Dolores Claiborneová (1995)

Stephen King drámy vie a taktiež vie aj načrtnúť skvelú atmosféru, ku ktorej už stačí iba malé doťuknutie od tvorcov filmov. Je úžasné, ako sa divákovi počas dvoch hodín neustále mení názor na jednotlivé postavy a film tak prirodzene ukazuje, ako je dôležité nesúdiť ľudí na prvý pohľad. 7,5/10

Noc oživlých mrtvol (1968)

Lacný film, dalo by sa to pomenovať "One Place Show", ktorý však dokázal vybudovať solídnu atmosféru. Herecké výkony boli až prekvapivo slušné a uznávam, že režisér začal svoju kariéru dosť solídne. Ten úvod bol celkom vtipný, dal by sa prirovnať k tomu z Halloweenu, ale to treba vzhľadom na rok výroby ospravedlniť. V Noci oživlých mrtvol o takéto scény veľmi nešlo, čiže sa film šikovne vyhol vlastnému strápneniu. 7/10

Philadelphia (1993)

Film o tom, ako niekto žaloval spoločnosť za to, že ho vyhodila z práce. No aj napriek celkom úspešnému odosobneniu sa od tohto faktu, Philadelphia nemá okrem dobrých hercov moc čo ponúknuť. Súdna sieň je vyložene nuda a dramatické momenty mimo ňu ani nie sú také dramatické. 3/10

Forrest Gump (1994)

Konečne to vidím znova po rokoch vybavovania si pár ikonických momentov a ďalších rokoch idealizovania si tohto filmu až na toľko, že som sa ho bál pozrieť. Nakoniec ma prekvapilo, že po tej dobe sa akosi nedokážem poriadne vcítiť do Forresta a teda aj vžiť do deja tak, ako by sa na 5* film patrilo. Či to nebude tým originálnym znením... 8/10

Halloween II (1981)

Toto je celkom úpadok oproti prvému dielu, ktorý sa nehanbím stavať medzi najlepšie vyvražďovačky, alebo aj celkovo horory. Klesla atmosféra a vraždy boli akési slabšie (a tichšie). Dalo by sa to nazvať slabou druhou polovicou dlhého príbehu, ktorá proste musela byť. 6/10

Ukradené Vánoce (1993)

Animák, ktorý celú svoju originalitu vyčerpal na zvláštnej animácii a postavičkách a už mu neostalo na príbeh. Až sa čudujem, že Burton dokázal príbehovo natočiť niečo tak obyčajné bez jeho typických "úchylných" prvkov, ktoré máme všetci tak radi. Keď hrali pesničky, tak som už naozaj mal pocit, že tu ide o detský film, čo by však znamenalo, že Burton deti moc nemá rád. 5/10

Luca (2021)

Pixar si po vyspelejšej Duši doprial relax v podobe detského filmu, ktorý skôr pripomína nejaký výtvor od Dreamworksu. Nemám im to za zlé, ale ako tak pozerám na to, čo sa ďalej chystá, tak neviem, či tá Duša bola až tak náročná, že tvorcovia potrebujú dlhší oddych. Hlavne dúfam, že z týchto výnimiek sa nestane pravidlo. Ale na kvalitu animácie prostredia nemôžem povedať jediné krivé slovo. 5,5/10

Americké psycho (2000)

Krvavá vyvražďovačka trochu inak, až na istú scénu vôbec nie temná a občas to aj zďaleka pripomínalo komédiu. Zmysel tohto filmu je otázny, každý si z toho môže odniesť čo chce. Je vidno, že tu bola snaha o niečo hlbšie, ale ja som tam veľa toho nenašiel, avšak hlavná postava bola zaujímavo napísaná a jeho ešte zaujímavejšie hobby udržalo moju pozornosť. 6/10

Žena ve vodě (2006)

Bolo mi jasné, že idem do divného filmu. Spočiatku to bolo naozaj zaujímavo divné a mysteriózné, ale to sa potom skončilo a už to bolo divné nie preto, že by to bolo nevšedné, ale preto, lebo to úplne prestalo dávať zmysel a svojou rádoby sofistikovanosťou sa to stratilo samo v sebe. Určitými chybami filmu bolo to, že niektoré veci povedal/ukázal až moc skoro a tak bolo pre neho ťažšie zaujať diváka neskôr. Celkom úlet, ale podobným spôsobom ako predošlý film od Šéfa z Indie. 5/10