Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Když si odmyslím ideologii, docela mě to baví. Je to nostalgie. Seriál jsem viděla v pubertě a moc se mi líbil Martin Zounar jako klaďas a po letech se tomu nedivím. :-) Taky Mário Kubec byl frajer. Scénář občas ujíždí mimo, např. když chce udělat z Kyslíka na konci "šikanátora", to mi přijde že jeho postavě vůbec neodpovídá. Hanka mi byla jako postava divně nesympatická. Občas ulítlý dialogy, neuvěřitelně kladní vojenští "náčelníci" (nemají v podstatě chyby a uměli zamést se šikanou), ale jinak fajn příběhy. Taky mě zaujala myšlenka, že se z bandy testosteronem přetékajících výrostků dají vymodelovat disciplinovaní chlapi a skoro bych byla pro obnovit vojnu, aby se ti dnešní mladíčci trochu vzmužili, otužili a ukáznili, samosebou ne na dva roky, ale třeba formou nějakýho třeba 3 měsíčního výcviku a s dohledem na to, aby nevznikala šikana.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Nikdy bych si nemyslela, že jsou šachy tak napínavá a dramatická záležitost. Skvělý seriál a charismatická herečka s očima proklatě daleko od sebe. :-)

Třetí den - Monday - The Mother (2020) (epizoda)

Napínavé, má to grády a konec slibuje zajímavou zápletku. Co mě ale celou dobu rozčilovalo, že když matka vidí, že je tam všechno špatně, že to dál sveřepě vydává za narozeninový dárek a nevezme s dětma hned nohy na ramena a neudělají si dovolenou jinde. Chápu, že k tomu má svoje důvody, ale mohla si tam vyrazit bez holek.

Lehká jako dech (2013) (TV film)

Přišlo mi to docela dobrý, co mi ale trochu vadí, že by to mohl někdo brát jako návod. Bylo to sice odstaršující, ale možná ne dostatečně. Taky Simona Chytrová tak nějak divně hraje nehraje. Dvě hlavní představitelky se mi naopak líbily. Taky tam nějak překážely ty snové výjevy.

Pán času (2005) (seriál)

Rozhodla jsem se vyzkoušet tento vysoce hodnocený seriál. V půlce druhého dílu jsem to vzdala. Lepší už to nebude. Nelíbí se mi to vizuálně, i když je to asi záměr. Nelíbí se mi afektovaný herec. Ani jednou jsem se nezasmála a asi bych měla. Celkově je to asi dobrej nápad, ty bláznivé příběhy, kdy Doktor zachraňuje svět, ale prostě me to nebaví. Asi nechápu britský humor. Dál už se dívat nebudu, je mi líto času...

Euforie (2019) (seriál)

Skvělé, návykové, srdcervoucí. Charismatičtí hlavní představitelé. Výborná kamera, hudba, výtvarná stránka. Příběh, co dává smysl. Dokonalost. Těším se na další řadu!

Havel (2020)

Dobré to bylo. Váhala jsem mezi 3-4 hvězdami, dala jsem čtyři, protože 55% je podle mě fakt neadekvátní, tak abych svou kapku přispěla k zlepšní skóre. Oceňuji skvělé herecké výkony, výtvarnou stránku, kameru, atmosféru a fakt, že se do tohoto tématu vůbec někdo pustil. Co mi trochu vadilo, že čistě jen podle tohoto filmu bych ani moc nechápala, proč se tento váhavý a nejistý člověk mohl stát ikonou a prezidentem. Protože každopádně přes svou skromnost byl silná energická osobnost s tahem na branku a to tady vtomto filmu zrovna moc vidět není. Trocha patosu by tomu neuškodila.

Dark - Season 3 (2020) (série)

Včerejší den a dnešní noc - Dark 3 na jeden zátah. Ještě teď koukám do prázdna a říkám si "Cože?". Budu se na to muset podívat ještě jednou v klidu a postupně. :-) Každopádně skvělý zážitek a ta znělka těžce návyková. :-)

Captive State (2019)

Když film začínal, říkala jsem si super, to by mohlo být fakt zajímavý. Bohužel mě nezaujaly hlavní postavy, nějak se tam divně přeskakovalo a chvílemi jsem bohužel usínala. Škoda, byl to dobrý námět, ale zpracovaný tak nějak polovičatě.