Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Poslední recenze (1 320)

plakát

Světlo a stíny (2021) (TV seriál) 

Osvěžující slovanské prostředí, šikovní neokoukaní herci a schopná režie. Ben Barnes, který si svoji roli temného čaroděje/zamilovaného antihrdiny/sympatického padoucha hrozně užívá. Jeho chemie s Jessie Mei Li (Alina) je na seriálu to nejlepší. Jenže... Klasicky selhává scénář. Na seriálu se podílí bohužel i autorka knižní předlohy a přináší sebou dvě nevýhody. Jednak do seriálu propašovala trojici podvodníčků ze své druhé a úspěšnější knižní série. Kaz, Inej a Jesper jsou sice fajn, ale pro děj seriálu jsou dost nedůležití. A druhá nevýhoda - fixace na vztah Aliny a její BFF z dětství Mala. Jejich vztah je hrozně nudný a založený na "my dva proti světu". Pokud hlavní hrdinka má schopnost zachránit svou zemi a pomoct svým lidem - Grishům - ale donekonečna jen mektá "Kde je Mal? Mal! Mal!", tak je někde fakt problém. A to si Amíci vyžívají v silných ženských hodinkách. Lol... 😆 Poslední nudná a předvídatelná epizoda mi vzala chuť podívat se na případné pokračování.

plakát

Mortal Kombat (2021) 

Kdyby tohle byl letní popkorňák v kině, tak ty hvězdy asi budou výš... Holt useklé hlavy a vyvržené vnitřnosti nemají na malé obrazovce takový efekt. Velkým mínusem je, že se sice dočkáme soubojů, ale ne turnaje jako takového. A souboje jsou zbytečně rychle sestříhané a bez originálního nápadů. Devadesátkový Mortal Kombat byl zábavnější a ujetější. A měl ten legendární theme, který je dodnes sakra cool. I tak je tohle fajn oddechovka pro ty, kdo si užívají Rkové filmy. Jo, a Kano a jeho hlášky jsou nej.

plakát

Princezna zakletá v čase (2020) 

Přiznávám, prvních asi dvacet minut jsem zařadila tenhle film mezi plejádu udýchaných, nedomrlých českých pohádek posledních dvaceti (!) let (s pár výjimkami). Ale jakmile začne působit kletba a princezna Ellena začne po vzoru Na hromnice o den více prožívat znovu a znovu ten samý den, film nabere obrátky a začne si s tropou opakování děje krásně hrát. Jako opravdu jsem si nemyslela, že v české pohádce někdy uslyším vypalovačku Little Less Conversation, aniž by to bylo výsostně trapné. Ale Petr Kubík i přes své mládí ukázal skvělé režisérské schopnosti. Umí šikovně udělat vtipnou i efektní montáž (na mysl třeba přijde scéna, s písničkou, která podbarvuje zhoubu království, nebo montáž, kdy se Ellena snaží, aby se do ní zamiloval princ Jan tak, že udělá všechno naprosto perfektně). Umí dokonce i hlubší emocionální momenty - vtipné i dojemné jsou chvíle, kdy u "Ucha" princezna doluje ze svých společníků, co chtějí slyšet. No a pak tu máme samotné hezké a sympatické mladé herce (netradiční Germani, roztomilá Křenková, Lambora s jeho luxusním hárem a pohádkovým ksichtíkem). Co nevyšlo, tak to je motivace hlavní záporačky, trochu moc záběru na dva hlavní hrady a nevyužití zkušených herců typu Dejdar, Revai nebo Zach. I tak ale velká poklona Kubíkovi, že se od tradičních českých pohádek odklonil k fantasy a taky od věčného shazování včeho mnohdy až trapným humorem. 70 % (PS: Pro připravovaný druhý díl bych se přiklonila spíš ke slovanské fantasy typu Zaklínače, oni ti druidi a černošští čarodějobijci zkrátka v českém prostředí působí jak pěst na oko.)

Poslední hodnocení (2 213)

Světlo a stíny (2021) (TV seriál)

29.04.2021

Mortal Kombat (2021)

29.04.2021

Princezna zakletá v čase (2020)

05.04.2021

Raya a drak (2021)

05.04.2021

WandaVision (2021) (TV seriál)

21.03.2021

Never Rarely Sometimes Always (2020)

21.03.2021

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

21.03.2021

Zvláštní dny (1995)

09.02.2021

Nadějná mladá žena (2020)

09.02.2021

Reklama

Reklama

Reklama