprvé potkají v akční sekvenci na mostě, je jasné, s jakým filmem máte co do činění. Taková hravost a srdce, to je něco, co se v záplavě holywoodských korporátních srágor, už tolik nevidí. Při sledování RRR budete mít xkrát pocit, jako třeba u indianajonesovské trilogie. Hrdinové všechno bez sakrasmu prožívají, včetně svého bratrského přátelství (ve stylu mužských přátelství třeba z LOTR trilogie), každou chvíli tu máte boží akční scénu, do toho duje megalomanská hudba. A padouši tu jsou angličtí kolonialisté (strašně zlí a hloupí, samozřejmě) v čele s roztomile pekelným Rayem Stevensonem (budiž mu země lehká) a sadistickou Alison Doody (kterou si můžete pamatovat jako nacistku Elsu právě z třetího Indyho). Takže směle do toho, vůbec se nebojte, že indické produkci nebudete rozumět. Tohle je jeden z nej filmových zážitků roku.

plakát

Star Trek: Podivné nové světy - Série 1 (2022) (série) 

Když se v Discovery zjevil kapitán Christopher Pike (Anson Mount), diváci byli úplně říční. Charismatický, klidný, rozhodný, atraktivní a laskavý - představoval přesně to, co od kapitána Hvězdné flotily očekáváte. Navíc se nad ním jako Damoklův meč vznáší očekávání tragické budoucnosti. Není se co divit, že Anson Mount a jeho Pike dostali vlastní seriál. A dobře tvůrci udělali. Strange New Worlds je to nejbližší starému dobrému Star Treku, co jsme dostali za několik dekád. Jednotlivé díly mají vlastní zajímavé příběhy, někdy horší, ale někdy opravdu komplexní a temné (viz díl s dítětem obětovaným pro budoucnost planety). Pike je tu popravdě často v pozadí jako taková silná otcovská figura, ale osazenstvo Enterprise vůbec není špatné. Je tu samozřejmě mladý Spock, moudrý africký doktor s hustým přízvukem, rozkošná mladá Uhura nebo uličnická klukovská pilotka Ortegas. Ano, máme to trochu víc dam, ale popravdě vůbec nezastiňují postavy mužské. Doufám, že seriál pár sezón vydrží a třeba se dočkáme i vedení mladého Jamese Kirka (který se v seriálu také už objevil).

plakát

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023) 

Roztomilé, má to šťávu, postavy, které máte rádi, a děj, co má smysl. Edgin s Holgou jsou od začátku hrozně sympatická dvojice, která (díkybohu) nemá žádné romantické pnutí. Jsou to prostře parťáci, kteří se podrží. Spolu dají dohromady po vzoru Dungeons and Dragons kampaní skupinu různorových hrdinů a vydají se na misi plnou vtipných i dramatických překvapení. A nabídnou spoustu dobře udělaných a zapamatovatelných momentů. Útěk druidky Doric z hradu, kdy musí stále měnit svoji podobu, souboj s tlustým drakem, moment, kdy se Holga musí rozloučit se svým milovaným prťousem (Bradley Cooper!). Všechno je to podané v roztomilém mixu nadsázky a lásky k DandD. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se tvůrčí tým do tohohle světa někdy vrátil.

Poslední hodnocení (2 233)

RRR (2022)

25.07.2023

Na nože: Glass Onion (2022)

25.07.2023

Predátor: Kořist (2022)

25.07.2023

Star Trek: Podivné nové světy - Série 1 (2022) (série) (S01)

25.07.2023

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

25.07.2023

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

25.07.2023

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

25.07.2023

Oppenheimer (2023)

25.07.2023

Ztracené město (2022)

29.05.2022

Reklama