• Western
  • Pohádka

Řád (1994)

Jeden z nejlepších českých filmů posledních dvaceti let. Škoda toho amatérského slovního projevu Saši Rašilova.

Vohnice a Kiliján (2001) (TV film)

Tuhle trapnost (umocněnou amatérsky hrající Jitkou Molavcovou) natočila režisérka filmu Krakonoš a lyžníci? Hvězdička za Holubovou, druhá za vizuální ztvárnění.

13. revír (1946)

Vůbec mi nevadí výměna Medřické místo Baarové. Pochybuju, že bych jí roli Frony věřila tak, jako Medřické. Zajímavý komentář: Jiří K.

Malý velký muž (1970)

To není barvotiskový Tanec s vlky, který jsem stopla po půlhodině, to je jeden z nejúžasnějších filmů, které vznikly v Hollywoodu.

Turbina (1941)

Chtěla jsem hodnocení zvýšit, ale konec, na rozdíl od knihy stoprocentně červenoknihovní, mě odradil.

Noční motýl (1941)

Udivuje mě tak vysoké hodnocení. Nic než červená knihovna na druhou - a naprosto bez půvabu.

Caravaggio (1986)

Renesančně-surrealistické obrazové obžerství.

Zajíček (1989) odpad!

Trapnost nad trapnost.

Prázdniny v Římě (1953)

Málokterý film na mě funguje i po letech, nepovedlo se ani Milionové bankovce, takže v Gregorym to není, ačkoliv většinu jeho filmů miluju. Ale spojení Audrey Hebpurn - Gregory Peck je jako roznětka, jen ji zapálit, aby vybuchla bomba nadšení. Jeden z mála romantických příběhů, který mi nevadí; koneckonců se na příběh dá podívat i jako na lekci dospívání - a nejen pro princeznu. A k tomu Řím - v černobílém provedení nepůsobí jeho stokrát zprofanovaná turistická místa ani trochu kýčovitě.

Safe Harbor (2009) (TV film)

Předvídatelný děj, ale jde o televizní film - proč ne?