• Thriller

Konference (2022)

Nemůžu srovnávat, neviděl jsem předchozí starší verze. Takže samostatné hodnocení. Čistých 60% ... Ten fakt že jsme v jedné místnosti a divák je vlastně posluchač. I tak nešel přehlédnout krásně zpracovaný detail nadřazenosti, jednání, gestikulace, mimika. Bral bych toto celé spíše jako dokument na konkrétní téma té doby, dozvíte se něco nového, připomenete si něco co už znáte z jiných filmů. Jako informační kanál a pozorování jednotlivých postav a jejich chování to účel plní. Nic jiného se tu nekoná. Každopádně co si budem, po shlédnutí tohoto filmu, zjišťuji že to zas tak perfektně vymyšlené neměli, nedotažené a nepodložené. Takže prd organizace, spíš bordel už od stolu.

Pád Třetí říše (2004)

85-90% tady není snad ani moc o čem. Perfektně natočené, kvalitní obsazení a herecký výkony tady jsou víc než precizní! Celá ta atmosféra přibližujícího závěru. Všechny ty proudící emoce. To drama tady na vás přímo chrlí. Klidně by jsem na takto natočené dílo mohl koukat i třeba 3-4 hodiny v kuse. Vůbec by to ničemu nevadilo. Doslova! Hudební doprovod taktéž udělal své. Musím uznat že tady nedávám plný počet jen proto že si nechávám rezervu na jiné "válečné" filmy. Protože stovku si shovávám pro absolutně bezchybnou partii. Opakuji pro absolutně bezchybnou! A samozřejmě by se zde našlo pár detailů, ale nebudu v tomto případě žádný kritik. Takže pokud reálně a opravdu chcete vidět film na toto téma co má koule a Hitlera co snad je i opravdový Hitler (Bruno Ganz) tak neváhejte, nečekejte a do toho!

Colette (2013)

Mám filmy na toto téma "rád" celé toto období ať je natočené víceméně jakkoliv vnímám od začátku dokonce. Tady musím dát doslova čistých 60% ... Né že bych nedostal pořádnou porci napínavých scén, né že bych nedostal naservírovaný oběd v podobě Osvětimské velkorysosti. Tohle všechno tu bylo a dá se říct že i poměrně dobře natočené. Jenže... Nesedlo mi to že film je zaměřený na dvě osoby v romantickém pojetí. Občas to bylo cítit až moc a to prostě nebylo to nejlepší kafíčko po pořádné baště. Upřímně jsem nedokázal vstřebat ani moc to herecké obsazení. Né že by bylo špatné ale prostě, nesedlo mi ... Nevadí. I tak přijatelně natočený kousek. ;-)

Všemocný (2015) (seriál)

Hned ze startu hodím procenta aby jsme měli jasno, dělá to 60-65% ... Nelze to porovnávat s dokonalou filmovou verzí. Doufal jsem a to bylo přinejmenším super že se na plátně v seriálu zjevil Bradley, sice už na úplně jiné úrovni ale propojení příběhu tam takové trochu postranní je. Hlavní herecký výkon protagonista tady není vůbec špatný. Oblíbil jsem si ho. Příběh už mírně kobrcal ale na serial zajetý do tohoto story to je nadprůměrné. Určitě po filmu doporučuji ve volném prostoru mrknout.

Všemocný (2011)

Moje jako mnoho dalších prostě ... Srdcovka! :) Zasloužených 90-95% ... A proč? Protože Bradley je bůh a pokud dokáže svůj scénář uchopit a zahrát ho takto tak je z něj možná ještě víc než bůh. Vedlejší obsazení taktéž krása. Např. Johnny Whitworth, který mi dal na IG like k jedné fotce se automaticky stal nejlepším béčkovým hercem co znám! :D ... Příběh? Ten tu prostě JE! Ten tu prostě JE, opravdu napsaný a pohltí vás. Ta zázračná pilulka, kterou by beztak sežral každý z vás bez přemýšlení... (Já tedy rozhodně) ... Úžasný film, drama s krásným hudebním doprovodem. Více takových filmů! Jenže to nehrozí no ... :-*

Tři vteřiny (2019)

No zas tak boží to teda nebylo ... A ani na sexy pohled Joel Kinnamana to nemůžu moc házet. Protože zas takový krasavec to není, jasně že je ale jsou krásnější. Každopádně tohle je film na který si myslím dokážete do druhého dne zapomenout. Nemastné, neslané. Těch 45-50% bych tomu tedy (trošku donucené) dal. Nepřišlo mi že by to drželo nějaké tempo, místy jsem se nudil. Zápletka byla doslova zamotaná zápletka. Vězení a celá ta druhá půlka mně nedokázala vtáhnout zas až tak moc ... Nevím no. Obyč. krimi/drama, které rozhodně nevyčnívá z davu. Obsazení příjemné o tom žádná.

Týpci a zbraně (2016)

Musel jsem si po tom všem pustit jeden starší kousek s jistotou toho že si zlepším náladu. Kdo by to byl řekl, stalo se a bez komplikací :D ... 80-85% za tento skvost. Obsazení? Netřeba nic dodávat. Příběh? Střídání mírného humoru, zběsilosti a pořádná dávka dramatu. Odznak "podle skutečné události" taktéž dodá nějaké procento kord když tomu opravdu na konci věříte a neřeknete si že realita byla tak jedna scéna, zbytek fantazie. No, velmi povedený kousek, co vás rozhodně nebude ničím nudit.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Proč po nijak zajímavé jedničce, přišla i dvojka? :D nu což ... Tak tady to máme za 40-45% co v jedničce fungovalo tady chybí. Už tu nemáme jednoho nepovedeného hrdinu ale hned celou rodinku. Dokonce mají své doupě co místy vypadá jako škola v Bradavicích smíchaná s továrnou co byla v Příšerkách S.R.O. , dlouhá stopáž absolutně neutíkala, byla mnohem nudnější než u předchozího dílu a to je už co říct. Zaporačky? Byli opravdu legrační a zřejmě ani ony samotné nevěděli co vlastně chtějí. No ... Trojku už prosím ne. Byla by škoda dostat Shazama až na úplné dno...

Shazam! (2019)

Těžce odůvodněných 55-60% no Shazam nebude patřit mezi moje best off hrdiny/zloduchy. Krom začátku kde se poznávají a učí své schopnosti tam už nebylo dál čeho se chytit. Obsazení bylo průměrné. Příběh se táhne a není ani žádné veliké bum co by vás probudilo. Zaporák nedostal pořádný potenciál a taky vás po chvíli bude nudit. Je to jeden z těch superhrdinských filmů kde není superhrdina nějak moc extra zajímavý. Je to víceméně taková kinder verze. Achjo ... Chybí mi Wolverine... :(

Věčně tvá nevěrná (2018)

Rozhodl jsem se svůj "komedie" trip zakončit ještě tímto dílem. No ... Nemám jediný důvod proč tomu dát rovnou odpad jako zde většina z vás. Těch 40% to prostě hodí. Taková "béčková" česká komedie no. Obsazení si myslím víc než super, příběh je trapnej ale né zas tak trapnej že bych měl nutkání po deseti minutách odejít. Nevím asi tedy moc nechápu CZ scénu a po přečtení recenzí zde na ČSFD jsem zřejmě úplný negramot mezi filmy. Nojono nedá se nic dělat, hold se asi mám ještě co učit od profesionálních "diváků" ... Závěrem: viděl jsem tedy už mnohem víc trapnější a nudnější české komedie než je tato. Takže tak no. ;-)