• Thriller

Mr Inbetween (2018) (seriál)

Scott Ryan jako fajn chlapík, který se zcela obyčejně živí jako nájemný vrah a tak si občas mezi péčí o dceru a novým vztahem odskočí zabít pár grázlíků. Pobavilo, ale spíš jako jednorázovka. 3/5*.

Mrazivá past (2021)

Jejda. Opět jsem se nechala zlákat na Liamovo charisma, ovšem už po pár desítkách minut mi bylo jasné, že film je stejně kvalitní jako jeho nažloutlý chrup. Není mi jasné, proč poslední dobou hraje v samých sra*kách a nechápu ani Fishburna. Že by si hoši před natáčením nečetli scénář? Nevadí, víckrát už se naštěstí nepodívám.. 2/5*.

Věřte mi: Únos Lisy McVeyové (2018) (TV film)

Tak tady mi vůbec nevadilo, že jde o TV film. Silný a dojemný příběh podle pravdivé události o mladičké Lise McVey, kterou v roce 1984 unesl sériový vrah Bobby Joe Long. Lisu skvěle zahrála krásná Katie Douglas a pouhý únos bohužel nebylo to nejhorší, co se jí během života stalo. Během sledování mi ukáplo i pár slziček. 4/5*.

Antikörper (2005)

Po shlédnutí miliónů sr*ček, které se tváří jako ukrutný krimi / thriller / drama / horor, musím dát filmu Antikörper pět hvězd. Konečně někde fungovalo vše tak, jak má ve správném filmu o sériovém vrahovi / pedofilovi být. André Hennicke hraje svou roli tak skvěle, až se mi z něho dělalo opravdu zle. Syrové a zatraceně nepříjemné, obzvlášť scény z cely. Zajímavá byla také dějová linka se synáčkem policisty. Skvělé!!

Sil jong (2009)

V roce 2009 tento film možná s někým zacloumal, o 12 let později se u toho spíš bavím. Úchylný postarší asijský vrah si na svém vidlákově udržuje v kleci mladé kočičky, protože, jak sám řekl, dnešní holky nechápou jeho city. Scénka s dortem a karaoke mně opravdu pobavila, ta mrška nevděčná se mu směje a on, jako pravý gentleman, přesto před aktem použije alespoň šlehačku! Namletí masa pro slepičky bylo originální, přesto jsem se neubránila pobavenému pošklebku. (Mimochodem, už alespoň vím, proč jsou vejce z domácích odchovů vždy tak dobrá!) Holky opět moc rozumu nepobraly, tedy mladší sestra určitě ne, protože vystartovat proti násilníkovi s malým bodáčkem, to se mohla nechat rovnou pomlít sama. Jediné, co mi přišlo opravdu nepříjemné, bylo trhání zubů. Rozhodovala jsem se mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale nakonec dávám čtyři, právě za to zobání pro slepice. Pravda na závěr - a to si, děvčata, vždy pamatujte: „Bez ohledu na věk, chlap zůstane chlapem!“

Atroz (2015)

Slušná nechuťárna, takhle si představuju správně zvrhlej sado maso nářez. Většina hardcore scén opravdu není pro každého, nutno dodat, že úchylní vrahouni měli opravdu vytříbený vkus na nápady, co svým obětem provádět. Ještě chvilku po skončení to ve mně nechalo takovej ten správně znechucenej pocit s lehce zvednutým žaludkem. Kousky, jako je tenhle, se nedají sledovat často, ale když už si to člověk pustí, ať je to aspoň na téhle úrovni. Ortega se hodně vyřádil.

Dom (2021) (seriál)

Seriál inspirovaný skutečným příběhem Pedra Doma, který se stal nejhledanějším zločincem v Riu. Zajímavý příběh otce, který je policistou na protidrogovém a jeho závislým synem, který mimo drogy rozjede i dráhu zločince. Dom byl vážně kusanec a bylo mi ho nesčetněkrát líto, protože bojovat s něčím takovým je vážně síla. Jediné, co mi možná malinko překáželo, byly flashbacky s jeho otcem. Jinak ale skvěle natočené i zahrané, rozhodně bych ocenila i druhou sérii. 4/5*.

Don keurai mami (2012)

Celkem průměrné dílko, které s vámi má zacloumat, protože dělat zlé věci malým holčičkám se nemá! Samotný příběh mně nijak neohromil, chování postav i celého děje předvídatelné, aspoň dortík na rozloučenou byl trošku emotivnější. Matky v laktaci a slabší povahy budou stříkat slzy, já čekala od filmu s tak vysokým hodnocením mnohem víc, než jen standardní scénář. 3/5.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Jeden z nejkrásnějších seriálů, co jsem měla možnost vidět. Tak nějak jinak, do hloubky. Kdo někdy ztratil někoho blízkého, asi to celé dokáže pochopit a procítit víc než ostatní. Kate hraje naprosto famózně, její zlomenost a emoční bolest z ní čiší do všech stran, prožívala jsem s ní každý díl.  Všechno skvěle promyšlené, příjemná dějová linka s Evanem ("Goog night, Mare!" :)) a závěrečné rozuzlení.. Byl to zážitek, nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet. "Bude to časem lepší?" "Ne. Ale po určitý době se s nevyhnutelným naučíte žít." 5/5, určitě si pustím ještě vícekrát.

4x4 (2019)

Skvělý a originální survival, kde prostě musíte fandit zlodějíčkovi, i kdybyste nechtěli. Po všech rádoby survivalech opravdu příjemné překvapení. Pátá hvězda za dějovou linku s kobylkou :)