• Krátkometrážní

Lovec jelenů (1978)

Usnout dvakrát během první hodiny filmu o vietnamském traumatu a po probuzení si uvědomit, že ti týpci stále paří na svatbě a nejsou ani na hony vzdálení Vietnamu, to je krapet frustrující. Nečekal jsem žádné zázraky, ale na druhou stranu jsem si až u tohohle filmu uvědomil, proč beru všechny filmy o válkách mimo WWII jako naprostou nudu - prostě mám všechny ostatní válečná dramata a traumata naprosto u prdele. Ať už je to Korea, Vietnam, nebo blízký východ. Nedotýkají se mě, nemám na ně žádnou citovou vazbu. Prostě mě nudí. A ani tady to nebylo jinak. Možná, kdyby to bylo o hodinu kratší. Takhle je spíš peklo to sledovat, než prožívat utrpení jedince ve válce, která mohla být onomu jedinci naprosto ukradená. Jedna hvězda za ruskou ruletu.

Tintinova dobrodružství (2011)

Musím přiznat, že ač je imaginace místa vypravěče naprosto famózní a dnešní možnosti filmové animace ještě úžasnější, tak mě samotný příběh moc nechytil. To bylo snad poprvé, kdy jsem se u Spielbergova filmu nudil.

Pátrání (2018)

Nejoriginálnější thriller dekády s nejoriginálnějším vizuálem!

Pianista (2002)

Neustále mě udivuje, čeho všeho jsou určiti jedinci lidské rasy schopni udělat dalším zástupcům stejného druhu. Zvláště po zmanipulování jedním degenerátem.

Černobyl (2019) (seriál)

Tak to dopadá, když se nekompetentní arogance snoubí s demencí a vodkou prolezlým mozkem. Jediné, co mi neskutečně trhalo uši bylo to, že postavy mluví anglicky i když na Ukrajině ve skutečnosti mohli asi těžko. HBO prostě předvádí, že je minimálně o dekádu před ostatními TV společnostmi. Aneb děti podívejte! Hoří elektrárna! :-)

Příchozí (2016)

Hodně slušné, hodně přemýšlivé. Už mě kolikrát napadlo, jak bych asi komunikoval s mimozemskou entitou, která má jazyk, vyjadřování, resp. komunikaci založenou na úplně jiných principech. A taky se mi moc líbí Villeneuveův audiovizuální styl. Rád si přečtu i povídky od Chianga, protože na tohohle chlapíka jsem hodně zvědav.

Not Alone in Here (2020)

Jeden by nevěřil, co se dá během karantény natočit. Parádní kousek!

Shadowed (2020)

Kurvafixdoprdele vol. II

Železná srdce (2014)

O tom, že je válka hlavně bordel a humus, vás tenhle film přesvědčí během prvních pár minut. Zbytek stopáže se krásně veze na stejné vlně a to pokoukání za to rozhodně stálo!

Časové pásmo bylo změněno