Špindl (2017)

Docela pohodová, nenáročná komedie, která neurazí a spolehlivě pobaví. 62%

Sváteční vyjížďka (1962)

Sváteční vyjížďka je místy poměrně zábavná, ale rozhodně není ničím, co by člověk musel nutně vidět. 62%

Občan X (1995) (TV film)

Občan X je až překvapivě vynikajícím filmem, jehož hodnota je dále umocněna tím, že se bohužel opírá o skutečný případ. Uchvátily mne i herecké výkony, a to zejména Jeffreyho DeMunna, kterého neznám a pak mé oblíbené stálice Donalda Sutherlanda, u kterého jsem to už tak trochu čekal. Stephen Rea zahrál bezpochyby výtečně, nicméně osobně mě až tak nezaujal. Úvod filmu bůhví, jak oslnivý není, ale přibližně po půl hodině se děj rozjede a nenechá diváka vydechnout, až do konce. Atmosféra filmu je velice ponurá, což se k danému tématu náramně hodí a polické prostředí, které utváří pozadí filmu a výrazně ovlivňuje jeho průběh, mě dokáže spolehlivě vytočit doběla, když si uvědomím bezmoc vyšetřovatelů se politbyru, jakkoliv vzepřít a dotáhnout vyšetřování do zdárného konce. 87%

Stalo se jedné noci (1934)

Stalo se jedné noci je nesmírně příjemným romantickým filmem ze staré školy. Na film se krásně kouká a zároveň člověka tak nějak pohladí po duši. Na rozdíl od nespočtu jiných komentujících si myslím, že chemie mezi ústřední dvojicí od začátku až dokonce funguje na výbornou a stejně tak se mi líbil i herecký projev obou hlavních protagonistů. 82%

Profesionál 2: Samotář (1987)

Tohle Belmondovi jde! Samotář patří k jeho lepším, vážným rolím. Nedosahuje sice kvalit Profesionála, ale i zde je vidět, že je role Belmondovi šitá na míru a všechno do sebe dobře zapadá. Samotář je dostatečně napínavý a spolehlivě pobaví. 72%

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Kabinet doktora Caligariho mě příběhem i zpracováním úplně míjí. Mám velký respekt k tomu, jak krásně je film s ohledem na rok vzniku natočený, ale příběh mě nezaujal, zpracování se mi nelíbí a naprosto otřesná hudba mě tahá za uši takřka v každém záběru. Fanouškem tohoto filmu se jistojistě nestanu.

Sniper (2009)

Zajímavý dokument, od kterého jsem však čekal trochu něco jiného. Čekal jsem více fyziky, zejména optiky a balistiky a více technických detailů, protože téma je to zajímavé a nepříliš známé. Ani jednoho jsem se moc nedočkal. Dokument je zaměřený spíše na popis situace na bojišti z pohledu odstřelovačů a způsob jejich "práce". Co mi dokument znepříjemňovalo je všudy přítomná propaganda, ta je špatná už jen ze své podstaty, lhostejno jestli "východní" nebo "západní". 67%

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Rychle a zběsile bez Vina Diesela si popravdě vůbec neumím představit a tak tento film už pro mě příslušníkem této série není a hodnotím ho samostatně. Zároveň však musím přiznat, že je pro mě velmi příjemným překvapením. Moc jsem od něj nečekal a pokud bych se chtěl zabývat smysluplností příběhu apod. moc dobře bych asi nehodnotil, nicméně chtěl jsem se pouze pobavit a odpočinout si, a to se mi u tohoto filmu podařilo báječně. Snadno mě vtáhnul do děje, audiovizuálně je fantastický, což jen v závěru umocňuje překrásná Samoa a v průběhu celého filmu zážitek dokresluje perfektní hudba. Od tohoto žánru si myslím, že se o moc více ani čekat nedá. 70%