Parazit (2019)

Neuvěřitelný náhul se sociálním podtextem - to, co se Korejcům skrze Parazita podařilo, se bude těžko dohánět. Film má skvělý scénář, humor je vychytaný dle každé situace téměř do detailu, herecké výkony jsou opravdu společensky autentické a ten famózní závěr?? Prostě nemám slov, smekám a nemůžu jinak, než hodnotit plnou palbou - 95%.

Turbo-Charged Prelude (2003)

Slušně zpracovaná krátkometrážní výplň mezi prvním a druhým dílem kultovní série Rychle a zběsile - aspoň konečně po tolika letech vím, jak se Brian O’Conner dostal do Miami.

Červená Karkulka (2011)

Stvořitelka Twilight ságy, a tedy i hlavní prznitelka mozkové kapacity Homo sapiens, tentokrát obrátila své likvidační choutky na skvělou pohádku o Karkulce. Snaha zaujmout publikum tvořené z retardovaných honibrků a zamindrákovaných slepic ujíždějících na červené knihovně je tady více než zřejmá - do role Karkulky je totiž obsazena pipina co furt valí oči jako by měla v řiti lilek a je postavena, jak jinak, mezi dva vesnické slizouny, jež se jí, světe div se, snaží ochránit né před vlkem, ale rovnou před vlkodlakem. Vše se navíc odehrává během plodného červeného měsíce - no pokud paní režisérka své filmy plodí, když má menstruaci, pak plně chápu kvalitu její tvorby. Hvězdu dávám za tu vesnickou kalbu a za to, že to konec konců bylo krapet lepší než ta chujárna Stmívání - 10%.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Měl jsem trochu obavy, ale zbytečně. Jedná se o více než solidní poctu legendě o Artušovi a navíc okořeněnou fungujícím humorem a skvělým hereckým vystoupením. Je bezesporu fajn dostat se z bordelu až k anglické koruně a já se skvěle bavil. Doporučuji shlédnout opakovaně, víc si pak vychutnáte jednotlivé scény a nadupané efekty - 85%.

Moon (2009)

One man show v podání Sama Rockwella. Toto scifičko se mi opravdu zamlouvá a to i přes to, že jsem celou problematiku prohlédl zhruba po půl hodině. Moon vřele doporučuji všem fandům tohoto žánru, film je skvěle natočen, efekty bomba, no prostě solidní práce - 80%.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Do třetice všeho „dobrého” se podíváme do země vycházejícího slunce a jediná změna je v tom, že zde nejde jen o rychlost, ale i o driftování a vše sledují prdelky, tentokrát exotického vzhledu - takže palec nahoru. Oproti dvojce vidím celkové zlepšení, akorát mi tam vadí obsazení hlavní mužské role, protože synek je mi krajně nesympatický, ale to už je věc názoru - takže 60% a užíjte si tuto Tokijskou jízdu.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Tak dvojka je minimálně o třídu slabší než kultovní jednička. Nevím, jestli je to tím, že zde není postava Dominica Toretta, ale něco tomu prostě chybí. Nezvrátil to ani přesun do teplého prostředí a vrtící se prdelky v bikinách, ale pravda, alkce rychlá a zběsilá nakonec byla - 55%.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Stealth: Přísně tajná mise je absolutně průměrné akční sci-fi, které neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Herecké obsazení lákavé, režije Rob Cohen, efekty a akce obstojná, ale scénář absolutně pokulhává - to je zřejmě kámen úrazu a důvod, proč má film tak nízké hodnocení a to i přes to, že se jedná o zajímavý nápad - 50%.

Rychle a zběsile (2001)

Nadupaný káry, mraky krásných prdelek a skvělá akce - tady není co řešit...

Hotel Mumbai (2018)

Neuvěřitelně napínavé a mrazivě reálné - toto jsou moje první dva dojmy po shlédnutí Hotelu Mumbai. Opravdu skvěle natočeno, film mě vtáhl do sebe a já celou dobu doufal, že ty muslimské zmrdy někdo naporcuje, zabalí do vepřových kůží a konečně poznají za co je anál akbar. Hodnotím plnou palbou - 95%.