Marley a já (2008)

Nahliadnutie do 13 rokov života obyčajnej rodiny, plných zmien a prispôsobovaní, kde bol pes Marley iba doplňujúcim prvkom, ktorý z tohto filmu spravil zábavný a dojímavý kúsok. Veľmi potešila tá typická príjemná a rodinná atmosféra, v ktorej sa tento film niesol doslova od začiatku až do konca a toto ešte dotvárali dvaja skvelí herci. Čo dodať, proste rodinná drámička, ako sa patrí! 10/10 (Videné 24.2.2020, Originálne znenie)

When We First Met (2018)

"Niečo urobím a zobudím sa po troch rokoch s následkami." Noah dokáže Avery zbaliť hocijakým spôsobom, ale vždy sa mu na tom vďaka jeho hlúposti alebo neuváženosti niečo pokazí. Je pravda, že by sa mu to podarilo podľa jeho predstáv, keby v 2. pokuse iba zopakoval 1. pokus s pozmenením pár detailov, ale potom by táto vynikajúca a zábavná jazda nemohla pokračovať. Časová smyčka vždy zaručí, že neviem, čo bude ďalej a veľmi ma to zaujíma. Je to taký jednoduchší Butterfly Effect, ktorý príjemne sadol a úžasne zabavil. 9/10 (Videné 20.2.2020, Originálne znenie)

Sedm (1995)

Poriadna, niekedy trochu psycho kriminálka, ktorá sa dokázala perfektne vyhrať s touto "kresťanskou" problematikou a s miernou bezmocnosťou detektívov, ktorý museli nechať vraha konať svoju prácu a tým odhalovať ďalšie stopy. Záver tu bol vzhľadom na dramatické posledné minúty filmu mierne debilný, ale asi to tak aj malo byť. 9/10

Uteč (2017)

Pred zhliadnutím Uteču som nechápal, ako sa z tohto námetu dá spraviť horor. A ono sa to dá. Išlo skôr o také psychologické strašenie. Príbeh bol postavený na myšlienke rasizmu, o ktorý tu až tak nešlo. Spád deju, v ktorom sa nevinná mysteriózna záležitosť menila na poriadnu psychologickú drámu tu bol natočený fakt zručne. Očakávaný obrat tu bol v nečakanom štýle, toto by naozaj nikoho nenapadlo. 9/10 (Videné 8.2.2020, SK dabing)

Všechno nejhorší (2017)

Tak trochu horor, tak trochu komédia, ale celkovo, vynikajúce dielo s prvkami, ktoré obsahuje veľa vysoko hodnotených filmov. Pútavosť nápadu prežívať jeden (narodeninový) deň veľa krát a jeho vynikajúce spracovanie v podobe, že sa nedá očakávať, čo príde ďalej spravilo zo Všetko najhoršie ten typ filmu, ktorý by ma nenudil aj keby mal 5 hodín. Proste všetko najlepšie vo Všetkom najhoršom. Poprosím viac zábavno-mysterióznych hororov! 10/10 (Videné 1.2.2020, Originálne znenie)

Osudový dotek (2004)

Zanedbateľné veci ovplyvnia malé veci, tie ovplyvnia väčšie veci, tie ešte väčšie a tie ovplyvnia celé naše okolia a náš charakter. Evan si toto vyskúšal na vlastnej koži. Butterfly effect je naozaj extrémne silným filmom, ktorý pravidelne mení svoj charakter a zasahuje tam, kde má. 10/10

Paranormal Activity (2007)

Frajer si kúpil kameru, ktorou natočil celý film. To, že bola profesionalita zamenená za autenticitu sa mi spočiatku nepozdávalo, ale neskôr som zistil, že sa to tu dosť hodí. Strach z niečoho (kto vie čoho) sa tu pekne stupňoval. Spočiatku som to videl na veľmi jednoduchý horor, ktorý hrá iba na napätie, ale pri poslednej noci som si už musel zasvietiť svetlo v izbe. Atmosféru to malo stále, či už bol deň alebo noc. Tento film má 3 možné konce. Pôvodný záver z roku 2007 bol asi najlogickejší a uvítal by som ho najradšej. Kino záver bol taký ...meh..., proste bezduchý. Alternatívný záver bol celkom šokujúci a v rámci možností aj logický. No každopádne, nikdy som nič podobného nevidel a Paranormal Activity bol pre mňa vynikajúci hororový zážitok. 10/10 (Videné 17.1.2020, CZ dabing)

Méďa (2012)

Takto nejako by vyzeral novodobý Alf, keby nežil vo family friendly svete. Bezstarostné, sympatické a vo svojej hĺbke citlivé stvorenie, ktoré trúsi jednu hlášku za druhou. Jasné, humor sa mi tu páčiť musel, to s akým nadhľadom sú tu podávané niektoré nekorektné vtipy je vážne pecka, aj keď ich tu mohlo byť o niečo viac. Ale nakoniec ma však prekvapila emocionálna stránka filmu. Postavy mi dosť sadli a s Tedom a jeho majiteľom mám čo to spoločné a samozrejme Mila Kunis tu bola vynikajúca. Kto by čakal, že pri takomto filme emócie prevážia humor? 9/10 (Videné 10.1.2020, SK dabing)

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zvieracie animáky, ktoré nevedia originálne ani przniť logiku už lezú krkom aj mne, milovníkovi každej CGI bizarnosti, ale toto? Toto je proste Disney, to je úplne iná úroveň, ako nejaké Indické masové štúdiá. V tomto zvieracom vesmíre sa udiala akási "revolúcia" a všetky zvieratá sú civilizované a žijú v ako takej harmónii. Avšak rozdielnosť takmer každého jedinca podnecuje rasizmus, alebo podceňovanie slabšieho, čo sú témy, o ktoré tu po celý čas šlo a tvorcovia si s tým pekne vyhrali. Samozrejme, pozitívna myšlienka, bez nej by Disney film ani nemohol existovať a myslím, že často krát ich majú ešte lepšie ako PIXAR. Každý môže byť tým, kým chce. Platí to vo zvieracom svete plného odlišných jedincov, tak to musí platiť aj v ľudskom svete. Samozrejme ma odpálili aj nejaké narážky na reálny svet, ako napríklad ekonomika alebo mafia, k tomu nejaké tie vtipy a tí leňochodi boli bezchybní. A ten song Try Everything, ktorý zaspievala Shakira, mi akosi ostal v hlave ešte od návštevy kina v roku 2016 a po druhom zhliadnutí sa mi tam vryl ešte viac, proste tento film priviedol k dokonalosti. 10/10 (Videné v kine, 2016, SK dabing)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovský film išiel na istotu, keďže to bol iba 4 krát dlhší diel, tak to nemohlo dopadnúť inak, ako vynikajúcou zábavou s množstvom geniálnych vtipov, situácií, gagov, narážok, paródií atď. A to od začiatku až do konca. Je vidno, že si na tom tvorcovia dali záležať ešte viac, ako na obyčajnom dieli. Vybraná bola populárna téma, ktorú sa podarilo využiť na 100%. Ako sa na to pozerám po rokoch, tak ma to stále rovnako baví (možno aj viac). Aké úžasné to muselo byť pre divákov v kine :) 10/10 (Videné v TV, CZ dabing)