Já, mé druhé já a Irena (2000)

Tuto komedii považuji za velké zklamání. Jimovi role Charlieho vyloženě nesedí a celý film pouze "paběrkuje". Těch několik málo vtipných okamžiků nestačí na více než 1*.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Tento film mne velmi mile překvapil, obzvláště pak propracované a zábavné dialogy, které v sobě Oscara Wilda prostě nezapřou. Vše podtrhuje výborný výkon Scarlett Johansson a Helen Hunt.

Tenkrát na Západě (1968)

Westerny Sergia Leoneho jsou v mých očích ty nejlepší z nejlepších, tento ovšem ostatní něčím převyšuje. Ať už je to kouzelně podmanivá hudba, vážné grimasy hlavních hrdinů nebo neodolatelná Claudia Cardinale, to vše utváří impozantní celek jménem "Tenkrát na západě". Kdo neviděl, mohu jen doporučit.

Bílé maso (2008)

Velmi netradičně pojatý snímek plný nikdy nekončícího napětí a bezbřehé brutality. Divák si v průběhu filmu vytvoří silné pouto nejen k obětem, ale i nejrozporuplnější postavě celého filmu Jung-hoovi. Tento zkrachovalý detektiv a pasák v jedné osobě se z velmi nemorální osoby (téměř kriminálního živlu) v průběhu filmu mění v sympaťáka mstitele. K čemuž mu dopomáhá i velmi liknavý přístup místní policie a zvůle úřadů. Menší zklamání z filmu přichází ve chvíli, kdy divák začne doufat v alespoň částečný happy end. Nic takového se ovšem nekoná, spravedlnost v tomhle snímku neexistuje nebo je úplně slepá. Na závěr přece jen přichází malé zadostiučinění (viz závěrečná scéna)...