Hra o trůny (2011) (seriál)

Skvělé audiovizuální zpracování, do nejmenších detailů propracované prostředí, poutavý příběh a skvělé herecké výkony. K tomu všemu má Hra o trůny velmi dynamický děj bez nudných pasáží a schopnost vyvolat v divákovi hluboké emoce. Trochu mi vadí místy přehnaná brutalita a rozsáhlé politikaření, nicméně bez toho by nebyla tak emotivní a asi bych se ani tolik netěšil na každý další díl. 95%

Gumídci (1985) (seriál)

Nejoblíbenější seriál mého dětství. Dlužno dotat, že ani po letech neztratil nic ze své krásy a tak i dnes ve volných chvílích nejeden díl s chutí zhlédnu.

Obvyklí podezřelí (1995)

Stěží hledám slova, kterými bych přesně vystihnul, co pro mě tento geniální snímek znamená. Úžasně propracovaný děj, fenomenální výkon Kevina Spaceyho, naprosto nepředvídatelné rozuzlení, to vše a mnoho dalšího tento klenot nabízí. Navíc opakované shlédnutí na zábavě neubírá, ba právě naopak.... Agent Kujan: "I'm smarter than you and I'm gonna find out what I wanna know. And I'm gonna get it from you whether you like it or not." - kdo viděl do konce, ví proč se smát ;-)

Medvěd (1988)

Krásná příroda, srdceryvný příběh a roztomilé medvídě, co více si přát? Snad jen býti na chvíli též medvědem...

Smrtonosná past (1988)

Dnes již klasický snímek, který udělal Bruce Brucem a zároveň nastavil nová měřítka akčních filmů. Ani po tolika letech nezapadnul prachem a já se stále bavil jako při prvním zhlédnutí. Výborné výkony obou hlavních hrdinů, spousta sarkastických hlášek a Beethovenova devátá symfonie, to je prostě neodolatelný mix, zaručující skvělou zábavu.

Hitlerovi američtí obchodní partneři (2003) (TV film)

Povedený dokument zobrazující logistické a ekonomické pozadí druhé světové války, vhodně obohacený o dobové záběry. Již v této době začíná být patrné, jakou mocí oplývají nadnárodní společnosti a jak jejich ekonomické a politické zájmy jsou stavěny nad zájmy většinové společnosti.

Tajemství (2006)

Pozitivní přístup k životu má něco do sebe. Nicméně to není nikterak novátorská myšlenka a navíc způsob jakým je divákům tato "životní filozofie" předkládána, zavání senzací, a tou opravdu není. K čemu by bylo veškeré úsilí a dřina pokud by stačilo pouze "pozitivně myslet"?

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Dávám 2* za Menšíka a Šebánka, ale i tak mám pocit, že toto dílo výrazně nadhodnocuji. Ani se mi nechce věřit, že tento paskvil je Formanovým dílem...

Olověná vesta (1987)

Podle mě nejlepší Kubrickův film a určitě jedno z nejpůsobivějších ztvárnění války ve Vietnamu. Obzvláště první polovina filmu (cvičiště) je velmi silná. Druhá část odehrávající se na bojišti, snímek, v mých očích, připravila o pátou hvězdu. Ne že by byla vysloveně špatná, ale k dokonalosti jí přece jen něco chybí a za strhujícím úvodem značně pokulhává.

Půlnoc v Paříži (2011)

Velmi příjemná i když v závěru malinko zmatená podívaná. Atmosféru výborně dokresluje kouzelná Paříž, flegmatická jazzová hudba a pořádná dávka nostalgie. Owen Wilson mi nesedí nikde a ani tento snímek v tomto směru není výjimkou, i když pro jeho zdejší roli je jeho přirozená zmatenost více než vhodná. Marion je vynikající jako vždy. Postavy Hemingwaye a Dalího mě vysloveně uchvátily. Zapomenout se nedá ani na výtečně ztvárněnou manželku FS Fitzgeralda Zeldu.