Godzilla II Král monster (2019)

Pěkně hlučný film, to teda jo. Těšil jsem se na nějakou tu monster potyčku a vyklubala se z toho solidní řežba plná super efektů. A furt řev - to byla pecka. Nicméně ten ekoděj a ta chaotická skupinka postaviček mi lezla pěkně na nervy. Chápu, že si ve filmu za tolik hrachů chce i někdo zahrát, ale u těch familiárních keců jsem se nudou dloubal v nose. Godzila je sice král, ale z té trojhlavé bestie jsem byl prostě nadšenej.

Aladin (2019)

I přes to, že bytostně nemám rád buzikály, musím uznat, že se jedná o pěkně zfilmovanou pohádku, která mě vrátila do dětských let. Sice vždy upřednostním animovanou verzi, ale ani toto zpracování neurazí a určitě mladší osazenstvo pobaví.

John Wick 3 (2019)

John Wick je jako epidemie - stejně smrtící a opravdu nakažlivý. Znovu excelentní výkon, perfektně natočené, každá scéna dovedená do detailu a doprovodné songy nemají chybu. Tady se už nejedná o akční film, ale o umění. Jsem rád, že se v trojce zaměřují více i na vedlejší postavy a že nechají nakouknout hlouběji do struktury zabijácké organizace. Navíc si u filmu přijdou na své i zoofilové - koníčci pobaví a ti hafani se zaměřením na kulohryz by zasloužili za svůj výkon Oscara.

Syn temnoty (2019)

Konečně jsem se dočkal perfektního záporáka a díky tomu zmetkovi jsem se celou dobu dobře bavil. Ponurou atmosféru skvěle doplňuje venkovské prostředí, herecké obsazení hodnotím taky na výbornou a film jako celek měl parádní tempo. Scéna se střepem a ta huba v pejru - pořádná libůstka.

Mrazivá pomsta (2019)

Nechápu, proč do toho Liam šel. Nepovedený remake, ve kterém Neeson smete z cesty vše stejně jako to vozítko které řídí...když už nic, tak to byla alespoň poctivá vyvražďovačka.

Pašerák (2018)

Tak toto byl ovšem pořádný nářez. Už jsem si dlouhodobě zvykl na to, že v čem hraje nebo co režíruje Eastwood, má "pořádný koule" a udrží mě to u obrazovky od začátku do konce, ale toto jsem nečekal. Z důchodce květináře dědula pašerák?? Proč ne, peníze a životní situace mění člověka v každém věku a tento snímek je toho jasným důkazem. Za mě prostě top a můžu jen doporučit.

Captain Marvel (2019)

Dosti zbytečná Marvelovka. První polovina filmu ušla, hlavně bych vyzdvihnul skvělý výkon S. L. Jacksona, který pálil jeden vtip za druhým. Naopak hlavní hrdinka mě celkem zklamala - nic nového nenabídla a navíc k tomu přidala oblek na hovno, prostě to nebyla ta žhavá Wonder Woman v minisukni. Co se soubojů týče, pár slušných bylo na začátku, ale s přibývajícím časem to už bylo samé světélkování a digibordel.

Robin Hood (2018)

Zde upřímně nevím jak začít. Nejlepší bude film rozdělit na třetiny. V první fázi jsem se dobře bavil, neboť jsem viděl i předchozí verze a mírné vybočení z příběhu mi ani tak nevadilo. Naopak bych vyzdvihl boj křižáků ve městě, kde dostali pořádně na frak zmodernizovanou rotační kuší. Ovšem druhá třetina mě uvedla do nudné nostalgie ve které jsem sledoval jak hezounek s lakem na vlasech a v úplém tričku z nákupního centra okrádá s lehkostí těžkooděnce, kteří by mohli dělat reklamu na kevlar. Závěrečná část byla již utrpení a tu honičku na koních raději nebudu ani komentovat. Když pominu svého oblíbeného Robina s Rusellem a přimhouřím oko za ten závěr, 40% tomuto filmu nelze popřít.