Strings (2004)

Bolo to síce originálne a vskutku neobvyklé ale dej ma vôbec nezaujal a z toho vyplýva nuda.

Zbouchnutá (2007)

Niektoré scénky mohli byť fakt prestrihané (napríklad keď rodila, to už fakt nikdy nechcem vidieť), ale ostatok sa dá a nakoniec to aj ubehne dosť rýchlo.

Horton (2008)

Niet divu pre Hortonove slabé hodnotenie, pretože je to klasická detská animovaná infantilná rozprávka ktorá sa nebude páčiť poväčšine dospelým. A story im tiež nič neponúkne. Ale. Mne sa Horton páčil. Párkrát som sa schuti zasmial a o to tu predsa ide nie ? Dej bol pre mna viac než uspokojivý, dokonca ma dosť zaujal a postavy s ich dabingami boli skvelé. Viac k tomu nieje čo dodať. Aj keď sa Horton celkom iste onedlho stratí, bola to príjemná oddychovka.

Stopař (1986)

Je smutné kde sa myšlienka dnešného hororu dostala. Mám pocit že v ňom ide hlavne o najväčší počet rozpáraných brúch a rozrezaných krkov. Napätie skoro žiadne a žiadna smrť sa ma nejako emocionálne nedotkne. Úprimne ma väčšinou skôr rozosmeje. Ako ale vidím, kedysi to tak nebolo. Stopár je v pohode. Ešte po skončení filmu ma mrazilo a triasol som sa napätím. Snáď hlavne kvôli tomu ma tento film dosť oslovil. Nieje to nič brutálne násilné alebo agresívne s fakt odpudivým záporákom. Tento hlavne podal výborný herecký výkon a vďaka nemu si vyslúžil štyri hviezdy. ;)

Howlův kráčející hrad (2004)

Vskutku neobvyklý dej je preplnený nádhernými obrazmi, pestrými farbami a hlbokými myšlienkami tak ako v Ceste do fantázie. Nie som odborník takže sa naňho nebudem tváriť. Stačí keď poviem že to bolo super a veľmi sa mi to páčilo!

Persepolis (2007)

Tento animák vás zaujme hlavne jeho originalitov. Je to veľmi dobre spravený komixový film a je to aj výborná sranda, ale nemôžem sa zbaviť toho depresívneho pocitu ktorý z neho sála. A to celou dĺžkou tohto diela. Škoda mohlo to byť trochu viac odlahčené. 7/10

Pan Včelka (2007)

Tak s týmto dielom som sa zoznámil, ako zvyčajne trošku oneskorene. Takže som bol svedkom ČSFD hodnotenia. Tým pádom som teda čakal dosť podpriemerný animák, s podpriemernou animáciou a humorom. Musím nesúhlasiť. Aspon nie so všetkým. Animácia sa síce nedá porovnať s Ratatouille, ale škaredá určite nieje. Pár krát som sa aj musel zasmiať. Problém, zápletka a rozuzlenie. No, v ceste im nestál žiadny úhlavný nepriaťeľ, takže mali čisté pole. Vlastne nakoniec museli naprávať vlastné chyby. hm, no, je to asi skôr pre deti. Ale dá sa to celkom bez problému prežiť. ;D 6/10

Golfový sen (2005)

Tak asi nejako takto si predstavujem rodinný film. Emotívny, napínavý a zábavný. Ani vo sne by ma nenapadlo že to bude také dobré. K úplnej špičke mu nechýba veľa. LaBeoufovi to hrá skvele. Všímam si ho čoraz viac. XD

Notting Hill (1999)

Neskrývam, že tento rozprávkový typ romantickej komédie mi nič nehovorí a bránil som sa mu ako sa len dalo. Nakoniec to nebolo zase také hrozné. Občas nejaká tá podarená hláška a ku nej dobrí herci. Zase na druhú stranu príliš dlhé a klišé. ;)