• Western
  • Pohádka

Děti noci (2008)

Quo vadis, český filme?

Mandragora (1997)

Film má spoustu nedostatků, mizernou kameru a ještě mizernějšího střihače (nebo je to možná záležitost vydavatele, který je schopen uříznout půl řádku titulků - a kdovíco dalšího), mizerný zvuk atd. - ale neznámé tváře a neumětelství herců dávají snímku punc přesvědčivého dokumentu; nevím, jestli by profesionální herecké výkony nebyly naopak na škodu a nepůsobily vyumělkovaně. Každopádně silný příběh o tom, až kam je možné (zpočátku proti své vůli) klesnout.

Snílci (2003)

Autor scénáře sice v knize, která je předlohou díla, vysvětluje, proč došlo k úpravám proti původnímu textu, ale podle mě tím film hodně ztratil. Navíc nemám ráda Evu Greenovou.

Spider-Man 3 (2007)

Přála jsem Harrymu, aby získal Mary-Jane, přestože Kirsten Dunst nemám ráda. TENHLE Spider-Man byl vyloženě trapný.

25. hodina (2002)

To jsem zas jednou naletěla. Nuda, nuda, nuda. Jediné, co mě pobavilo, bylo přesvědčení Edwarda Nortona (pardon, režiséra nebo scénáristy), že jeho tvář je pohledná natolik, že si ji před nástupem do vězení musí nechat aspoň přechodně zohavit. Uznávám, každý má jiný vkus.

Gran Torino (2008)

To, co zpočátku vypadá jako vylepšená verze příběhu Melvina Udalla z Lepší už to nebude se postupně mění skoro až v antickou tragédii. Bravo, Clinte.

Pouze pro zvané (2004) odpad!

Proti tomuhle je veledílo i Tajemství domů Usherů. Promiň, Ruperte, kam ses to dostal od Snu noci svatojanské...

Leonard Cohen: I'm Your Man (2005)

Dost dobře nechápu některé výtky. Srovnávat Cohenův koncert s koncertem, ve kterém zpívají různí interpreti jeho písně, je nesmysl. Je přece zajímavé slyšet, jak si s nimi poradí. Osobně jsem si film koupila kvůli Rufusi Wainwrightovi a nebyla jsem zklamaná. (Jeho sestře by někdo měl zatrhnout sólové výstupy, ale jako křoví je báječná.) Nezklamal ani druhý můj oblíbenec Nick Cave, i když třešničkou na dortu byly samozřejmě Tower of Song a titulní píseň. Škoda, že si mezitím Bono neodpustil velkohubé žvásty.

Tajemství domu Usherů (2008) (TV film) odpad!

Chechtala jsem se víc než u filmů označených jako komedie. Kdyby Madeleine hrála dejme tomu Agáta Hanychová, možná bych hvězdičku vydolovala.

Anna Karenina (1935)

Pominu-li poněkud trapné kulturní vložky, vrtá mi hlavou, jak může někdo skočit pod vlak, který se od něj vzdaluje? Přesto mě film příjemně překvapil, hlavně díky přesvědčivému výkonu Grety Garbo.