Nadějná mladá žena (2020)

Přesný. Originální. S tak krásně divnou atmoškou, až jsem si nestih všimnout, jak se mi pokradmu zarejvá do srdce.

Hlava Medúzy (2021) (seriál)

Neškodný dvě. Medúza se od většiny tuzemských kriminálek liší tím, že snahu o civilnost vyměňuje za Renčovu zálibu v přehrocenejch emocích. Ty céčkově ultravážný momenty s Heřmánkem mě tu tím ukázkovým nevkusem skoro až zvrhle bavily. Polovičatý příběhy bez jedinýho sympatickýho poliše jsou ale provar. Provar, ze kterýho svou atmosférou ční nad poměry slušná třetí epizoda Smrt na zámku.

Zločiny Velké Prahy - Pekelný stroj (2021) (epizoda)

Cením odbočku od klasickýho mustru i psychopatickýho Lišku. Špatný ozvučení a nulovej tah na branku už je ale standard. Bohužel. Nudík.

Ví o tobě (2021) (seriál)

Předlohu miluju. A to, co mi v ní nejvíc hrálo, umí adaptace taky, byť s kapku menší porcí návykovosti. Nic si tu nečtěte a nevěřte ničemu. Jen mojí spokojenosti.

Ví o tobě - První dveře (2021) (epizoda)

Návykově natočený, svižně odsýpající. To vztahově erotický pnutí z boží předlohy furt ale ne a ne přijít. A skoro z toho začínám vinit tuhou mimiku Toma Batemana.

Zločiny Velké Prahy - Nedohraná etuda (2021) (epizoda) odpad!

Ty jo, vůbec. A to zvládnu leccos. Bez atmosféry, bez tempa, bez elementární poutavosti. Zato s třeskutě jalovejma mikroscénkama, hrozným zvukem a s Denisem Šafaříkem, jehož komediální vlohy jsou na úrovni ojetýho furgonu.

Jako v bavlnce (2020)

Chápu záměry. A kvituju Rosamund Pike s Peterem Dinklagem, kteří to prostě mají v krvi. Jen jsem si to nějak ne a ne užít. Hlášky se mi netrefovaly do uší, vizuální styl do očí a přehlídku epesně nesympatickejch postav mi zase nevzal mozek. Prostě spíš hřebíky. Žádná bavlnka.

Pach krve (2021)

Fajnová šablona, která se neštítí akce, dobře se na ní kouká a sem tam osvěží slastně uvěřitelným chováním postav. Narozdíl od předchozích dílů Pachu má navíc setting, kterej mi popozítří nesplyne se vzduchem.

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (seriál)

Příjemně nepříjemnej dokuthriller, jehož pointa sympaticky přeskočí z detektivní rutiny na společenský zrcadlo. Bohužel ta nevyhnutelná ztráta tajemna ve třetí epizodě dává celku políček.

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

První díl nebyl smůla. Velký Praze se totiž ani napodruhý nedaří utkat byť jen elementární detektivní atmošku. Přebujelá vážnost, uvláčený tempo a houpající kamera je vražedný kombo. Až nečekaně psychidelický místama. Hvězdu za námět. Čtyři dolů, jak humpolácky s ním Brabec čaruje.