• Western
  • Pohádka

Kapitán Exner - Na dosah ruky – 2. část (2017) (epizoda)

Nedalo mi, dokud jsem neobjevila dům, který v tomto příběhu hrál prakticky hlavní roli - tedy alespoň zvenčí. Škoda, že se scénárista při objevení mrtvol nedržel předlohy.

Mys hrůzy (1991)

Že je Robert De Niro vynikající herec, je nepochybné. Leč v tomto snímku mě velmi zaujala přesvědčivá Juliette Lewis, která zastínila Jessicu Lange. Ostatně Nick Nolte byl rovněž skvělý. A propos, minirole Gregoryho Pecka a Roberta Mitchuma potěšily.

Minulost Jany Kosinové (1940)

Kdyby se Neffova textu zmocnil jiný režisér, mohlo to dopadnout lépe. Jenže takhle jakoby příběh - alespoň zpočátku - nevěděl, jestli jde o drama (Kosinová - Vilém) nebo o komedii (Pivec - Nedbal). Ani vedení herců mi nepřišlo bezchybné, možná díky strojeným dialogům, na které doplatila jak Matulová, tak Beneš. Matulová byla nejpřesvědčivější v momentě, kdy na jevišti opustila Sutnarův (Benešův) text a mluvila sama za sebe. Duo Janů - Cifková bylo úplně zbytečné, pro linii příběhu úplně nepodstatné.  Ovšem Hradilákova postava je jednou z nějpřesvědčivějších zloduchů prvorepublikých či protektorátních filmů. Opět přesvědčivá Letenská. A jen na okraj poznámka ke komentáři uživatele WANDRWALL: Kosinová těžko může odjíždět do USA se svým vyděračem, protože novinové titulky informují o jeho zatčení.

Pravidla moštárny (1999)

Naprosto souhlasím s EdaS, že jde o jediný film podle Johna Irvinga, který za něco stojí. Navíc se domnívám, že z Irvingových knih jde o dílo nejlepší.  Samosebou, že zfilmování  příběhu přísně podle knihy by znamenalo minisérii 4 - 5 dílů a kdoví, jak by to dopadlo. Každopádně jde o film, který si pouštím opakovaně a pokaždé mě dojme.

Zakázaný majetek (1966)

Film z doby, kdy se v Hollywoodu točily solidní filmy.

Četníci z Luhačovic - Tabačka (2017) (epizoda)

Kromě velitele (Karel Dobrý by si zasloužil pět hvězdiček) bych taky vyměnila skladatele. Kromě počáteční znělky, ve které se objevuje jakoby motiv z Hercula Poirota, je hudební doprovod tou nejotravnější součástí celého seriálu.

Anglický pacient (1996)

Načinčané nic, které se tváří jako umění.

Bez zlého úmyslu (1981)

Nemohla jsem si nevzpomenout na Podraz, byť v jiné rovině.

Panství Downton: Nová éra (2022)

Zazvonil zvonec a pohádky je konec.  P.S. Překvapilo mě, jak všichni (s výjimkou Allena Leeche) v poměrně krátkém čase výrazně zestárli.