Spring (2014)

JASMalert zafungoval. Mohl to být tuctový romantický horor smíšený se sci-fi ( *:D* ), no je to parádní originální filmeček, který nemá za úkol děsit, ale v klidu provádět zajímavým příběhem a občas překvapit. Super věc, žánrově opravdu hodně nevyhraněná a těžko popsatelná. Jo, a Itálie nebyla od [b]Američana[/b] takhle cool...

The Frame (2014)

Mindfuck roku. Poslední půl hodina je něco tak neuchopitelnýho, že mám zase jednou neodolatelnou touhu si jít sednout do hospody s někým, kdo to taky právě viděl a do podrobna to rozebrat. Bohužel, ta hodina a půl předtím není bez kazů a neumí moc pracovat s tempem... *?)* Ale rozhodně obří doporučení, z tý poslední půl hodiny se vám vyloženě zatočí hlava v dobrým slova smyslu :)

Anglický pacient (1996)

Nááádhernej film, kterej sem dneska večer (v noci) viděl (prožil) potřetí v životě a utvrdil se v tom, že je to jedna z nejdojemnějších a nejlepších romancí na filmovém plátně. Neuvěřitelně povedená výprava (písečná bouře!) a jako bonus úžasný Ralph Fiennes v tragické roli Almásyho. Rozmáchlá epika, kterou snad někdy v životě ještě uvidím v kině. 9/10 jenom kvůli rozmělnění tempa ve scénách s Juliette Binoche. Rozhodně v mé top 25 všech dob.

Pýcha a předsudek (2005)

Film, kterej sem před deseti rokama žral takovým způsobem, že sem se nazpaměť naučil komplet anglický dialogy všech postav a ještě dneska dokážu dobře půlku filmu odcitovat. Moje top 25, lidi kteří v tom vidí jenom Wrightovu přeslazenou limonádu jsou hovada. Jednou za čas si příkrý soud mohu dovolit, no... :D

Birdman (2014)

Strasne me brala rezie, kamera, kongenialni Norton a Letajici Cestmir. Bohuzel me moc nebral ten pribeh, kterej imho vyznel strasne do ztracena. Ale jinak velmi spokojenych 8 a uz se tesim na druhe shlednuti. Ten film si tu chvalu rozhodne zaslouzi, takova Imitation game proti tomu pusobi tak nejak liiiine.

Fotky zítřka (2014)

Meh... Nestoji tp za vas cas. Napad slusnej, ale provedeni hrozne levny v tom spatnym smyslu slova. Predestination je o dve ligy vys. Jo, a hereckej vykon toho vola, co sazel na chrty me asi nejakou dobu bude strasit ve snech. 5/10 s hodne odrenyma usima za obcasnou chytrost a prekvapeni.

Obchod za rohem (1940)

Vysoká škola filmový romantiky a z fleku jeden z nejlepších romantických filmů, co sem kdy viděl. Mám takovej pocit, že po tomhle budu následujících pár měsíců vidět černobíle. Bez diskuze 10/10.

Síla života (2014)

Rozhodne zajimava vec. Hodne necekany vyvin deje, vyborny herecky obsazeni, konec vylozene na potlesk. Druha pulka filmu rozhodne lepsi jak prvni. Doporucuju 7.5/10

S láskou, Rosie (2014)

Jako já se skoro až stydím, že mě to tak smetlo. Ona je to vlastně ta nejčervenější z červených knihoven. Ale ta Lily Collins. Oh my fucking god, přátelé. Tohle jí u mě přihrává místo asi nejoblíbenější mladý herečky, protože jakým suveréním způsobem to tady odtáhla, to se jen tak nevidí! Horší jak Stuck in Love, ale Lily tu JE ještě o něco lepší. 8.5/10 a velký doporučení všem. A s ženskou na to nekoukejte.

Pyramida (2014)

Tohle bylo hloupé i na poměry hororu točeného napůl normálně a napůl ruční kamerou v nově objevené trojstranné pyramidě kompletně zahrabané do písku. V kontextu tohodle failu je moje oblíbené As Above, So Below veledílo s logicky se správajícími postavami a fungujícími originálními lekačkami... Jako fakt sem se na Pyramidu těšil a Aja na producentské sesli mi zlomil srdce, protože kromě začátku je to nekoukatelně debilní a bohužel i špatně natočený... :( 3/10 Hlavně za jakš takš genius loci a fungující blondýnu, kterou odněkud znám.