• Thriller

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tak! A zde nastal přelom! Dostáváme se do úplně jiného rozměru čar a kouzel :) také jsme o veliký kus dospěly a také už nebude vše tak pohádkové a dětské. A to je moc moc fajn! Díl Vězeň z Azkabanu je ten z těch všech, který v mém případě dostal nejvyšší hodnocení. Je to z těch všech ten, na který se vždy budu těšit nejvíc. Celá ta vykreslená Bradavická scéna, Black jakožto vězeň z Azkabanu, konečně pořádné drama a emoce. A bez servítek poprvé názorně vážná magie! Hodnocení : 95% a to je maximum co dávám celé sérii Harry Potter.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl Tajemná Komnata se mi líbil o trošičku více než první díl Kámen Mudrců. Prostě našel ty detailní mezery a doplnil do světa Bradavic a kouzel to co nebylo.  Opět žádné zklamání, herecké výkony, kouzelníci a čarodějnice, mudlové a učitelé. Hudba také zaslouží obdiv. Stále a naposledy jsme v éře "dětské" magie. Hodnocení : 90% !

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Ten čas tak letí , jakoby to bylo včera co jsem viděl poprvé první díl Harry Potter. A pak znova a znova a znova, teď jsem si dal měsíc kdy jsem shlédl všechny a spojil to i zatím s dosavadníma Fantastická Zvířata.  První díl Kámen Mudrců, co na to říct ... Něco co zůstane v srdci s pozitivním ohlasem. Seznámení se školou v Bradavicích, seznámení s hlavními protagonisty. Seznámení se světem ještě pohádkových kouzel. Hodnocení : krásných 85%

Proti ledu (2022)

Dobře, podle skutečné události, dobře, pár napínavých momentů, dobře, příjemný konec. ... ale ale ale ... jako celek to působilo hrozně chudé, nudné a nemastné. A rozhodně to není nic pro milovníky zvířat (psů) ... Tady nemůžu dát ani ty tři hvězdy. Myslím si že by to šlo lépe a nebo vůbec ...

Projekt Adam (2022)

Tři a půl hvězdy ;) 65-70% , obsazení super. Taková "odreagovačka" začátek měl větší naději než střed a konec. Více takových filmů aspoň v takovém průměru a hned by bylo na co koukat.

Mistrovská úroveň (2020)

Uuuuž to tady bylo mockrát. Kopírování něčeho dobrého je složité. Tady se to povedlo tak na půl. Začátek byl boží, donutil mě se opravdu koukat. No jenže pak to začalo opadat. A konec už byl spíše jakože wtf???  Časté scény kde byl abnormálně moc vidět "počítač" nebyl koukatelný vůbec. Průměr a tím to uzavřu.

Podfuk za všechny prachy (2020)

Průměrná "komedie" nečekal jsem žádný zázrak ale dívat se na to dalo. Příjemná večerní podívaná. Neříkám že si to budu chtít pustit znova ale určitě to není k zahození.  Dobré obsazení, jízda od začátku do konce bez delších nudných scén. :) Zasloužené tři hvězdy. Možná tři a půl ;)

Mrtví neumírají (2019)

Nuda Nuda a Nuda :) obsazení dobré. Proto aspoň jedna hvězda. Jinak teda katastrofa. Mám rád zombie filmy proto jsem na to trochu pedant. V tomto provedení ale opravdu jako neee! Jeden z těch zbytečných filmů bohužel. Pointa, příběh, katastrofa!!!

Fresh (2022)

Takový průměr. Jednak uz tady toto bylo naservírované asi tak milionkrát a za další krom pár změn a detailů, není oproti těm minulým na toto téma skoro žádné Boom ;) zvláštně uříznutý závěr filmu kdy jsem čekal ještě .... ale OK taková jednohubka, kvalitnější režie po delším čekání na propečený řízek.

Šílená dovolená (2019)

Christian Clavier já ho mám rád! Jenže když v celém filmu najdete oblibu jen v jedné postavě a ano příběh vás nijak nepohltí a od půlky filmu už jedete jako automat a běžící plátno je jen pozadí k čemukoliv jiného ... Je to špatný. Ibiza, techno, party, drinky ... Mělo by vás to rozproudit a nic. Nuda. Pár vtipných hlášek, sem tam nějaká scénka, která na vteřinu řekla teď se dívej.