1984 (1984)

Tento snímek zcela jistě nedosahuje kvalit své knižní předlohy, přesto však stojí za zhlédnutí.

Zkrocení zlé ženy (1967)

Dvě hodiny fantastické zábavy, podtržené velkolepými hereckými výkony Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pátý díl série jsem sledoval už jen z "povinnosti", o to milejší bylo překvapení v podobě dvou hodin skvělé zábavy. Odklon od života tuningové komunity plné náctiletých machýrků, podle mě, sérii vysloveně prospěl a posouvá tak tento počin do pozice nejlepšího dílu série. Kvalitně zpracovaná akce, vhodně doplněná říznou hudbou, diváka vtáhne do děje a ten tak celý snímek hltá jako čerstvé rohlíky. Malou pihou na tomto, jinak velmi kvalitním filmu, je režisérova absolutní neznalost fyziky základní školy, proto "zarytým rejpalům" doporučuji nesledovat...

Pošli to dál (2000)

Nebýt naprosto šíleného závěru, přemýšlel bych o 5-ti *. Výborné výkony hlavních hrdinů, promyšlený příběh a nevtíravě pozitivní pohled na svět dělají ze sledování tohoto snímku velmi příjemný zážitek.

Řím - Vzestup a pád impéria (2008) (seriál)

Zajímavě zpracovaný dokument o vzniku, rozvoji i zániku Římské říše. Trošku zamrzí, že napáditost s jakou tvůrci zpracovali první díly nevydržela do konce a přibližně od poloviny série začne diváka malinko nudit, neboť se stále opakuje totéž, byť s jinými aktéry. Též malinko zamrzí obraz Césara, jakožto nepříliš úspěšného vládce, s čímž se člověk s alespoň základní znalostí středoevropské interpretace dějin starověkého světa velmi těžce smiřuje.

Padělky (2009) (TV film)

Dokument velmi dobře líčí jeden ze všeobecně známých problémů globalizovaného světa. Někdy člověk žasne, co všechno a v jakém měřítku se dá padělat. Na snímku mne nejvíce nadchly záběry z "terénu".

Ženy od hluboké řeky (1981) odpad!

Největší humus, jaký jsem kdy viděl. Nebudu se o tom ani rozepisovat. Prostě nikdy více!!!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dávám jednu hvězdičku navíc za Teddyho, jinak by to byla čistá trojka. Místy mi film přijde zbytečně dlouhý. Několikrát jsem si uvědomil, že se vlastně nudím, a to by se u takového filmu stávat nemělo.

Noc patří nám (2007)

Snímek nepřináší nic nového, snad jen několik, základní logice se příčících, situací. Vše je navíc podtrženo velmi mizerným scénářem. Po dlouhé době lituji "promrhaných" dvou hodin.