Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Úžasný psychologický film. Z úsměvu Louise Fletcherové vám bude běhat mráz po zádech! A ještě zajímavost: Z jednoho rozhovoru s Dannym DeVitem (byl tuším otištěný v deníku z letošního (2007) MFFKV) vyplynulo, že konkurz si vedl Forman sám a při té příležitosti "hrál" Velkou sestru- ptal se herců, co ten den dělali a jestli už si vzali svoje prášky... Danny prý dodnes přemýšlí, jak by film vypadal, kdyby hlavní sestru opravdu hrál (to by mě taky docela zajímalo ;-)) a nakonec dodal: "Ale Louise Fletcher taky nebyla špatná." :-)

Absolvent (1967)

The Sound Of Silence od Simona & Garfunkela a úvodní titulky Absolventa se zamyšleným Dustinem Hoffmanem na jezdícím pásu na letišti (mimochodem- k sežrání!)..... co víc dodat. Dokonalost sama.

Distrikt! (2004)

Budapešťský osmý distrikt má oprávněně dost špatnou pověst. Romové, Ukrajinci, Arabové a Číňani tu obchodují se zbraněmi, pasou svoje „ovečky“, kradou, obírají herní automaty a uplácejí už tak dost zkorumpovanou policii, aby nad tím vším mhouřila oči. Ale jinak se tu mají všichni rádi, což platí zvlášť o romské rodince Lakatošů a ukrajinských Csorbů. Ríša Lakatoš se ale (pro něj) naneštěstí zamiluje do Csorbovy dcery Julinky a na radu svého moudrého děda („Chlapi chtěj ženský. A ženský chtěj prachy. Takže chlapi musí mít prachy. Rozumíš?!“) začne spřádat plán, jak se dostat k nějakému tomu menšímu bohatství, aby si Julču (rozuměj jejího otce) mohl „koupit“. Takže co to vlastně je.. Modernizovaná verze Romea a Julie? Postkomunistický South Park? Maďarská divočina :-)!

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Za jednu část filmu, kde se pronáší moudra typu: "Raději zemřít svobodný, než žít jako otrok!" a "Jedno nám vzít nemůžou- naši čest!" bych udělila tak dvě hvězdičky (Kevin Costner, Sean Connery a sem tam dokonce i takový Morgan Freeman), ovšem druhá část tu první perfektně vyvažuje (Alan Rickman: "Tak to teda né! Od teď žádné zbytky malomocným, žádné rychlé popravy! A ZRUŠIT VÁNOCE!" a Geraldine McEwan "v utajení". Takže nakonec tři hvězdy a nezapomeňte.. tupou lžící to bolí nejvíc ;-)

Mezi námi děvčaty (2003)

I když jsem si zvykla nevyhlížet a možná dokonce zavrhovat filmy, ve kterých se má objevit Lindsay Lohan, musím si někam poznamenat, že za spoluúčasti Jamie Lee Curtis bych to možná neměla dělat hned. Tenhle kousek totiž obsahuje spoustu svěže vtipných a chytrých scén a je ho moc příjemný sledovat :-)

Šifra mistra Leonarda (2006)

Na nejočekávanější film roku hodně špatné. Na normální film.. průměr. Srovnání s knihou se bohužel nabízí a nelze než konstatovat, že jde (alespoň pro mě) o téměř zbytečnou adaptaci. Herci (až na Paula Bettanyho a Iana McKellena) nemají co hrát, jejich postavy jsou hrozně ploché a chybí jim motivace. A pozměněný konec ("šokující" zjištění Sophie Neveuové) se taky moc nepovedl.

Démanty noci (1964)

Tohle dílko asi zůstane z mé strany nepochopeno, bohužel :(

Erik Viking (1989)

Volání zoufalé dcery: "Tatínku, nastupte na naši loď, tohle město se potápí!" otec (sedící na věži kostela): "Já jsem tu spokoje.. glo glo glo glo glo!" Vtipné :)

Zastav a nepřežiješ (2006)

Zábavné od začátku do konce :-). Což ale neznamená, že to není tak trochu blbost :)