Andor (2022) (seriál)

8,5/10 (po 1. sérii) - na začiatku seriálu niektoré epizódy môžu nekomu prísť natiahnuté aj keď rozhovory postáv vedia ťahať celý diel bez toho aby sa niečo reálne stalo. Ale inak úžasný seriál, kvalitatívne najlepší Star Wars seriál čo tu bol (môj favorit stále zostáva Clone Wars). A to som bol jeden s ľudí čo čakali nič extra, trailery vyzerali dobre ale výsledok ma extrémne prekvapil.

Soví dům - Série 1 (2020) (série)

7,2/10 séria bola dobrá ale nemôžem povedať že by si séria momentálne hodnotenie 81% zaslúžila keďže väčšina dielov je len o tom že Luz, Kráľ alebo ich kamoši spravia dáku blbosť ktorá sa s nimi ťahá celú epizódu. Áno vo výsledku to výusti v neskoršej fáze epizódy dobre ale keď si to porovnám s horšie hodnotenými animákmi ako Horseland kde sa veci viac sústredili na to že postavy prirodzene reagovali na veci okolo seba tak lepšie sa to sledovalo, áno tu je zase lepší celkový príbeh a žiadna s postáv tu není proste dement ale občas to ako sa postavy dostávajú do problémov (špeciálne vo filerových epizódach) vyzerá umelo čím často celá zápletka dielu stráca na hodnote. Ale ak ide o epizódu s riadneho príbehu alebo zápletka je spojená Luzinov učiteľkou mágie je to naozaj dobré.

Šťastný skřítek (2005)

Síce priemerný ale pre deti naozaj zábavný animák ktorý som si púšťal ako malý každé vianoce.

Dítě měsíce bohů (2021)

7/10 dobrý film o tom že nesmiete veci vzdávať a musíte si spomínať na to čo vás bavilo v minulosti aj keď máte zlé obdobie. Samotné podanie aj keď dobré, v pár scénach je dosť problematické, áno film to vie dobre podať a áno dievča v jej veku by pravdepodobne v tejto situácii tak naozaj premýšľalo a jednalo ale pre diváka sú jej myšlienky úsmevné keďže si dáva za vinu veci za ktoré zjavne absolútne nemohla. Dalo sa to spraviť jednoducho inak aby to bola čiastočne alebo reálne jej vina ale prevedenie vo filme pôsobí proste dementne. Ale vo zvyšku filmu je reálne dobrý.

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022) (seriál)

7,5/10 za čas ktorý seriál má to určite stojí ale je lepšie pozerať niekoľko epizód dokopy keďže sú diely strašne krátka a stopáž je vlastne jediná vec čo mám proti. 2,3,4 a 1,5,6 by mali byť skôr TV filmy ako 15 minútové kraťasy ktoré bez filmov a seriálu Clone Wars nestoja za seba. Inak ale naozaj kvalitne preveden len je to proste málo.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Videné zatiaľ len prvých 6 epizód a keďže neviem kedy a či do dopozerám dopredu píšem toto. Mohol to byť úplne v pohode seriál keby sa niekto nerozhodol že musí byť 5 sérii po 8-9 epizódach. Následky sú viditeľné už od tej prvej, väčšina s liniek sa extrémne ťahá, najviac zaujímavá linka trpaslíkov dostala asi najmenej stopáže. Predkovia Hobbitov prekvapili v dobrom, scény naozaj príjemné a dobre vyzerajúce, ale po čase sa aj tu deje toho príliš málo, záhady ktorá u nich pristála s nimi akosi je niekoľko dielov len tak a nič s toho. Od 4. epizódy je už cítiť okrem trpaslíkov v každej linke ako sa varí s vody, proste nie, nemôžeme dostať epizódu kde sa ide rovno na vec, napríklad v 5. epizóde sledujeme chlapca ktorý prešiel vojenským výcvikom ako sa snaží dostať na výpravu ale veliteľ sa chová ako keby bolo lepšie zobrať random dementa s mesta lebo mladý si neváži kultúru, tým sme zabili viac ako tretinu epizódy. Teraz musím dopozerať 2 epizódy len pre dopísanie hodnotenia ale aby som toto prepísal na vyložene kladné hodnotenie by museli byť obe 10/10 čo ťažko veriť keď ani najlepšie hodnotená epizóda Udun ma nepresvedčila.  (WORK IN PROGRESS)

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Vďaka bitke by som rád povedal že najlepšia epizóda ale úprimne prvá polovica epizódy bola taká neskutočná nuda že som doslova skipol scénu čo sa mi skoro nikdy nedeje a úprimne ani tá bitka nebola natočená perfektne.

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Trpasličia linka to neskutočne ťahala ale tá ľudská sa hýbe extrémne pomaly. Až teraz sa u ľudí len začalo diať niečo poriadne a len predchádzajúcu ep sme zistili ako linka rádoby Hobitov súvisí so širším dianím. Ak chcú týmto tempom dôjsť k bitke so Sauronom ani tých plánovaných 5 sérii im stačiť nebude.

Svět mimozemšťanů (2020) (seriál)

4,2/10 ako dokument. V EP2 a 3 som nemal pocit snahy držania sa témy iných planét a a obe časti sú asi 2-krát dlhšie ako by mali byť. Celkovo má seriál problém so stopážou, biologické scény príliš dlhé a animované mimozemské sekvencie strašne krátke, čo s toho že sú animácie pekné keď majú dokopy len pár minút? EP1 je však dobrý úvod kde reálne dokázali pracovať s tou malou stopážou animácii a informácie boli k veci, škoda len bola že tak ako v EP2/3 bol svet plytký, v EP1 boli najzaujímavejšie tvory ale stále ich bolo málo a ekosystém v realite trochu nefunkčný (možno by na to prišli kebyže sa nepozerajú len na žijúce tvory ale aj na skameneliny). EP4 všetko bolo k veci, animácii stále málo ale tu to tak ako v jednotke veľmi nevadilo ale predstava o mimozemskej civilizácii s náskokom milióny až 4 miliardy rokov oproti nám minimálne trochu prízemná predpokladať že obývajú len jednu planétu a nie sú schopný navrhnúť loď s anti radiačným krytom. Alien planet od Discovery je aj po 15 rokoch iný level.

Svět mimozemšťanů - Terra (2020) (epizoda)

Táto epizóda bola konečne natočená tak že všetko povedané v dieli bolo k veci ale nepáčil sa mi prístup ,,to že niečo nedokážu naše lode znamená to že to nedokážu ani tie mimozemské" v živote som nepočul že by v dokumente niekto razil túto filozofiu ako keby to že máme stanicu na orbite s nás robilo super civilizáciu. (navyše sám som vymyslel oveľa lepšie dizajny lodí ako to v tomto dokumente).