• Thriller

Argo (2012)

Těch 65-70% , uvěřitelný příběh podle skutečné události s tím že se jedná o záchranu lidí ze země do země. Začalo to vše úžasným nápadem, který kupodivu fungoval. I když pár zádrhelů nastalo. Pak když došlo k přesunu už vám to nervy pěkně cupuje o tom žádná. Víceméně až skoro do konce , jen ten konec na mojí osobu byl nějak podezřele zalitý sluncem. Čekal jsem tam nějakou ztrátu, nějaké nešťastné dopuštění... Nestalo se, nevadí. I tak velmi solidní drama s bravurním hereckým výkonem.

Hunger Games (2012)

Jelikož jsem slyšel dost lidí pár let o téhle hladové hře básnit jak kdyby to bylo diamantové vejce z nebes, tak jsem se konečně rozhoupal a vzal to komplet. Takže.... První díl bych ohodnotil ještě přijatelně a to 60-65% ... Funguje tu ta stránka toho vypuštění do jakési arény a bojujte. Člověk i fandí někomu víc, někomu míň. Hlavní protagonistka si mé srdce tedy nezískala vůbec. To ale ničemu nevadí, tempo bylo a nějaký to drama taky. Přijatelná podívaná ale nemyslím si že se k tomu někdy víc vrátím.

Královská aféra (2012)

Historický/Romantický/Drama... Kombinace u které bych si nikdy neřekl že ji dokoukám nebo že o ní vůbec projevim nějaký zájem.. jelikož jsem měl období kdy jsem zak trochu naháněl filmy s Mads Mikkelsen, které jsem ještě s jeho osobou neviděl. Tak přišla řada i na film Královská aféra. A vůbec ale vůbec jsem nebyl zklamaný, znuděný nebo nespokojený z této podívané. Úžasný true story, excelentní drama zasunuté v pravý okamžik, slza samozřejmě ukápne. Romantika na tu dobu dobře natočená. Má to své tempo a nenudí vás to. 75-80%

REC 3: Počátek (2012)

Bum ... Tak a co teď no ... Takhle... Záleží jak to celé vezmete. Pokud to budete hodnotit jako samostatný film bez jakékoliv pohledu na předešlé díly. Nebude to zase takový mega průser. Naopak? ... Tak to je v pí** že jo... No, kde začít. Vše co předtím fungovalo tady neexistuje. Aaaaaa... No je potřeba to prostě brát jako čistokrevný zombie film bez myšlenek do minulosti. Bylo tu dost zajímavých core scén. Párkrát se dokonce zasmějete. (Útok v brnění, nevěsta s motorovkou atd) zapomeňte na lekačky, černou atmosféru a nějaké pořádné napínavé drama ... Značce REC tohle jen přihodilo zánět močových cest. 50-55% (s tím že to hodnotím jako samostatný snímek a beru veliký potaz na "ujetost, šílenost" některých scének) ... Pozor! Není zde žádná návaznost. Je to prostě jakoby díl, který neměl vůbec vyjít, taková trochu zbytečnost v téhle sérii.

Signál (2012)

Přijatelná česká komedie s jemným nádechem dramatu. Obsazení je tu více než dobré. Hádek, Polívka a Roden naprosto famózní herecký výkon. Příběh byl jednoduší ale sedl, vyhovoval a fungoval. Nečekejte nějakou mega hitparádu. Je to takový malinkato nadprůměrný český scénář. Vzhledem k tomu co vychází dneska za "ho***" tak si myslím že si tohle zaslouží na konci menší potlesk. Aspoň v takovéhle míře kdyby se ty dnešní filmy udržovali. Dávám 55-60% :) a věřím že se i kdyby za pět/deset let na tenhle filmek rád podívám znovu. Ještě dodatek ... Uznávám že tam je pár scének co můžou působit nudně nebo úplně zbytečně ale rozhodně jako celek, myslím že nic co by ae muselo házet do koše.

