• Western
  • Pohádka

Bílá královna - Láska ke králi (2013) (epizoda)

Tahle červená knihovna že je anglická historie, navíc z války dvou růží? To i Stevensonův Černý šíp, ačkoliv se prezentuje jako kniha pro děti, má větší grády. Další díly ani náhodou...

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Vážně jsem čekala, že na posledním záběru bude těhotná Lisa Harrow alias Kate Reynoldsová. A ono ne, i když by to bylo logičtější. A zase se objevil ten milý pejsek, který ve druhém dílu kamsi zmizel a byl nahrazen havranem (havrany).

Kadeř královny Bereniké (1993) (TV film)

Být dnešními "tvůrci" současné veřejnoprávní televize, po zhlédnutí tohoto majstrštyku chodím kanálama.

Lupiči z Arizony (1965)

Western by neměl nudit. A Audie Murphy byl jako Clint značně nepřesvědčivý.

Damien (1978)

Pobouřilo mě, jak (postupně) všichni hystericky odmítají vidět pravdu, až je Satan (nebo jeho pomocník) zlikviduje. Sakra, co mi to jen připomíná...  Navíc se mi nezdá Damianův vývoj v návaznosti na první díl. To měl v prvním díle potěšení ze smrti rodičů, pak se na sedm let zklidnil a po zjištění, kým vlastně je, překonal údiv a odmítání skutečnosti tím, že chvíli koukal do vody? A pak se s klidem zúčastní Markova pohřbu za přítomnosti kněze a všech propriet s tím souvisejících? Nelogické.

Vlci (1990) (TV film)

Jak je možné, že i po víc než sto dvaceti letech od napsání předlohy je tato pořád nepříjemně aktuální? Excelentní herecké výkony.

Vdavky Nanynky Kulichovy (1935)

Nepovedený pokus o převod příběhu z konce devatenáctého století do třicátých let století dvacátého. Samosebou, že se poměry změnily, poněkud se obrousily vztahy mezi různými sociálními vrstvami, ale reáliím nesvědčí ani na jednu stranu doslovně převzaté dialogy z Hermannovy knihy a na druhou stranu posun charakterů zejména domovníka Kulicha (Jára Kohout) a pana domácího Myslikovského (Jindřich Plachta) až do grotesky. Dostaly mě taky tanečky obyvatel pavlačového domu (není to dnešní Muzeum hudby?) a naprosto zbytečné dětské kreace. A Hanu Vítovou bych na místě castingu rozhodně jako Nanynku nevybrala.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Skoro dadaistická pohádka. Výborné hlášky, ale někteří herci se na můj vkus pitvořili až příliš (kupodivu Janžurová). Předvídatelný vývoj.

Přesvedčení (1956)

Přes velmi dobré výkony Garyho Coopera, Dorothy McGuire i Anthonyho Perkinse nemůžu dát víc než průměr. Zajímavý námět pohřbily strojené dialogy (nevím, nakolik se na tom podepsal dabing) a příšerná hudba. A propos, tohle podle definice z wikipedie vůbec není western; navíc se odehrává v Indianě. Snad se o to zasloužil Gary Cooper.