Code 8 (2019)

Na prdel jsem si z toho nesednul, ale rozhodně to nebylo špatné. Nápad se trochu podobá X-menům, hlavně co se postavení zbylé společnosti vůči schopnostem hlavních postav týče. Scénář, efekty i hlavní obsazení bylo velice povedené a jako celek se jedná o slušné scifičko, u kterého jsem se nenudil, ale dala se z toho udělat větší řežba.

Sběratel polibků (1997)

Nedopatřením jsem se dostal, a tedy i viděl, dříve k Along Came a Spider, jež mě pozitivně nalákal k tomuto zpracování knižní předlohy a musím konstatovat, stejně jako většina kolegů a kolegyň zde, že tento film je lepší. Freeman se do role vžil skvěle a podle mě je to jeho jeden z nejlepších počinů, ve kterých hrál. Sběratel polibků je opravdu chytlavé krimi drama, které vás udrží v napětí od začátku do konce - 75%.

Lví král (2019)

Tak tohle byla velká paráda... Animace nebyla moc daleko od reality a rozhodně to prvotině z devadesátech neudělalo ostudu. Opravdu moc pěkná celovečerní pohádka, kterou musí děti milovat a dospělí obdivovat. Škoda jen finálního souboje, který byl oproti originálu dost nepřehledný, ale jinak tomu nemám prakticky co vytknout - studio Disney znovu zaválelo.

Dálniční hlídka (2019)

Famózní nahánění a následná eliminace Bonnie a Clyda, která se vám dostane pod kůži zejmána svou dobovou atmosférou. Opravdu skvěle natočený snímek, který s čistou hlavou můžu zařadit mezi to nejlepší, co rok 2019 vyplivnul do filmového světa.

Jako pavouk (2001)

Většinu filmu to vypadalo na další průměrné zklamání, ale překvapivý závěr to vše zachránil. Navíc Morgan Freeman bývá skoro vždy zárukou kvality a i tentokrát podal sebejistý výkon - 60% a tento zajímavý thriller podle knižiní předlohy doporučuji.

Divoká dvojka (2015)

Velice nenáročná, místy infantilní a především na zástupkyně něžného pohlaví zaměřená komedie, kterou si ale zejména díky rajcovní Sofíi Viagře můžou užít i páni tvorstva - teda aspoň já si tuto jízdu užil a místy jsem se dobře pobavil. Holkám to spolu šlapalo, bylo na co koukat a aspoň vím, že se klasickým kalhotkám říká v jazyce žen pleny pro pochcávající se babky. Takže tato divoká dvojka je zralá na trojku - 65%.

Instinkt lovce (2019)

Je smutné, že Cage vezme před kamerou asi vše, co se mu nabídne a stejně tak to bude asi i u stravy, takže se z něho pomalu, ale jistě stává hvězdný béčkový cvalda... Primal zařadím k těm jeho lepším počinům z poslední doby, ale nic to nemění na tom, že se nejedná ani o průměrný film - akce tam bylo dostatek, ale dvě hvězdy dávám pouze za záporáka a prostory nákladní lodi, ve kterých se většina filmu odehrává. Herecký výkon Cage byl tristní a na celkovém dojmu to dost ubralo - 40%.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Je sice zřejmé, že kvalita na kterou jsem byl zvyklý bohužel s každým dalším dílem upadá, ale jsou to sakra Star Wars a já na ně do kina budu chodit tak dlouho, dokud konečně a definitivně nezvítězí TEMNÁ STRANA.

Balón (2018)

Nemám slov, takový napínák jsem už dlouho neviděl. Němci se opravdu vytáhli a pustili do světa skvělé historické drama, u kterého jsem měl nervy napnuté až do poslední minuty - 80% a můžu jednoznačně doporučit.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Rána jistoty?? Spíše tak trochu rána pod pás... S prvním dílem tento film srovnávat nebudu, protože je to do jisté míry nesrovnatelné a já jsem krapet v rozpacích - nevím, zda některé momenty byly myšleny sarkasticky a nebo vážně. Začátek skvělý, hlavní postavy a jejich trable se vám dostanou pod kůži okamžitě, humor je prvotřídní, ale co ty pacifistické kecy?? Ve světě zamořeném zombíky prostě místo pro nějaké duševně nemocné sluníčkáře a pacifisty není a jsem si jistý, že tento typ lidí by přišel na řadu jako potrava hned po miminech, důchodcích a jinak hendikepovaných jedincích. Ale v Zombielandu nejenom přežívají, oni si tam dokonce vybudují no-guns osadu s obří budovou ve tvaru penisu uprostřed, v klidu si tam hulí travku a hrajou na bubínky... Upřímně jsem si přál, že bude celý tento lidský vřed na závěr pořádně krvavě zdecimován, ale šťastného konce jsem se nedočkal. Za toto zklamání, které beru jako hodně velký přešlap musím s hodnocením dolů - 50% a to asi jenom z nostalgie ke skvělé a vtipné jedničce.