Temné stíny (2012)

Tim Burton se nezapře ale ... ? Má na svém kontě již mnohem lepší kousky. Samozřejmě jedinečný a nezaměnitelný Johnny Depp odehrál to své. Ten nemusí prostě dělat už nic na víc, stačí že je buďto sex symbol a "štramák" nebo pomalovaný do absolutně jiné bytosti/osobnosti. Scénář filmu a tempo bylo slabší. Občas jsem se nudil, občas to bylo jakési předimenzované. :D ... Myslím si že hodnocení zde na ČSFD odpovídá. Těch 60-65% bych dal i tedy já osobně.

The Iceman (2012)

Bez servítek 40% maximálně 45% ale spíš méně než více. Perfektní obsazení, opravdu co přibývající minuty to lepší a lepší tváře, krásná atmosféra té doby a uspokojující nápis alá True Story. No a tím to končí. Příběh pomalý, táhnoucí se vyprávění kde se skoro nic neděje. Po dlouhé době jsem byl u filmu pohlcený nudou a únavou. Vzhledem tomu kdo všechno se ve filmu objevil je to obrovská škoda. Na ukolébaní před spaním super film.

Would You Rather (2012)

Ano! Je to sice další klon série Saw ale tentokrát díky bohu velmi povedená záležitost. ;) Od začátku čekáte co se z toho vyklube a nakonec koukáte na hru probíhající u stolu s partou lidí, který postupem odpadají. Závěr, držení pod vodou už snad víc morbidní nemohl být. A ta tečka před titulkami? Kdy dotyčná (y) zjistí že vše bylo k ničemu? Geniální. Nechápu moc jak jsem tenhle film mohl 10 let přehlížet. Kde je sakra druhý díl?! Dávám krásných 70-75%

Hostel III (2011)

25-30% ... Ten pocit když se od "špinavé" jedničky, která si právě tou špínou tu atmosféru zvrácenosti získala dostanete až ... no prostě sem. Oproti dvojce ještě mírnější pokles protože tady si někdo už chtěl hrát na Saw ale nevyšlo to ani trochu ... Myslím si že Hostel měl skončit prvním dílem a zbytečně to dál netrápit. Své fandy si to najde ale vzpomínat budete stejně vždy jen na Hostel 1 ... ;-) a na jeho atmosféru špinavých ulic kde vám zrezivělé nůžky zabodnou do šlachy. Dvojka je jen příživník na jedničce a trojka se už snaží o nevím přesně co ... Obávám se že pokud vznikne čtyřka, budeme na bodu : odpad ... :X

Hříšníci (2011) (seriál)

Nejsmutnější okamžik nastal když tenhle seriál po jedenácti dokonalých sériích prostě skončil. Člověk vydržel ztrátu Teorie Velkého Třesku, Perníkového Táty, Přátel a mnoho dalších ale že přijde konec Shamelless jsem si nikdy nechtěl připustit. Bohužel se stalo!  Těším se na den kdy si sednu k TV a pustím si tento dokonalý seriál od prvního dílu až do závěrečného. Navždy tahle šílená rodina zůstane v mém srdci! Zatím v mém životě neexistuje a zřejmě dlouho existovat nebude seriál, který by dostal mou 100% oddanost. Né každý to dokáže cítit a vnímat ale, pro mně tahle parta nikdy nebude mít chybu. Nikdy! //////// Dodatek: celý seriál shlédnutý znovu nyní v roce 2023 a vše co jsem zde napsal se nemění, jen musím s odstupem času konstatovat že poslední dvě série se opravdu dá se říct drží při zemi ... Už to v nich není ani tak moc Shamelless ale spíše zvyk a závislost. I tak skvělé srdcervoucí série. Opravdu škoda že nastal konec tohoto seriálu... Myslím si že by vše i když už né tak skvostně šlo příběhově hrát i nadále... :-* děkuji za krásné roky s vámi. Zase si vás pustím od začátku za dalších pár let.