Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Horor
  • Krimi
  • Akční
  • Thriller

Recenze (88)

plakát

Trol (2022) 

Jejda. Film absolutně postrádal aspoň trošku svojí originality, tedy samozřejmě až na to, že ústřední postava byl Troll. Jinak je to vlastně stokrát viděný Kong na dovolené v Norsku. 2/5

plakát

Wednesday (2022) (seriál) 

Ortegu jsem nikdy nemusela, ale tato role jí sedla a byla mi v ní sympatická. Jen škoda, že si nezachovala úplně svou temnou stránku, tam bych klidně ještě přitlačila na pilu. První dva díly se rozjely skvěle, ale s dalšími už to začalo trošku klesat a ve výsledku byla Wednesdey skoro obyčejná teenage holka, která se jen schovává za slupkou své masky. Co mě ale zklamalo úplně, byla Morticie a Gomez - tam je to pro mně dost přešlap. U Morticie mi absolutně chyběl onen šmrnc, jako měla například Anjelica Huston. Jako jednohubka to ale bavilo a Wednesdayin tanec na plese je TOP. 3/5

plakát

Chlap (2022) (seriál) 

Nevím, podle čeho někteří soudí, že jde o napodobeninu Dr. House, snad jen, že je to z lékařského prostředí. Seriál je inspirován skutečným příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který kvůli svému zranění přišel o 12 let vzpomínek ze svého života. Na toto téma v Itálii vznikl seriál Návrat do života a u sousedů zase Druhá šanca. Všechny tři seriály mají naprosto stejnou předlohu i dialogy a také pokus o typově stejného hlavního protagonistu, tedy sympatického doktora. A musím říct, že ze všech tří dílek je právě Chlap a Tomáš Maštalíř za mě top. Naprosto jsem mu propadla a oproti Koleníkovi (ač také Slovák) má prostě v sobě úžasnou uvěřitelnost a charisma. Nikdy bych nevěřila, že budu někdy vychvalovat český seriál, ale světe div se, tohle se vážně povedlo. 4*

plakát

Pekelná díra (2022) 

"Tohle není normální klášter!" A to jsem si myslela, že hůř jak v naší školní jídelně se nikde vařit nemůže. Může, Poláci trumfují. Námět mi přišel příjemně originální, protože kdo čeká film o klasickém vymítání, bude malinko překvapený, ale to já právě oceňuju, že se nejelo v těch klasických exorcism kolejích. Tísnivý klášter, ponuré a špinavé místo, atmosféricky mrazivá podívaná, která mi místy připomínala Jeptišku. Už už jsem chtěla sáhnout po čtvrté hvězdě, no ten sudokopytník v závěru mi to celé trošku zkazil. I tak jsem si to ale užila a dávám silnější 3*.

plakát

Dobrá sestra (2022) 

"Umírají vám lidé?" Vůbec by mi nevadilo to velmi pomalé a rozvláčné tempo filmu, ani prořídlé vlasy Jessicy Chastain, kterou mám jinak moc ráda, překousla bych i ksicht Eddieho, kterého už prostě nemůžu vidět jinak než jako dánskou dívenku. Co je ale průser, tenhle film nemá snad jediné silnější místo. Vše se vleče v jednom monotónním duchu, nic nepřekvapí, neurazí, nezaujme. Od začátku víme, co se bude dít, nějaké to úmrtí se prostě bere jako hotová věc a ani závěrečné doznání nemá špetku emocí. Škoda.

plakát

Barbar (2022) 

Jo!!! Bože, děkuju, konečně. Po dlouhé době horor tak, jak si představuju. Nemusí stříkat potoky krve, stačí domeček s kvalitní pivnicí uvnitř a creepy postava. Hodně příjemným překvapením je Bill Skarsgård, ale i Georgina Campbell je sympatická a zahrála na výbornou. Atmosféra ve sklepě luxusně děsivá, k tomu dobrá hudba a já vrním spokojeností. Během filmu se nabízí několik možností, o co tam vlastně přesně jde, takže si divák musí na celé rozuzlení počkat téměř do konce. Jasně, posledních dvacet minut bylo malilinko víc utažených za vlasy, ale tohle jsem schopná odpustit, protože vážně bavilo. 5*

plakát

Čuník (2022) 

Sára je sympaťačka a její představitelka byla do role vybrána skvěle. Nejedná se čistě jen o horor a proto diváci posedlí GORE (začínám být na to slovo alergická) budou možná zklamaní, že museli čekat tak dlouho. Boj s morálkou šikanované dívky, kterou silně přitahuje psychopat - únosce a jejich nezvyklé sympatie jsou vzájemné, je přinejmenším neotřelý a bavil mě. Samotný závěr překvapil. Silnější 3*.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Na film jsem se těšila a naštěstí ho viděla pouze doma a ne v kině, jak mě nejdřív natěšeně napadlo. V podstatě mě ničím neurazil, protože jsem si u něj stihla i malinko pospat. Ben Foster měl příjemně mr*avý pohled (což vlastně postava Jana Žižky ani nijak nepotřebovala), ovšem velká část celého filmu mě nudila a nutila pohrávat si s myšlenkou na lehounké pomačkávání pravé šipky na klávesnici. Zkrátka jsem se do příběhu nemohla dost dobře dostat a ani herecké výkony mi nepřišly nijak závratné. Na to, že to Jákla stálo půl miliardy, to postrádalo pořádnou šťávu. A tím myslím fakt pořádnou, ne jen nějaké řvaní, nekonečné vyměňování zajatců a poskakování po lese. Aspoň už vím, jak bylo Žižkovo oko po zranění ošetřeno. A to se vyplatí!

plakát

Terrifier 2 (2022) 

Mohlo to fungovat, kdyby krev nevypadala jako špatně naředěnej kečup a některé vraždící scény jako parodie na sebe samu. Začátek filmu slibný, Art fajn a v kondici, stejně jako jeho malá kámoška (ta byla asi to nejděsivější v celém filmu). Jen pořád přemýšlím, kde jsem v náročnosti udělala chybu a proč pořád čekám na horor, který mě opravdu znechutí a budu stejně vyšokovaná jako oni diváci v americkém kině. Bohužel to nejspíš nebude u počinů podobným tomuto, kde jsou ony "brutální" scény s jediným cílem vás znechutit, ovšem už bez dalšího logického rozmyslu, navíc prosázené nudnými dialogy a tak debilně nelogickým chováním postav, až jim to v závěru srdečně přejete.

plakát

Hellraiser (2022) 

Co mi vadilo nejvíc byly nesympatické postavy, obzvláště pak hlavní hrdinka (co to doprčic měla s tím xichtem?!). Místy fajn atmosféra, kterou mi ale vždy pokazil pohled na hlavní pinheadku a její bandu, kteří byli až k pláči počítačově vyumělkovaní. Nešla z nich taková hrůza a strach, aby to pořádně zafungovalo. Škoda toho, mohlo to působit mnohem líp. Pocit z pekla Cenobitů ve mě naštěstí nechal onu tísnivost a nepříjemný pocit. Na 4* ale nestačí.