• Thriller

Tiché místo (2018)

Tak tady bych se asi těch 80% nebál dát. Perfektní nápad, celá ta scéna, to napětí, drama. Byli chvíle kdy jsem "křičel ať "drží hubu" tady není asi ani co víc rozepisovat. Kdo neviděl ať jde na to. Nemyslím si že by nastalo zklamání. Mimochodem líbí se mi ten neukončený konec připravený okamžitě na napojení druhého dílu. ;)

TY (2018) (seriál)

Mé hodnocení se týká jen (prozatím) třech sérií. 70-75% ... Čtvrtou jsem dokoukal do druhého dílu a rozhodl jsem se že tu si nechám až na vydání páté. A to celé proč? Protože první série je bezdebat stolker (to čím tenhle seriál získal srdce diváků) dokonalá tam není asi o čem, druhá se drží skoro všeho co fungovalo v první + poměrně vyhovující obsazení. Třetí série byla fajn že navazovala na druhou a zároveň se trochu změnila role psychopata na psychopatku. Bylo to už trochu tahání a místy nuda ale furt, pořád to drželo nějaké příběhové drama a tempo. No a pak přišlo něco co jsem nedokázal pochopit.... Čtvrtá série byla hned ze startu jak když koukáte na úplně jiný seriál. Jen bohužel nezajímavý a nudný. Úplně jiná linie s tím že hned ze startu nechápete o co tady jako jde ... proto jsem to nedokázal překousnout a zničit si ten víceméně uspokojující efekt na tento seriál a utnul jsem to. Počkám si na pátou sérii a vezmu v roce dvacet čtyři tyhle dvě série jako celek.

Věčně tvá nevěrná (2018)

Rozhodl jsem se svůj "komedie" trip zakončit ještě tímto dílem. No ... Nemám jediný důvod proč tomu dát rovnou odpad jako zde většina z vás. Těch 40% to prostě hodí. Taková "béčková" česká komedie no. Obsazení si myslím víc než super, příběh je trapnej ale né zas tak trapnej že bych měl nutkání po deseti minutách odejít. Nevím asi tedy moc nechápu CZ scénu a po přečtení recenzí zde na ČSFD jsem zřejmě úplný negramot mezi filmy. Nojono nedá se nic dělat, hold se asi mám ještě co učit od profesionálních "diváků" ... Závěrem: viděl jsem tedy už mnohem víc trapnější a nudnější české komedie než je tato. Takže tak no. ;-)

V pasti (2018)

Tak tohle mělo jít okolo mně a nevšímat si toho by bylo asi lepší, minimálně bych ušetřil čas na nějaký kvalitnější kousek co si na kvalitní kousek jen nehraje. Pamatuji si film Tiché Místo, kde sice viděli ale nemohli prozmenu vydat ani hlásku. Ten film sem si oblíbil a taktéž pak i druhý díl. No tento počin... Sandra Bullock s páskou přes oči, ochraňuje dvě děti a dopravuje je z bodu A do bodu B. Nebavilo mně to, nudil jsem se... Uznávám že kvalita kamery a z jistého úhlu výkon herců je prvotřídní do toho vsunout nějaké to lepší dramatické pochmurno nebylo taktéž zlé ale příběh a postup příběhu byl o ničem. 45-50% maximálně.

Zrodila se hvězda (2018)

Pokud si chcete užít film , myslím to tak že užít emočně naplno , je to dobrá volba .)) chvíli brečíte, chvili se radostí usmíváte a chvili dramaticky zuříte ... za mě perfektní obsazení co si sakra moc sedlo .)) hudební doprovod k tomu asi není ani co dodat, kord když se na to ten film zaměřil a dodal určité hvězdy do hlavní role .))) na konci jsem myslel že vybrečím snad i poslední kapku slz z těla ... dávám 80-85% :) a né víc jen proto že zde nebyl prostor i na nějake jiné i kdyby jen sebemenší story ... je to na jednu tematiku a to nééé každeho pohltí. Pro ty kdo má rád tuhle dvojku a hudební scénu , nečekejte a sledujte .)

Baby Driver (2017)

Začátek vás docela i vtáhne ale po rozehřátí vás to vyflusne zase zpět do stopnuteho režimu. To tempo co vám to nabídne si to taky zase vezme. Kolonka-hudební není zas až tak odlišná jako od běžných filmů kde hraje v pozadí nebo i u příběhu nějaký ten song. Rozhodně bych to tady nijak nezveličoval. Příběh, takový klasický Heist alá GTA, s tím že jste jen řidič. (Trochu lepší řidič) což ale taky není nijak zveličený oproti ostatním filmům kde probíhá nějaká zběsilá jízda. Vlastně je to celé takový trochu lepší průměr. Nenadchne, neurazí. 55-60%

Cesta bez návratu (2017)

Tady jsem byl velmi rozpolcený. Jedno mé já chtělo dát lepší tři hvězdy a to druhé ... No vidíte sami ... Prostě nakonec to hodilo 40-45% ... na to že je to mírně starší kousek ... Tak tady ikona! legenda!!! vypadá hůř jak v tom málu kde je vidět v přítomným dění. Tohle je opravdu depresivní a smutný film a obsazení si to vzalo k srdci. Jedná se o tvorbu podle skutečné události a ten příběh je opravdu "cool" je tak moc "cool" že ho nemůže natočit jen tak někdo ... Což se zde stalo osudným ... Scénář a postup a střih příběhu byl nudný, nezáživný a všechno co mohlo být veliké boom, zde zůstali na stejné střední linii. Jedna jediná scéna, která to přivedla na deset vteřin k životu byl ten (pro někoho) nečekaný závěr. Za Arnolda a za True Story ... Děkuji.

Já, Tonya (2017)

Prostě né, nedám tam ty čtyři ... Nemůžu, nejde to ... Neodpustil bych si to další nadcházející etapu života.... ale dávám krásných 60-65% ... Film založený na absolutně "neznámých" skutečných událostí. Lituji to dítě až k dospělosti co vše prožila a jak byla z toho všeho zdegenerovaná ... V obsazení alá Margotka to bylo fajn. Celkově herecké výkony byli na skvělé úrovni. Ať se jednalo o "kamenou" matku, nebo agresivního partnera.... Pokud vás odrazuje v obsahu slovo: krasobruslení. Nemusí. Protože to tu vše táhnou "vedlejší" příběhy.

Jigsaw (2017)

A jooo! Já byl velmi potěšen když se zjevil JigSaw. Po mini zklamání sedmého dílu jsem se přeci jen dočkal potěšení a úsměvu na tváři. Ať si tady píše hodnocení kdo chce jaký chce. Věřím že fanoušky této série tento díl prostě potěšil. Chybělo málo a procentama jsme se dostali k dvojce. Kvalita tady je už jiné úrovni a pasti taktéž. "Závěrečná" zápletka. Uspokojivá. 80% :) děkuji.

John Wick 2 (2017)

Druhý díl vzal absolutně všechno dokonalé co fungovalo v jedničce a ještě to prostě jednoduše zdvojnásobil. ;-) Vlastně by ta první recenze byla jak přes kopírák. Jen s tím že je tu víc akce, víc fascinujících záběrů a víc efektů. Jakoby jsme z puberty přešli do dospělosti. Příběh tu je vlastně furt to nejjednodušší co můžete dostat ... Pro fanoušky už vlastně značky Wick je toto silná droga. Nejde ani popsat zda se hlavní protagonista nějak zlepšil, protože on je dokonalý všude a vždycky. Tomuto dílu dávám vlastně úplně stejné hodnocení jako předchozímu...a to 85-90% ;-)