• Thriller

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl Tajemná Komnata se mi líbil o trošičku více než první díl Kámen Mudrců. Prostě našel ty detailní mezery a doplnil do světa Bradavic a kouzel to co nebylo.  Opět žádné zklamání, herecké výkony, kouzelníci a čarodějnice, mudlové a učitelé. Hudba také zaslouží obdiv. Stále a naposledy jsme v éře "dětské" magie. Hodnocení : 90% !

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Povedené :) místy podle mého zdlouhavé.  Obsazení super k udivení že se někdy něco takového vážně stalo. Nutí dokoukat v napjatém režimu až do konce. Dal bych 75% a odešel spokojený s úsměvem.

Telefonní budka (2002)

Cool :D tak jo ... Tak jsem asi opravdu divnej, když se tu tak dívám na to hodnocení tohoto kousku ... Každopádně můžu to svést na tisíc tváří, tisíc názorů? :o :D ... Protože já tady teda napíšu rovnou že dávám tak 40-45%? (Chtěl jsem napsat ještě méně ale nechci zapadnout do příčky negativních) :D ... Vůbec jsem se do toho příběhu nedostal no ... Hodně filmů, které se odehrávají na jednom místě a člověk tam bojuje nějakým způsobem o život jsem viděl a hodnocení u nich mám úplně jinde než zde ... Např : Pohřben za živa. To je prostě top filmek. Tady je místo rakve, telefonní budka a na týpka v ní míří sniper? :D ... Nebudu to tu asi víc rozvádět. Nebavilo mně to. Ani pointa, ani ten celý příběh a ani emočně závěr. :) Snesitelný a nějakým tempem zajímavý byl začátek a střed filmu, jen díky tomu vlastně dávám to hodnocení, které dávám ... ;-)

Úkryt (2002)

Na ten rok je to kvalitní tvorba. To byla taková ta doba kdy z toho ještě nebylo ohrané klišé a dalo se na to ještě koukat. Určitě by se tu našlo pár scén, které vytvářejí otazník a nedostaneme odpověď. No dneska by se to ohodnotilo jinak, kultovka z toho nebude. Přijatelný drama, kde bych klidně ještě přidal. Dávám 60-65% ... Není tu moc co řešit, jednohubka, když není nic jiného prostě. Fascinující bylo vidět hodně mladého Jareda. Vůbec jsem nevěděl že v něčem takovém hrál i když byl na ránu hned ze startu jakožto "big" gauner.

Banditi (2001)

Super obsazení o tom žádná :) jen prostě u tohoto filmu byl super začátek a konec. Celý zdlouhavý prostředek se až moc táhl a byl místy fakt nudný. Nechyběla po dobu filmu vtipná scéna, vtipné hlášky. V době kdy tam byli jen hlavní dva protagonisti to bylo boží zatímco ve chvíli kdy nastoupila na scénu třetí postava to chytalo úplně jiný scénář a ten mě až tak moc nebavil. Dávám 60-65%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Ten čas tak letí , jakoby to bylo včera co jsem viděl poprvé první díl Harry Potter. A pak znova a znova a znova, teď jsem si dal měsíc kdy jsem shlédl všechny a spojil to i zatím s dosavadníma Fantastická Zvířata.  První díl Kámen Mudrců, co na to říct ... Něco co zůstane v srdci s pozitivním ohlasem. Seznámení se školou v Bradavicích, seznámení s hlavními protagonisty. Seznámení se světem ještě pohádkových kouzel. Hodnocení : krásných 85%

Kokain (2001)

Tady asi není coby. Depp září ve své herecké kariéře jako král ... Film podle skutečné události, který vás vtáhne od začátku do konce a pozorujete jak se s dvou kluků prodávající špatně vypěstovanou travku stanou bossové prodávající kokain. Má to tempo, drama, příběh. Velmi dobré obsazení. Snesl bych to klidně ještě delší jak dvě hodiny. Dávám krásných 85-90%

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Američani si řekli, musíme to zkusit taky ... Je to takový ten díl co jde úplně mimo celou trilogii navazující na sebe. Prostě samostatný film v americkém podání ovšem se stejnými herci a víceméně okopírovaným humorem. Přesto všechno nedávám zas tak moc záporné hodnocení... Těch 60-65% zaslouženě. Nebudu tu předvádět nějaké škatulkování FR a USA ... Prostě je to vtipné a víc než dobře zahrané. Pokud se někdo nehrne do rozsáhlejšího shlédnutí průvodních snímku, tak proč by né.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Chybělo málo a dal bych čtyři hvězdy... V procentech to hodí 65-70% ... Jedna z těch doslova lepších komedií kde je hlavním adeptem Jim. Tady dostal tak svobodnou ruku že si jeho talent mohl zahrát dvě osobnosti na jednom place. A jak jedna tak druhá jsou šílenstvím posedlí. Hrál to víc než velmi dobře. Jediný co mně tu uuuplne nějak extrémně nenadchlo byl ten příběh. Nebyl špatný ale nebyl ani nejlepší. Srandy je to kopec o tom žádná. Mám ho rád a mám ho rád ještě víc když dostane tenhle prostor, jako ve filmech, Zvířecí Detektiv či Maska.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Ten kontrast, dnešní doby a těchto kousků je neskutečný. Jako hele prostě naferovku tady není o čem ... 90-95% tohle je prostě rarita. Chcete humor? Chcete se opravdu pořádně zasmát? Zlepšit si náladu? Nehledat představení a stand up dnešní doby a doufat v naději zábavy? ... Nečekejte a puste si Sluha dvou pánů z roku 2000. Doporučuji. Každopádně na internetu je více verzí. Sám za sebe říkám že mezi nimi mám jednu úplně opravdu TOP a ty další by jsem ohodnotil tak -5/10% ... každý si musí najít tu nejlepší. Zřejmě to bude ta, kterou si prostě zapnete jako první. ;-) je obrovská škoda že v dnešní době už tohle neexistuje ...