Tapas (2005)

Tapas je nezáživná, ale snesitelná směsice, různě se prolínajících příběhů, podobně jako v Iñárrituově tvorbě. Na rozdíl od ní však Tapas není tak depresivní ani útrpný. I přesto má ke komedii poměrně daleko. A kvůli několika málo světlým momentům jej ke zhlédnutí doporučit nelze.

Yellowstonský národní park (2009) (seriál)

Yellowstone je dalším krásným dokumentem od BBC. Zajímavý je zejména fixací na jediné místo, to mu však nic neubírá na půvabu, spíše naopak. Provedení je opět skvělé jako obvykle, a tak nezbývá než konstatovat, že tato "pozvánka" k návštěvě Yellowstonského parku snad nezůstane nevyužitá.

One Life (2011)

Přesto, že dokumenty od BBC zbožňuji, tentokráte plný počet dát nemohu. Filmový dokument BCC One Life je totiž pouze sestříhaný seriál BBC Life. Takže dokument sice super, ale každý záběr už tu minimálně jednou byl.

Dva muži ve městě (1973)

Výborná kriminálka, na kterou však divák musí mít vhodnou náladu nebo být značně otrlý. Z autentičnosti tohoto díla až zamrazí a jeho zhlédnutí zanechá nemalé šrámy na divákově duši.

Zmizení (2013)

Dobrý, napínavý a velmi dobře zahraný film. Na druhou stranu podobně dobrých filmů, s téměř identickou zápletkou, je nepočítaně. Hodnocení tedy nemohu dát vyšší než nějakých 80%, ani kdybych chtěl.

Až tak moc tě nežere (2009)

Poměrně příjemná vztahová oddechovka s hvězdným obsazením. Nic nového však snímek nepřináší a tak zapadne do běžného průměru lehce stravitelných béček.

Příběh kmotra (2013)

Příběh kmotra je pro mě obrovským a hlavně pozitivním překvapením. Takto kvalitní film z našich luhů a hájů bych v posledních letech rozhodně nečekal. Silný příběh, velmi dynamický děj a vynikající výkon Ondřeje Vetchého z příběhu kmotra dělají asi nejlepší český film posledních let. Opravdu doporučuji ke zhlédnutí. Mé hodnocení je 85%.