Schumacher (2021)

Tvl. Těšil jsem se. Tyhle dvě hodiny obdivuhodnýho míjení správnejch témat a trefnejch otázek si Schumi ale vážně nezasloužil. A na tom zamýšleným vhledu do duše ultrazajímavý osobnosti světovýho sportu mě nejvíc překvapilo, jak vágusoidní chrup má Jean Todt. Dvě hvězdy vlastně jenom z respektu.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Pilot s vyznamenáním. Moderní look, evropskej střih, uchu lahodící dialogy, velmi dobrý tempo a sympatický obsazení. Vaculík do toho suše spravedlivýho Pelána dává život. Je výtečnej.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Tak tohle se ve mě mlelo. Bílý lotos totiž střídá místy až geniálně vypointovanou černou legraci (Armondův emocionální oblouk) s absolutní hluchotinou (většina dějové linky s Jennifer Coolidge). Naštěstí pro diváka má ale scénář v průběhu série výrazně pozitivní trend. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček pak přilepšuju za výtečnou hudbu, havajský genius loci a Alexandru Daddario.

Beckett (2021)

Nálada funguje skoro suverénně. Nádech sedmdesátek je moc hezky znát, tempo navzdory komornosti nezaostává a thrillerová linka je přehledná a srozumitelná. Katastrofou je ale bohužel Washingtonovo necharisma. Utikajícího provinilce v hlavní roli hraje děsně unyle, místy (především při až Rituálovským náletu včel) až nemístně vtipně. A je to škoda. Beckett jinak totiž šlape podobnou formu jako Američan s Clooneym. Jen mu prostě, narozdíl od něj, zoufale schází tahoun.

Bílý lotos - Nový den (2021) (epizoda)

Ambivalence nejhrubšího zrna. Postavy, linky i dialogy jsou jak z jiný planety. Divný, nezřetelný, obtížně uchopitelný, krutě nezábavný. Přesto je na tý havajský pláži zrnko atmosféry, která mě i po dvou dílech vábí sledovat.

Bílý lotos - Příjezd (2021) (epizoda)

Pár výtečnejch momentů (řešení rezervace pokoje, Alexandra Daddario v plavkách), přelomovou satiru současnýho světa tu ale zatím nečichám. To spíš odvážněji napsaný, snobstvím napajcovaný Účastníky zájezdu.

Panika (2021) (seriál)

Ze začátku jsem si nechal Paniku docela líbit. Ohnivej Pohár z americký střední, sympatická Olivia Welch v hlavní roli i lehkej společenskej přesah se jevily jako slušnej guilty pleasure triptych. Zhruba od půlky začne zábava prohrávat s trapností. To, když scénáristi uhnou od prostoty samotnýho turnaje, a začnou si vycucávat záporáky z palce.

Nevina (2021) (seriál)

Španělé a prostitutky, z toho začíná být silný Netflixovský pouto. Nevina má ale i dobrou předlohu od Harlana Cobena, slušnej režijní tah, Euforicky zábavný minimedailonky postav a silný dámský charaktery. Škoda jen, že Mario Casas je se svou jedinou obličejovou polohou castingová šlápota mimo. A to u hlavního hrdiny paranoidního thrilleru vadí fest.