A dost! (2012) (pořad)

Každou záslužnou činnost je třeba ocenit! 75%

Mistrův syn (1978)

Zdejší vysoké hodnocení naprosto nechápu. Rádoby humor jen stěží může být trapnější, příběh prakticky neexistuje a korunu všemu nasazuje český dabing, který se upřímně řadí k tomu nejhoršímu, co jsem v životě slyšel (úroveň plně srovnatelná s dabingem porna na počátku devadesátých let). 25%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Návrat krále je velkolepým závěrem úchvatné trilogie Pána prstenů. Platí pro ni to stejné, co jsem již psal ke Společenstvu prstenu i Dvěma věžím. Ze všech dílů se mi tento líbí nejvíce, ale to je dáno vyvrcholením děje. 96%

Saltová (2010)

Akce dobrá, všechno ostatní pekelně slabé a naprosto neuvěřitelné. Na Angelinu se místy dobře dívá. 48%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pro Dvě věže platí to samé, co pro Společenstvo prstenu. Jen je tu více válečných scén a po rozpadu společenstva se děj jeví trochu roztříštěný, protože ve filmu není tolik prostoru jako v knize na sžití se s jednotlivými postavami, resp. i jejich historii a motivaci jednání je věnován mnohem menší prostor, pokud vůbec. Jinak se samozřejmě jedná o velkolepé dílo. 92%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jako velký fanoušek Tolkienovy tvorby jsem se odhodlal k napsání komentáře až po téměř 15-ti letech od jeho prvního zhlédnutí. Jsem sice zklamaný odchylkami od knihy, to bohužel nevymizelo ani po tolika letech, na druhou stranu film považuji za fantastické dílo a stejně jako knihu jsem nečetl pouze jednou, i film jsem viděl mnohokrát. Kniha je detailnější, film údernější, oboje je však skvělé, a tak je zřejmé proč hodnotím plným počtem. Při prvním zhlédnutí v kině mne naprosto uchvátilo audiovizuální zpracování a popravdě se mi velice líbí i po všech těch letech. Ještě raději mám prodloužené verze všech tří dílů. Jediné čemu se doporučuji vyhnout je český dabing, ale to je můj obecně platný názor téměř pro všechny filmy. Herecké výkony jsou též skvělé a upřímně mě nenapadá jediná věc, kterou bych filmu mohl vytknout, tedy pomineme-li odchýlení se od knižní předlohy. 95% PS: Důvod proč nemám všechny tři díly v TOP 10 je jediný a je prostý - přece jen mám raději knižní verzi.

Želvy Ninja 2 (2016)

Druhý díl je ještě hloupější, než ten první, ale s určitou mírou sebezapření se dá zhlédnout celý.

Samsara (2011)

Samsara je velmi rozporuplným počinem. Lze ji považovat za vizuální skvost, hudebně též není k zahození, ale jako film má nulovou hodnotu. Na základě čeho ji tedy hodnotit? S čím ji srovnávat? K mé ochotě dát vysoké hodnocení nepřispívá ani citelně přemrštěná stopáž.

Horší už to nebude (2006)

S hodnocením tohoto filmu mám trochu potíž. Má výborné herecké obsazení, originální zápletku, příjemný konec a v poslední třetině se mi celkově dost líbil. Bohužel první dvě třetiny filmu, jsem ho snad každou minutu chtěl vypnout.

Žlutá ponorka (1968)

Skvělá hudba, místy hezká animace, a to tak stačí na 1*. O tom, že je Žlutá ponorka plnohodnotným filmem nebo že má smysluplný příběh, bych tu raději nepsal.