Babel (2006)

Už je to doba čo ma film nejak extra emotívne nedostal.... Tento má na svedomí na body. Cate & Brad sú skvelí. Super hudba a celkovo ten film je geniálny. Bohužial to neviem celkom dobre vystihnúť. Ja by som to bral ešte dlhšie. Treba to vidieť --- môžem iba odporúčiť!

Lovecká sezóna (2006)

Celé to bolo dosť milé a vôbec nie také zlé ako je písané. Miestami dostatočne zábavné. Chýba tomu však poriadny dej. Mohol to byť nadpriemerný film, keby bol dlhší a v čase dlhšom sme sa napríklad dozvedeli ako sa dievčina k takému medveďovi dostala. 70%

Pretty Woman (1990)

No, až také skvelé to teda nebolo. Čo samozrejme nieje chyba hercov. Tí sú dobrí - hlavne Julia. Skôr by som obvinil scenár ktorý nám neposkytne dostatočné množstvo zábavných hlášiek. Koniec je teda dosť klišé. Áno rozdelia sa, ale potom si uvedomia že k sebe partia a nemôžu bez seba žiť. V podstate nič viac ako dobrá oddychovka. Viac ako 60% isto nie.

Trosečník (2000)

Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)

Den nezávislosti (1996)

To snáď nie... Tak toto fakt nie. Keď už musia prísť marťania mohli by radšej prísť tí Burtonovi. Títo sú trápni

Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge nie je žiadna vykrádačka. Je to umelecké dielo plné citu a emócii. Zo začiatku sa môže zdať, že niekto natočil farebný gýč, ale ako zaznie kankán na Nirvanu vstúpite do toho pravého bohémskeho sveta. Nasledovné Diamonds are the girls best friend alebo Roxanne alebo Like a virgin sú choreograficky bezchybné a nadosmrti pamatné záležitosti. Herecké výkony ústredného dua sa dajú popísať len superlatívmi tak ako aj ich spevácke výkony. Nicole dokonalá aj ako "zvadlá kvetina" alebo "žhavá svúdnice" a Ewan tiež ako poetický hrdina so smutným výrazom na tvári. Osobitne ma zaujal Jim Broadbent ako veľmi neobvyklá osobnosť, ale dokonale zahratá a patrí mu všetka česť. Moulin Rouge je flm ktorý môžem pozerať dookola ako hudobný klip ktorý som si obľúbil.

(J)elita ze střídačky (2006)

Od začiatku je jasné ako to skončí, ale aj tak je to celkom sranda a niektoré scénky sú aj dosť vtipné, ale rozhodne nič čo by som si pustil druhýkrát. Dej je celkom jednoduchý, nenudí a ubehne celkom rýchlo. 5/10

Šifra mistra Leonarda (2006)

Všetci hovorili aký je Da Vinciho kód somarina, verím im ale aj tak som to teda overil. Musím povedať že nechápem čo je na tom filme tak strašné. Pre mňa dejovo pútavé a dobre zahrané. Trošku dlhé, ale ak bolo treba.... Viem že okolo bol riadny rozruch a cirkev je úplne proti filmu ale trebárs majú prečo. Rozhodne nič preborné, ale určite lepšie ako je písané. Koniec kazí celkový dojem (je tak trochu komediálny).

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Nikdy som nejako extra netúžil po tomto filme, ale predsa len mi skrížil cestu. Zase až také hrozné ako som čakal to nebolo. Alebo hrozné to bolo. Predovšetkým hrozná nuda, až na niektoré komediálne časti (Angelina sa šmýka po lade poťahovaná vlčiakmi [tak schuti som sa dlho nenasmial]:) a taktiež bezobsažná hlúposť. Dejovo to bola príšerná nuda - len dakedy Angelina dobila armádu po zuby ozbrojených kukláčov. No a ten koniec je skutočne trapas. 3/10