Cesta do fantazie (2001)

Som prekvapený čo dokážu japonci stvoriť. Toto je snáď jediné dielo ktoré som mál možnosť (zatiaľ) vidieť. Skvelá animácia, dej ani na chvíľu nenudí a všetko to má krásnu myšlienku. Určite medzi najlepšie animáky.

Proces (2000) odpad!

Tak toto je moc aj na mňa. A že toho zvládnem dosť. Film úplne o hovne. Proste sa celý čas vyšetruje a aj tak sa nič nevyšetrí. Skupinka fakt strašných hercov je celý čas zavretá v telocvični a vedie "múdre" dialógy. Ku koncu som zobral dialkové s pretáčaním a pretáčal som nad 10 minút. Neprišiel som vôbec o nič. A k tomu všetkému som to ešte musel trpieť s dabingom ktorý znel ako nepodarené karaoke. Najzbytočnejší film aký som kedy mal tú česť vidieť.

Batman se vrací (1992)

Super! Prvý Batman ktorého som videl, a vôbec som nečakal že budem taký nadšený. Skvelý dej, ktorý nenudí. Michelle Pfeiffer úplne úžastná !!!!

Trýznění (2004) odpad!

Fuj!!! Najväčší hnus aký som kedy videl. Toto je škandál !!! Ani neviem čo to tú ženskú v požičovni napadlo. Vraj dobrý horor. pche. Nemohol som dalej ako pol hodinu a to, ako vidím som zvládol dosť. Najväčšia sračka aká môže byť. 0%

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Z tohto animáku som nadšený. Je jeden z mojich najoblúbenejších. Krásna nezvyčajná animácia a celkové prostredie záhrobia je výborne animátorsky poňaté. Hudobný sprievod je tiež úžastný a koniec pre mňa prekvapivý. 10/10

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Čakal som niečo zaujímavejšie. Je to super vizuálne spravené a bitky sú tiež dobré... Len som asi čakal viac akcie... A tiež mi to bolo časťami dosť smiešne... Zrejme za to môže Gerard Butler... Ale nieže by som ho odcudzoval, zahral so výborne... :D Ale ako povedal POMO, žiadny epos sa nekoná....

Chicago (2002)

Chicago!! Skazené mesto, plné skazených, chladnokrvných vrahýň. Je to práve niečo podobne uvoľnené čo v mojej zbierke najobľúbenejších filmov chýbalo: komediálny muzikál. Výkony ústredného hereckého dua vražedníckych ciel Catherine a Renée sú pamätné, choreograficky dokonalé a nezabudnuteľné. Takto skvele som sa pri komédii nezabavil už veľmi dlho, určite k tomu dopomohli aj ujeté výstupy Gerea, Latifahovej a Liuovej... Pre mňa tento film predstavuje zábavu na ktorú si dokážem nájsť čas kedykoľvek.

Auta (2006)

Paráda. Tak tento film patrí do trojky mojich najobľúbenejších animákov a medzi moje najobľúbenejšie filmy vôbec. Nemá snáď ani jedinú chybu, dej je dokonalý a animácia je perfektná. Tá originalita a ten nápad ma berú. A to už od prevej chvíle. Autá čo myslia ?? Tomu som sa najskôr zasmial (aj keď bez pochybností o kvalite). Ale potom som sa smial už iba na srandovných haluziach a hláškach ktoré dávali dedinské káry. :) Skvelé!

Den poté (2004)

Z Emmerichovej tvorby som sa dal nahovoriť zatiaľ len na toto dielo (vlastne aj na godzillu) a musím povedať že vôbec nie som sklamaný. Prvá polovica bola lepšia hlavne čo sa akcie týka. Taký Hollywood pekne utrpel :) Druhá polovica je už trochu nudnejšia, ale tiež sa dá celkom jednoducho prežiť. Celý ten katastrofický námet ma dosť upútal len niektoré momenty príliš dlhé a škoda všetkej tej dôležitosti. 7/10 Rozmýšlam že keby to bola akčná scifi komédia bolo by to úplne great.