• Thriller

Ta dívka z fotky (2022)

Silný příběh, který vás znepokojí. Stejně jako většina podobných příběhů mě ale nutí přemýšlet hlavně nad tím, proč krucinál někdo 15 let snáší utrpení s člověkem, o kterém si navíc myslí, že je vlastní otec, uzavře s ním sňatek, porodí několik dětí (kdo ví, kolik jich vlastně bylo) a to všechno pro to, aby nakonec skončil mrtvý někde ve škarpě. Tohle vážně nepochopím. Nejvíc líto je mi malého Michaela, děti by neměly takto umírat, děti by vůbec neměly umírat a už vůbec ne v rukách takového zm*da. Opravdu silný příběh, který na mě zapůsobil, dobře natočený a jistě i dojemný, jestli je vám hlavní protagonistky líto. Ženský, nebuďte oběti, pokud je alespoň minimální šance na záchranu. A druhá věc, pokud vedle vás znásilní vaši kamarádku její otec a vy o tom celý život nikomu neřeknete, taky je něco špatně. Příběh mi opravdu pocuchal nervy jak Netflix sliboval, ale asi opačným způsobem. Každopádně určitě stojí za shlédnutí. ****

Watcher (2022)

Co uděláte, když zjistíte, že vás někdo sleduje? Zase po delší době dílko, které mě v rámci stalker thrillerů hodně bavilo od začátku až do konce. Na úvod je nutné říct, že Maika Monroe roli zahrála opravdu skvěle.  Samotná žena, cizí město, cizí lidé, pocit ohrožení, stupňující se strach. Film na mě přenesl přesně ten znepokojivý pocit, jaký se měl dostavit. Burn Gorman coby stalker měl přesně tu správnou vizáž podivína, slizouna a creepy úchyla. Takhle nějak si pořádného psychopata představuju. Atmosféra se místy dala krájet, jediné mínus byl možná trošku odfláknutý konec, kde bych si představovala to ještě trošku líp rozehrát. Jinak ale skvělé čtyři hvězdy.

Veneciafrenia (2021)

Kdo byl někdy na proslulém karnevale v Benátkách, jistě se na film těšil jako já. Nádherné kostýmy, překrásná místa... U těchto superlativ ovšem tento horor končí. Parta blbečků si o vybíjenou vyloženě říkala, jak už to ve špatném slasheru bývá, a atmosféra, na které se dalo stavět, se poděla nevím kam. Ono tomu taky moc nepřispěli nevýrazní a nesympatičtí herci. Béčkově promrhaná nuda.

Zvrhlost (2019)

Silný příběh podle skutečných událostí aneb žili byli dva brazilští bratři, ze kterých se staly dvě úchylné nekrofilní opice s cílem vyvraždit rodnou vesničku. Film mě vtáhl do děje silnou, hutnou atmosférou a záběry pro otrlého diváka potěšily, ačkoli tvůrci mohli klidně ještě malinko přitvrdit. Fanoušci true crime žánrů by si Zvrhlost rozhodně neměli nechat ujít!

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Hned při začátku prázdnin na mě skočilo toto seriálové zklamání. Akční záběry, u kterých máte pocit, že jste je viděli už stokrát jinde, dějově málo uvěřitelné a bez emocí. Co mi vadilo nejvíc byla nesympatická Riley Keough a rodinné scénky jako vystřižené ze slaďáku Rosamundy Pilcher. Ani Chris Pratt mi v hlavní roli úplně neseděl, přišlo mi, že kdyby byl na jeho místě Taylor Kitsch, bude to mít úplně jiný náboj. I přesto dávám průměrné tři hvězdy.

The Sadness (2021)

Já to věděla. Delta + Omikron rovná se Alvin!! Přátelé, až tenhle vir dojde do Evropy, zašijte si všechny díry, i ty oční. Tohle byly ukrutný jatka a já se skvěle bavila, místy s poťouchlým úsměvem na rtech, protože nakažení nežrali jen lidské maso jako obyčejní zombíci, ba ne. Oni si libovali hlavně v týrání lidí (hra "Na louskáčka" ve mě ještě chvíli zůstala) a byli tak trošku nadržení a sexuálně úchylní. Těch litrů krve tam místy sice bylo až příliš (třeba scéna ve vlaku) a stopáž mohla být taky malinko kratší, čtyřku si to však ode mě zaslouží, protože takové řežby jsem si už dlouho neužila.

Obleva (2022) (seriál)

Tak tohle krimi mi neskutečně sedlo. Pochmurný polský Štetín na přelomu zimy, skvěle vykreslená atmosféra. Policistka, která v osobním životě čelí ztrátě manžela a snaží se ze všech sil vyřešit případ zmizení novorozeného dítěte, kdy jeho matka byla těsně po porodu nalezena zavražděná. Hodně mě potěšila hlavně druhá polovina seriálu, kdy se v případu objevil psychopat Wróbel, jehož postava byla zahraná hodně věrohodně. Seriál udržel v napětí po celou dobu a já si ho přehraju znovu celý, tentokrát bez týdenních pauz při čekání na další díl. Poláci, bravo!

X (2022)

Přemýšlím, co zdejší osazenstvo vyhajpovalo k tak vysokému hodnocení a myslím, že je to zcela očividné. Pokud máte rádi porno, možná si raději pusťte pár oblíbených kousků a až potom se ujměte sledování tohoto díla. Prvních třicet minut sledujeme sof-porn nudu na texaské farmě, zbylou polovinu žalostně neoriginální a těžce předvídatelné vraždění, kde se vidlí a ostatních předmětů sice chopí roztomilá babička, což by mohlo samo o sobě aspoň nějak zvýšit originalitu filmu, ale ani to mě však nesestřelilo ze židle. Druhá hvězda za rozjetou kravičku v úvodu a krokodýla. Hodně slabý průměr, čekala jsem mnohem víc.